Справа № 22ц-3170/06 Головуючий в 1 -й інстанції. Островська О.П..
Категорія. Доповідач: Борисов Є.А.
УХВАЛА
Іменем України
14 листопада 2006 року Судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного
суду Луганської області у складі:
головуючого: Борисова Є.А.
суддів: Пригорнєвої Л.І., Відєнєєвої О.П.
при секретарі: Пономарьовій О.І.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Луганську цивільну справу за
апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ленінського районного
суду м. Луганська від 1 вересня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до
ДП ВО «Луганський верстатобудівний завод» про стягнення компенсації за несвоєчасно
виплачену заробітну плату та стягнення моральної шкоди.
встановила:
ОСОБА_1 звернувся до Ленінського районного суду м. Луганська з позовом до ДП ВО «Луганський верстатобудівний завод» про стягнення компенсації за несвоєчасно виплачену заробітну плату за 1998-2001 роки в сумі 472 грн. 68 коп. та стягнення моральної шкоди в сумі 500 грн.
Рішенням Ленінського районного суду м. Луганська від 1 вересня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені частково, а саме на користь ОСОБА_1 стягнуто компенсацію за несвоєчасну виплату заробітної плати за період з квітня 2000 року по вересень 2001 року в сумі 112 грн. 18 коп., та моральну шкоду в сумі 200 грн.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення суду в частині стягнення компенсації за несвоєчасно виплачену заробітну плату та постановити в цій частині нове рішення, яким стягнути на його користь компенсацію за несвоєчасно виплачену заробітну плату в сумі 476 грн. 25 коп., посилаючись на те, що при ухваленні рішення суд першої інстанції порушив норми матеріального права.
В судовому засіданні позивач підтримав апеляційну скаргу.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату і час розгляду справи відповідач був сповіщений належним чином.
Заслухавши доповідача, пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає за необхідне її відхилити з наступних підстав.
Відповідно до ст.. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Судом першої інстанції було встановлено, що позивач дійсно знаходився у трудових відносинах з відповідачем до 19 вересня 2001 року і за час перебування в цих відносинах відповідач не виплачував своєчасно позивачу заробітну плату, у зв'язку з чим заборгованість по заробітній платі, а також компенсація за несвоєчасну виплату заробітної плати за період часу по березень 2000 року включно було стягнуто на користь позивача на підставі рішень Ленінського районного суду м. Луганська від 17 квітня 2000 року та від 21 листопада 2003 року. Вказані обставини підтверджуються матеріалами справи. (а.с. 18-20). Виходячи із змісту ст.. 34 Закону України «Про оплату праці» , а також із змісту Положення про порядок компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1427 від 20 грудня 1997 року суд першої інстанції вірно дійшов висновку про необхідність стягнення з відповідача на користь позивача компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати за період з квітня 2000 року по вересень 2001 року, тобто по день фактичного звільнення позивача в сумі 112 грн. 18 коп.
Рішення відповідає вимогам діючого законодавства, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, тому не можуть бути підставою для зміни чи скасування рішення суду.
Керуючись ст.ст.303, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів,-
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Ленінського районного суду м. Луганська від 1 вересня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до до ДП ВО «Луганський верстатобудівний завод» про стягнення компенсації за несвоєчасно виплачену заробітну плату та стягнення моральної шкоди залишити без змін .
Ця ухвала набирає чинності негайно та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України у двомісячний строк після її проголошення.