Судове рішення #29140813

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


11 квітня 2013 року № 813/2760/13-а


Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сидор Н.Т., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до начальника відділу діловодства та обліку звернень громадян Львівського окружного адміністративного суду Драли Ірини Іванівни про визнання дій, бездіяльності під час здійснення владних управлінських функцій, протиправно-неправомірними ,-

в с т а н о в и в :

10 квітня 2013 року до суду надійшла позовна заява від ОСОБА_1 до начальника відділу діловодства та обліку звернень громадян Львівського окружного адміністративного суду Драли Ірини Іванівни провизнання дій, бездіяльності під час здійснення владних управлінських функцій, протиправно-неправомірними.

Згідно ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

При ознайомленні з матеріалами позовної заяви встановлено, що позивачем не було сплачено судовий збір при зверненні до суду з даним позовом.

У відповідності до п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір становить 0,03 мінімальної заробітної плати.

Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст.8 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2013 року становить 1147 грн.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі необхідності у позовній заяві зазначається клопотання про звільнення від сплати судового збору.

В позовній заяві позивача зазначено клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке мотивовано тим, що позивач є пенсіонером, розмір пенсії якої становить менше 50% місячного споживчого кошику - скрутного, економічною кризою в державі та матеріальним станом, який позивач підтверджує копією довідки Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова від 08.02.2013 року про пенсійні виплати за серпень 2012 року - грудень 2012 року, січень 2013 року.

Ознайомившись з вказаним клопотанням, підстав для його задоволення не вбачається з огляду на наступне.

Відповідно до ч.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.

Відповідно до ч.1 ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Отже, положення зазначених нормативно-правових актів встановлюють серед іншого можливість суду звільнити від оплати судових витрат осіб з низьким рівнем достатку.

Положення вказаних статтей спрямовані на те, щоб судові витрати не були перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, і слугують гарантуванню принципу рівності (стаття 10 Кодексу адміністративного судочинства України) всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану.

Для надання можливості звільнення від оплати судових витрат, суд зобов'язаний з'ясувати майновий стан особи. При цьому для визначення незадовільного майнового стану особи, який би був достатньою підставою для звільнення від сплати передбаченого законодавством розміру судового збору слід керуватися дефініцією «прожитковий мінімум».

Законом України «Про прожитковий мінімум» дефініція «прожиткового мінімуму» визначає це поняття як вартісну величину достатню для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я, набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості.

Прожитковий мінімум визначається диференційовано залежно від вікового критерію або ж залежно від соціальної та демографічної групи особи: для дітей віком до 6 років; для дітей віком від 6 до 18 років; для працездатних осіб; для осіб, які втратили працездатність.

Статтею 12 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» установлено у 2012 році прожитковий мінімум на одну особу, яка втратила працездатність в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 822 грн., з 1 квітня - 838 грн., з 1 липня 844 грн., з 1 жовтня - 856 грн., з 1 грудня - 884 грн.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» установлено у 2013 році прожитковий мінімум на одну особу, яка втратила працездатність в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 894 грн., з 1 грудня - 949 грн.

Отже, якщо середньомісячний дохід особи буде меншим від рівня прожиткового мінімуму, встановленого законом для відповідної категорії осіб, в суду наявні підстави для застосування заходів, визначених ч.1 ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України.

Як вбачається з копії довідки Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова від 08.02.2013 року, пенсійні виплати позивача за період з серпня 2012 року по січень 2013 року становили 1184,65 грн., 1187,65 грн., 1194,65 грн., 1197,15 грн. на місяць.

Документів, які б свідчили про отримання позивачем пенсійних виплат у розмірі, нижчому від прожиткового мінімуму, до позовної заяви не додано, як і не додано жодних інших документів, які б підтверджували, що майновий стан сторони не дозволяє сплатити судовий збір в повному обсязі.

Отже, враховуючи вищевикладене, не вважаю майновий стан позивача таким, що унеможливлює сплату судового збору у розмірі 34,41 грн. при зверненні до суду з адміністративним позовом немайнового характеру та спричиняє фінансові перешкоди для доступу до правосуддя, чим може порушувати основоположні принципи адміністративної юрисдикції, передбачені ст.10 Кодексу адміністративного судочинства України.

Тому позивачеві слід сплатити судовий збір відповідно до вимог п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» та надати суду оригінал документа про сплату судового збору.

Платіжні реквізити для перерахування судового збору: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м.Львова, ЄДРПОУ 38007594, банк одержувача ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО 825014, рахунок № 31217206784003, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір за подання позову до (вказати найменування відповідача).

Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а відтак, згідно ч.1 ст.108 КАС України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків, а саме додати до позовної заяви належним чином оформлений документ про сплату судового збору.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.106,108,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

у х в а л и в:


Позовну заяву залишити без руху.

Позивачу надати строк до 22 квітня 2013 року включно для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, а саме додати до позовної заяви документ про сплату судового збору.

Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута позивачу відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.


Суддя Н.Т.Сидор


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація