Копія Справа № 2-280-07
Рішення
Іменем України
мЛюбомль 30 серпня 2007 року
Любомльський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Мосієвича І.В.,
при секретарі Кузьміній Т.О.,
з участю позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про розірвання шлюбу, ~
встановив:
До суду із позовною заявою звернувся ОСОБА_1, в якій просить суд постановити рішення, яким розірвати його шлюб з ОСОБА_2 Свої вимоги обґрунтував тим, що тривалий вже час відповідачка по справі зловживає спиртними напоями, по цілих тижнях її не має вдома, остання не дивиться та не доглядає дітей, домашнє господарство, веде аморальний спосіб життя. Стосунків подружжя фактично не підтримує. За таких обставин позивач вважає, що збереження шлюбу буде суперечити як його інтересам так інтересам відповідача та їх дітей.
Позивач вимоги заяви підтримав.
Відповідачка проти задоволення позову не заперечує і також настоює на розірванні шлюбу.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
З свідоцтва про реєстрацію шлюбу НОМЕР_1 від 06 серпня 2007 року вбачається, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 уклали шлюб 19.10.1991 року в Любомльському відділі РЦСУ Волинської області, про що зроблено запис в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу № 74, від згаданого шлюбу мають неповнолітню ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, та неповнолітнього ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.
Відповідачка по місцю проживання характеризується з негативної сторони.
Позивач та відповідач тривалий час подружніх стосунків між собою
2
не підтримують, тому їхній шлюб носить скоріше формальний характер.
Відповідно ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Аналізом досліджених доказів суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя суперечитиме їх інтересам, та їх дітей, тому вимоги позивача є обгрунтованими, позов підлягає задоволенню.
На підставі ст.88 ЦПК України стягнути з відповідача в користь позивача судовий збір у розмір 8,50 грн. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7,50 грн. оплачені останнім при подачі позовної заяви.
Витрати по реєстрації розлучення в органах РАЦСу слід покласти на позивача.
За клопотанням позивача неповнолітніх дочку та сина подружжя слід залишити
при батькові, про що відповідачка не заперечує.
Керуючись ст.ст. 10,11,60,212,214-215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 105, 110, 112 СК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Зареєстрований, 19 жовтня 1991 року в Любомльському РАЦСУ Волинської області, шлюб актовий запис № 74, між ОСОБА_1та ОСОБА_2 -розірвати.
Неповнолітню дочку подружжя - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, та неповнолітнього ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року після розірвання шлюбу залишити при батькові -- ОСОБА_1 .
Стягнути з ОСОБА_2в користь ОСОБА_1 8,50 грн. судового збору та 7,50 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Стягнути при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу з ОСОБА_1 в користь держави 17 гривень держмита. ОСОБА_2 від сплати держмита звільнити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.