Судове рішення #293358
Справа: № 22-2822

Справа: № 22-2822

                               Головуючий у 1 інстанції:

Категорія:                                                                              Украінцева Л.Д.

Доповідач: Маляренко І.Б.

УХВАЛА Іменем України

„ 15 „  листопада 2006 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області у складі:

Головуючого: Маляренко І.Б. Суддів: Яресько А.В., Луганської В.М. За з участю секретаря: Пшебокової О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

цивільну справу за апеляційною скаргою Відділення ВД Фонду СНВ України в м.

Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області

на ухвалу Краснодонського міськрайсуду Луганської області від 02 серпня 2006 року по

справі за позовом ОСОБА_1 до Відділення ВД Фонду СНВ України

в м. Краснодоні га Краснодонському районі Луганської області про стягнення моральної

шкоди,

ВСТАНОВИЛА:

Оскаржуваною ухвалою Відділенню ВД Фонду СНВ України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області відмовлено у відстрочці виконання рішення Краснодонського міськрайсуду Луганської області від 09 листопада 2005 року за вищезазначеним позовом ОСОБА_1.

В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування ухвали Краснодонського міськрайсуду Луганської області від 02 серпня 2006 року як такої, що постановлена з порушенням норм матеріального права, і прийняття нової ухвали про відстрочку виконання рішення Краснодонського міськрайсуду Луганської області від 09 листопада 2005 року.

Заслухавши доповідача, вислухавши представника позивача, перевіривши законність і обгрунтованість оскаржуваної ухвали в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, судова колегія вважає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, як свідчать матеріали справи, рішенням Краснодонського міськрайсуду Луганської області від 09 листопада 2005 року було стягнено з Відділення ВД Фонду СНВ України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у сумі 9000 грн. та 602.69 грн. відшкодування судових витрат, а всього - 9602.69 грн.

Рішенням апеляційного суду Луганської області від 02 березня 2006 року зазначене рішення суду 1 інстанції було змінено в частині розміру стягненої на відшкодування моральної шкоди суми, її розмір було зменшено до 2000 грн., в іншій частині рішення суду було залишено без змін. Рішення набрало чинності з моменту його оголошення, тобто з 02.03.2006 року.

 

Порядок і способи: виконання судових рішень регламентуються Зконом України „Про виконавче провадження", а порядок вирішення процесуальних питань, пов"язаних з виконанням судових рішень, урегульовано розділом V1 ЦПК України.

Згідно із ст. 373 ЦПК України, за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Звертаючись до суду 1 інстанції із заявою про відстрочку виконання рішення, Відділення ВД Фонду СНВ України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області на обгрунтування своїх вимог послалося на те, що п.27 ст.77 Закону України „Про державний бюджет України на 2006 рік" призупинено дію абзацу 4 ст.1 (в частині відшкодування моральної шкоди застрахованим і членам їх сімей); підпункту „е" пункту 1 ч. 1 ст. 21, частини 3 ст. 28 та частини 3 ст. 34, частини 5 статті 47 Закону України „Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

Дійсно, ч.З ст. 34 зазначеного Закону передбачено, що моральна (немайнова) шкода, заподіяна умовами виробництва, яка не спричинила втрати потерпілим професійної працездатності, відшкодовується Фондом соціального страхування від нещасних випадків за заявою потерпілого з викладом характеру заподіяної моральної (немайнової) шкоди та за поданням відповідного висновку медичних органів. Відшкодування здійснюється у вигляді одноразової страхової виплати незалежно від інших видів страхових виплат. Сума страхової виплати за моральну (немайнову) шкоду визначається в судовому порядку. При цьому сума страхової виплати не може перевищувати двохсот розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, незалежно від будь-яких інших страхових виплат.

Тобто, виходячи із змісту даної статті, вона як норма матеріального права регулює питання, пов"язані із стягненням сум на відшкодування моральної шкоди та їх розміром, що було враховано при прийнятті відповідних рішень судами 1 і 2 інстанцій. На будь-які підстави, передбачені ст. 373 ЦПК України, зявник не посилався і їх не обґрунтовував.

Крім того, виходячи із змісту зазначеної статті ЦПК України, питання відстрочки виконання судового рішення вирішується судом, що видав виконавчий лист. В матеріалах же справи відсутні дані про те, що ОСОБА_1 видавався виконавчий лист хоча б одним із судів, що розглядали дану цивільну справу. За таких обставин колегія суддів вважає, що Відділення ВД Фонду СНВ України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області звернулося із заявою про відстрочку виконання рішення до Краснодонського міськрайсуду Луганської області передчасно.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 303,307,312,313-315 ЦПК України, колегія суддів -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну  скаргу   Відділення   ВД   Фонду  СНВ   України   в   м.   Краснодоні  та Краснодонському районі Луганської області - відхилити;

ухвалу Краснодонського міськрайсуду Луганської області від 02 серпня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Відділення ВД Фонду СНВ України в м.Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області про стягнення моральної шкоди - залишити без змін.-

Ухвала набирає чинності негайно, але протягом двох місяців може бути оскаржена шляхом  подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація