Судове рішення #2918038
Справа № 2-7219/07

Справа № 2-7219/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2007 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:

Головуючого судді                        Гандзій Н.В.

При секретарі                                   Чорноморець Т.К.

Розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом

ОСОБА_1,  ОСОБА_2    до

Одеської міської ради, КП «Міське агентство з приватизації житла»,

УЖКГ Одеської міської ради про визначення частки в загальній спільній

власності і визнанні права власності по праву спадкування.

 

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до суду до Одеської міської ради, КП «Міське агентство з приватизації житла», УЖКГ Одеської міської ради про визначення частки в загальній спільній власності х визнанні права власності по праву спадкування мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3, після її смерті відкрилась спадщина на квартиру АДРЕСА_1, в якій позивач продовжує проживати. Звернувшись до шостої Одеської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, отримав відмову, в зв'язку з тим, що не визначені частки власників  квартири.

У судовому засіданні представник позивача заявлені вимоги підтримала.

Відповідачі у судове засідання не з'явились, сповіщались, причини неявки суду не повідомили.

Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст.224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи суд вважає позов обґрунтованим та підлягаючим задоволенню. Судовим розглядом встановлено ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності виданим 17.12.1996р. УЖКГ виконкому ОМР реестр № 8-7022, розпорядженням органу приватизації від 17.12.1996р. № 87753. належить квартира АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3, яка є дружиною позивача. Після її смерті відкрилась спадщина на вищевказану квартиру в якій позивач та його син продовжують проживати. Звернувшись до шостої Одеської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, позивач отримав письмову відмову, в зв' язку з тим, що не визначені частки власників квартири.

Відповідно до ст.. 12 Закону України « про власність» громадянин набуває права власності на майно, отримане в результаті спадкування.

У відповідності до п.5 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику по справах за позовами про захист прав приватної власності» від 22.12.1995р. № 20 « частка учасника загальної спільної власності визначається при відкритті після нього спадщини при відсутності доказів того, що участь когось з учасників загальної спільної власності в придбанні майна було більшим або меншим, частки визначаються рівними».

У відповідності до ст.. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за

 

життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, його батьки.

Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину. Відповідно до ч. 5 цієї ж статті незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 10,11,60,209,

212-215, 218,226  ЦПК України

 

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Одеської міської ради, КП «Міське агентство з приватизації житла», УЖКГ Одеської міської ради про визначення частки в загальній спільній власності і визнанні права власності по праву спадкування задовольнити.

Визначити рівними, в розмірі 1/3 частини кожного, частки ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_2

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на 1\б частку квартири АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за законом на 1\6 частку квартири АДРЕСА_1.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

На рішення протягом десяти днів з дня його проголошення може бути подано заяву про апеляційне оскарження, а протягом двадцяти днів після подання заяви подано апеляційну скаргу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація