АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2013 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Донецької області у складі:
головуючого судді Чепура О.М.
суддів Васильєва О.П.,Ржемовського Л.П.
розглянувши подання судді Центрально-Міського районного суду м. Макіївки Донецької області Суханової А.В. про зміну підсудності і передачу кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013050980000372 за обвинуваченням ОСОБА_2 за ст.186 ч. 1 КК України до Гірницького районного суду м. Макіївки, -
ВСТАНОВИЛА:
10 квітня 2013 року до Апеляційного суду Донецької області надійшло подання судді Центрально-Міського районного суду м. Макіївки Донецької області Суханової А.В. про зміну підсудності і передачу кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013050980000372 за обвинуваченням ОСОБА_2 за ст.186 ч. 1 КК України до Гірницького районного суду м. Макіївки.
Учасники судового провадження в судове засідання не з'явились, хоча належним чином, відповідно до вимог ст.34 ч.4 КПК України, були повідомлені про час та місце розгляду справи.
Дослідивши судовий матеріал кримінального провадження, обговоривши подання, судова колегія приходить до висновку, що подання судді Центрально-Міського районного суду м. Макіївки Суханової А.В. не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо:
1) до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності;
2) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду;
3) обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження;
4) ліквідовано суд, який здійснював судове провадження;
До початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження.
Стаття 34 КПК України надає вичерпний перелік підстав для направлення кримінального провадження з одного суду до іншого.
Згідно ч.1 ст.32 КПК України кримінальне провадження здійснюю суд, в межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що в провадженні Центрально-Міського районного суду міста Макіївки знаходиться кримінальне провадження щодо ОСОБА_2 обвинуваченого у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст.186 ч.1 КК України.
Як вбачається з подання судді Центрально-Міського районного суду м. Макіївки від 09 квітня 2013 року кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_2 призначено до розгляду в вказаному суді на 15 квітня 2013 року.
В той же час як вбачається з інформації, наданої Гірницьким районним судом м. Макіївки від 11 квітня 2013 року по кримінальному провадженню відносно ОСОБА_2 розпочався розгляд судової справи по суті.
З урахуванням наведеного, з метою дотримання засад кримінального провадження щодо розумності строків, забезпечення оперативності, ефективності кримінального провадження, колегія суддів приходить до висновку про необхідність відмови в задоволенні подання.
Керуючись ст.ст. 32, 34, 405 КПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Відмовити у задоволенні подання судді Центрально-Міського районного суду м. Макіївки Суханової А.В. про зміну підсудності і передачу кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_2 за ст.186 ч. 1 КК України до іншого суду.
Судді: