Справа №2-3592 2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2007 р.
Стахановський міський суд у складі:
головуючий: суддя Гончаров О.М.
при секретарі: Ращепкіна К.В.
розглянувши в попередньому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 до КП «Стахановське БТІ» про визнання часток в загальній власності, встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності в порядку спадкування
ВСТАНОВИВ
В обґрунтування заявлених вимог позивач вказав, що квартира №27 по пр. Леніна м. Стаханова належить на праві власності йому та його дружині ОСОБА_2 згідно свідоцтва на право власності на житло від 20.12.1993 року, виданного УЖКГ п/о «Стахановвугілля».
Вказана квартира зареєстрована без визнання часток в загальній спільній власності. У відповідності до ст. 357 ЦК України частки в праві спільної власності є рівними. Таким чином, кожна з осіб, що приймала участь в приватизації квартири, получила у власність по 1/2 частки.
1 липня 2006 року дружина ОСОБА_2 померла , і після її смерті відкрилася спадщина на приналежну їй частку квартири АДРЕСА_1, що є їх спільною загальною власністю.
З питання оформлення спадщини він звернувся до Стахановської державної нотаріальної контори, але получив відмову, тому що в свідоцтві на право власності на житло не визначено розмір часток вказаних в ньому осіб. Розрахунок часток підтвержено довідкою КП «Стахановське БТІ» від 7.11.2007 року.
Згідно розрахунку вартості квартири, проведенного КП «СБТІ» від 07.11.2007 року вартість 1\2 частки вказаної квартири складає 8220 грн. У відповідності до ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, постійно проживаючий разом зі спадкодавцем на час відкриття спадку, вважається принявшим спадок, якщо протягом строку, встановленного ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від нього.
Він на час відкриття спадку проживав разом з дружиною, і від спадку не відмовлявся.
Просив визнати частку кожного власника в загальній спільній власності, визнавши за ним ОСОБА_1 та дружиною ОСОБА_2 право власності по 1\2 частки квартири АДРЕСА_1 за кожним.
Встановити юридичний факт, що він ОСОБА_3 фактично прийняв спадщину у вигляді 1\2 частки квартири АДРЕСА_1, після смерті дружини ОСОБА_2.
Визнати за ним право власності на 1\2 частку квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування.
Зобов;язати КП «Стахановське БТІ» провести реєстрацію за ним права власності на 1\2 частку квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування.
На попередньому слуханні справи позивач підтримав свої вимоги.
Представник відповідача ОСОБА_4 позов визнала повністю.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи , та виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд при наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлені такі факти та відповідни їм правовідносини.
Квартира №27 по пр. Леніна м. Стаханова належить на праві власності позивачу та його дружині ОСОБА_2 згідно свідоцтва на право власності на житло від 20.12.1993 року, виданного УЖКГ п/о «Стахановвугілля».
Вказана квартира зареєстрована без визнання часток в загальній спільній власності. У відповідності до ст. 357 ЦК України частки в праві спільної власності є рівними. Таким чином, кожна з осіб, що приймала участь в приватизації квартири, получила у власність по 1Л частки.
1 липня 2006 року дружина ОСОБА_2 померла , і після її смерті відкрилася спадщина на приналежну їй частку квартири АДРЕСА_1, що є їх спільною загальною власністю.
З питання оформлення спадщини позивач звернувся до Стахановської державної нотаріальної контори, але получив відмову, тому що в свідоцтві на право власності на житло не визначено розмір часток вказаних в ньому осіб. Розрахунок часток підтвержено довідкою КП «Стахановське БТІ» від 7.11.2007 року.
Згідно розрахунку вартості квартири, проведенного КП «СБТІ» від 07.11.2007 року, вартість 1\2 частки вказаної квартири складає 8220 грн. У відповідності до ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, постійно проживаючий разом зі спадкодавцем на час відкриття спадку, вважається принявшим спадок, якщо протягом строку, встановленного ст. 1270 ЦК України він не заявив про відмову від нього.
Позивач на час відкриття спадку проживав разом з дружиною, і від спадку не відмовлявся.
Таким чином сукупність доказів вказують на обгрунтованість заявлених вимог.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 357, 1268, 1270 ЦК України, суд:
ВИРІШИВ
Позовні вимоги ОСОБА_1 до КП «Стахановське БТІ» про визнання часток в загальній власності, встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності в порядку спадкування задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 та дружиною ОСОБА_2 право власності по 1\2 частки квартири АДРЕСА_1 за кожним.
Встановити юридичний факт, що ОСОБА_1 фактично прийняв спадщину у вигляді 1\2 частки квартири АДРЕСА_1, після смерті дружини ОСОБА_2.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1\2 частку квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування.
Зобов;язати КП «Стахановське БТІ» провести реєстрацію за ОСОБА_1 права власності на 1\2 частку квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування.
Рішення може бути оскаржене в судову палату по цивільних справах Луганського апеляційного суду через Стахановський міський суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, протягом 10 днів від дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.