Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2013 р. Справа №805/3415/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 09:50
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., при секретарі судового засідання Ступар Ю.О., розглянувши адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області Державної податкової служби
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторія" м. Краматорськ
про: стягнення в рахунок погашення податкового боргу у сумі 48924,39 грн. у рахунок Державного бюджету м. Краматорська
за участю
представників сторін:
від позивача: Дем’янова О.О. - за довір.
від відповідача: не з'явився
Позивач, Державна податкова інспекція у м. Краматорську Донецької області Державної податкової служби, звернувся до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторія" м. Краматорськ про стягнення в рахунок погашення податкового боргу у сумі 48924,39 грн. у рахунок Державного бюджету м. Краматорська.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що станом на момент звернення до суду, за відповідачем значиться заборгованість перед бюджетом з орендної плати в розмірі 48924,39 грн., в тому числі 48881,49 грн. - недоїмка, 42,90 грн. - пеня.
В зв'язку з наведеним позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторія" м. Краматорськ вищевказану суму заборгованості.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач явку свого представника до судового засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином. 01.04.2013 року та 05.04.2013 року через канцелярію суду надав заяву, відповідно до якого визнає та не заперечує проти задоволення позовних вимог та просив суд розглянути справу без його представника.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд ВСТАНОВИВ
Товариство з обмеженою відповідальністю "Факторія" м. Краматорськ є юридичною особою, зареєстровано Виконавчим комітетом Краматорської міської ради Донецької області31.03.2000 року, включено до ЄДРПОУ за № 30897890 та знаходиться на обліку в ДПІ м. Краматорську Донецької області ДПС як платник податків.
Відповідно до п.п. 41.1.1. п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України - орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
14.12.2012 року Державною податковою інспекцією у м. Краматорську Донецької області Державної податкової служби здійснена камеральна перевірка податкової декларації з плати за землю за 2012 рік, за результатами якої складено Акт № 2490/15-4-30897890.
Актом перевірки встановлено порушення платником терміну сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб за жовтень 2012 року.
26.12.2012 року на підставі Акту перевірки № 2490/15-4-30897890 від 14.12.2012 року, ДПІ у м. Краматорську Донецької області ДПС прийнято податкове повідомлення - рішення № 0003861504 про сплату штрафу в розмірі 350,18 грн. за несвоєчасність сплати узгодженого податкового зобов'язання. Зазначене податкове повідомлення - рішення отримано уповноваженою особою відповідача 26.12.2012 року, що підтверджується відповідною відміткою на корінці податкового повідомлення - рішення.
Доказів оскарження вищевказаного податкового повідомлення - рішення в адміністративному або судовому порядку суду не надано.
20.02.2012 року відповідачем подана податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 2578, відповідно до якої відповідачем самостійно нараховано суму орендної плати, яка підлягає сплати, зокрема, за листопад та за грудень 2012 року щомісячно в розмірі 17196,25 грн. та 17196,20 грн. відповідно.
04.02.2013 року відповідачем також подана податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 9004209016, відповідно до якої відповідачем самостійно нараховано земельного податку, який підлягає сплати, зокрема, за січень 2013 року в розмірі 17196,25 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, самостійно визначені суми зобов'язань згідно вищевказаних податкових декларацій відповідачем у встановлені законом строки не сплачені.
За приписами п. 129.1. ст. 129 Податкового кодексу України, пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Так на підставі ст. 129 Податкового кодексу України та згідно з карткою особового рахунку платника податків відповідачу нарахована пеня в розмірі 42,90 грн. за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов'язання.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори відповідно до законів України.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно п. 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно п. 288.2. Податкового кодексу України,- платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, станом на момент розгляду справи, сума податкових зобов'язань щодо якої пред'явлено позовні вимоги, є податковою заборгованістю.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В зв'язку з наявною заборгованістю та на підставі картки особового рахунку платника податків, 10.01.2013 року податковим органом прийнято Податкову вимогу № 5 про стягнення суми боргу в розмірі 17489,04 грн.
Зазначена вимога отримана уповноваженою особою відповідача 10.01.2013 року, що підтверджується відповідною відміткою на корінці Вимоги, доказів її оскарження в судовому або адміністративному порядку суд не надано.
Таким чином, у результаті несплати суми заборгованості відповідач не виконує свої зобов'язання перед бюджетом, порушує терміни сплати обов'язкових платежів, у наслідок чого з'явилася заборгованість перед бюджетом, що заподіює шкоду інтересам держави.
З матеріалів справи, а саме з картки особового рахунку платника вбачається, що у відповідача наявна переплата в розмірі 57,39 грн., а також ним часткового сплачено суму грошового зобов'язання в розмірі 3000 грн., в зв'язку з чим, суд зазначає, що сума податкового боргу з орендної плати станом на час розгляду справи складає 48924,39 грн.
Відповідно до заяви відповідача проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову (ст. 112).
За приписами пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Зважаючи на те, що несплата податкового боргу відповідачем призводить до порушення Конституційного обов'язку кожного сплачувати податки, а ненадходження коштів до державного бюджету ускладнює виконання державою своїх соціальних функцій, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись Кодексом адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторія" м. Краматорськ про стягнення в рахунок погашення податкового боргу у сумі 48924,39 грн. у рахунок Державного бюджету м. Краматорська - задовольнити.
Стягнути кошти Товариства з обмеженою відповідальністю "Факторія" м. Краматорськ в рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом у сумі 48924,39 грн.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 08 квітня 2013 року в присутності представника позивача.
Повни й текст постанови складено та підписано 15 квітня 2013 р.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Олішевська B.В.