Справа № 764/3379/13-к
1-кп/764/96/2013
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2013 року Ленінський районний суд міста Севастополя у складі:
головуючого - судді Василенка А.М.,
при секретарі - Бєлокопитовій О.М.,
за участю прокурора - Малікової Д.В.,
обвинуваченого - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Севастополі кримінальне провадження № 12013140060002035 від 12 березня 2013 року за обвинуваченням:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Бахчисарай, Крим, громадянина України, із неповною середньою освітою, військовозобов'язаного, холостого, працюючого у фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 сортувальником, зареєстрованого в АДРЕСА_1, який мешкає в АДРЕСА_2, раніше судимого: 19 червня 2003 року Бахчисарайським районним судом АР Крим за ст. 309 ч. 1 КК України до одного року позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільнений з іспитовим строком в один рік; 24 березня 2004 року Бахчисарайським районним судом АР Крим за ст. ст. 186 ч. 2, 186 ч. 3, 70 КК України до п'яти років позбавлення волі, за ст. 96 КК України з примусовим лікуванням від алкоголізму, звільнений 24 липня 2008 року у зв'язку з відбуттям покарання,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 309, ч. 1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 17 травня 2013 року близько 09 години, знаходячись у дворі будинку АДРЕСА_3, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, діючи умисно, без мети збуту, незаконно придбав шляхом привласнення знайденого особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонений - каннабіс, масою 25,58 г, у висушеному вигляді масою 21,43 г. Продовжуючи свій злочинний умисел, направлений на незаконне зберігання вказаного наркотичного засобу, ОСОБА_1, діючи умисно, незаконно, зберігав при собі у внутрішній кишені джинсової куртки, без мети збуту, зазначений наркотичний засіб, впритул до 12 години 25 хвилин 17 травня 2012 року, коли його злочинна діяльність була припинена працівниками міліції, які у дворі будинку АДРЕСА_3 під час проведення особистого огляду у ОСОБА_1 виявили та вилучили зазначений особливо небезпечний наркотичний засіб.
Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 в незаконному придбанні, зберіганні наркотичного засобу без мети збуту визнав себе винним у повному обсязі та показав, що 17 травня 2012 року він разом зі своїми знайомими вживав спиртні напої у дворі будинку АДРЕСА_3, подрібнену коноплю знайшов у дворі близько 09 години ранку та підібрав для особистого вживання, і поклав її в карман своєї джинсової куртки. О 12 годині 25 хвилин того ж дня його затримали працівники міліції та вилучили у нього вказану коноплю. Що це наркотичний засіб він знав, оскільки виріс у селі та колись вживав його, у скоєному щиро розкаявся.
Зі згоди всіх учасників судового провадження, відповідно до ст. 349 КПК України, суд визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, та обмежився допитом обвинуваченого та вивченням матеріалів кримінального провадження, які характеризують його особистість.
Дії обвинуваченого ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ст. 309 ч. 1 КК України, як незаконне придбання, зберігання, наркотичних засобів без мети збуту.
Як особа ОСОБА_1 є осудним, раніше судимий, однак під наглядом лікаря-психіатра не перебуває, на обліку у лікаря-нарколога не знаходиться, після скоєння кримінального правопорушення з 08 червня по 15 жовтня 2012 року в центрі реабілітації «Нове життя» Благодійної організації «Глобальна допомога» успішно пройшов курс реабілітації, де позитивно характеризується, працевлаштувався.
При призначенні покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності кримінального правопорушення, тяжкість скоєного кримінального правопорушення, яке відповідно до ст. 12 КК України відноситься до злочинів середньої тяжкості.
Обставиною, яка пом'якшує покарання, суд визнає щире каяття.
Обставиною, яка обтяжує покарання обвинуваченого ОСОБА_1, суд визнає вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп'яніння.
При таких обставинах, виходячи з того, що покарання є не тільки карою за скоєне кримінальне правопорушення, а має за мету виправлення та перевиховання засуджених, попередження скоєння ними нових кримінальних правопорушень, суд, приймаючи до уваги, що від скоєного значних шкідливих наслідків не настало, обвинувачений щиро розкаявся та обіцяв суду не вчиняти подібного у подальшому, вважає, що найбільше відповідає характеру скоєного кримінального правопорушення та особі обвинуваченого, покарання у виді грошового стягнення, тобто штрафу в розмірі, передбаченому санкцією зазначеної статті, що, на думку суду, є необхідним та достатнім покаранням для виправлення обвинуваченого та попередження скоєнню ним нових кримінальних правопорушень.
Відповідно до ст. 124 КПК України процесуальні витрати на проведення дослідження та експертизи наркотичних засобів підлягають стягненню з ОСОБА_1 на користь держави.
Речовий доказ - особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонений - каннабіс, вилучений у ОСОБА_1, відповідно до вимог ст. 100 КПК України підлягає знищенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 368, 370, 374 КПК України,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 309 ч. 1 КК України, і призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави процесуальні витрати на проведення дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів № 427 від 17 травня 2012 року в сумі 588 (п'ятсот вісімдесят вісім) гривень 48 копійок, експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів № 1/254 від 21 травня 2012 року в сумі 1176 (одна тисяча сто сімдесят шість) гривень 96 копійок, а всього - 1765 (одна тисяча сімсот шістдесят п'ять) гривень 44 копійки.
Речовий доказ: особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонений - каннабіс, переданий на зберігання в камеру зберігання речових доказів Ленінського РВ УМВС України в м. Севастополі - знищити.
Запобіжний захід ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити без змін - особисте зобов'язання.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду міста Севастополя через Ленінський районний суд міста Севастополя шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок, якщо інше не передбачено КПК України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.
Головуючий