Судове рішення #2941025
Справа № 2-252/2008 року

          Справа № 2-252/2008 року

                                       

                                                                 

 

                                                                        

                    Р І Ш Е Н Н Я                                  

                                                          І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

         13 жовтня  2008 року                                                                               смт. Демидівка

 

                                       Демидівський районний суд, Рівненської області.

 

одноособово суддя  А.С.Лободзінський

при секретарі О.О.Вінічук

з участю позивачки ОСОБА_1, представника третьої особи ОСОБА_2;

провівши попереднє судове засідання по  цивільній справі за позовом    ОСОБА_1 до  Вовковиївської сільської  ради   Демидівського району Рівненської області про  визнання права власності на спадкове майно,-

 

В С Т А Н О В И В :

 

            ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Вовковиївської сільської  ради про визнання  за нею  права власності на спадкове майно, а саме на  житловий  будинок, що знаходиться за  адресою  АДРЕСА_1 .

            В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року  помер її дядько ОСОБА_3. Внаслідок   смерті по місцю  його  проживання в АДРЕСА_1 відкрилась спадщина.  Вона,   ОСОБА_1  є   спадкоємицею  майна померлого  за заповітом, в тому числі і приватного будинку з надвірними будівлями, що знаходиться за  адресою  АДРЕСА_1.  Однак, у Демидівській нотаріальній конторі їй  було відмовлено у видачі свідоцтво про право на спадщину за заповітом на  житловий будинок, у зв”язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нього.  На даний момент вона  є фактичним власником  будинку, і у відповідності із законом  незалежно від волі інших осіб володіє та користується ним, проводить  оплату комунальних послуг та сплачує обов”язкові платежі. Власник майна  може пред”явити позов  про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа , який засвідчує його право власності, тому вона і змушена звернутись до суду за захистом своїх прав.

            Під час попереднього судового засідання    ОСОБА_1   заявлені позовні вимоги підтримала повністю з тих же підстав.

            Представник відповідача  ОСОБА_4 на розгляд справи в суді не з”явилась, однак від неї надійшла заява, згідно з якою  просить розглянути справу без її участі, позов визнає повністю.

            Представник третьої  особи - Демидівської державної нотаріальної контори ОСОБА_2 пояснила, що     ОСОБА_1   дійсно є  спадкоємицею  майна померлого  за заповітом   У видачі свідоцтво про право на спадщину за заповітом на  житловий будинок  з надвірними будівлями  їй  було відмовлено, у зв”язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нього.  Проти визнання  судом  за   ОСОБА_1   права власності на  житловий  будинок, що залишився  після смерті   ОСОБА_3 не заперечує.

            Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав суд ухвалює під час попереднього судового засідання рішення про задоволення позову.

            Оскільки відповідач позов визнав повністю і визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

            ОСОБА_3 помер  ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с. 11)

             По місцю його проживання в АДРЕСА_1 відкрилась спадщина.

            Відповідно до заповіту ОСОБА_3 все належне йому майно заповів ОСОБА_1(а.с. 8).

            З повідомлення Демидівської державної нотаріальної контори вбачається, що після смерті ОСОБА_3  заведено спадкову справу де спадкоємцем за заповітом є ОСОБА_1, однак у видачі  свідоцтва про право на спадщину  за заповітом на житловий будинок  їй  відмовлено у зв”язку з відсутністю  документів, що  підтверджують право власності на домобудівлю спадкодавця ОСОБА_3 (а.с.9)

            Згідно з технічним паспортом,   житловий будинок, що знаходиться за адресою : АДРЕСА_1    значиться за  ОСОБА_3  ( а.с.4-5).

            Згідно довідки    виданої Вовковиївською сільською радою  ОСОБА_3,який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року проживав один.  (а.с.7)

             Спір між спадкоємцями щодо спадщини відсутній.

             Відповідно до  ст.15 ЦК України, кожна особа має право на  захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

         Зі змісту  ст.16 ЦК України вбачається, що  кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільного права та інтересу, зокрема, є визнання права. 

         Відповідно до ст.392 ЦК України власник майна  може пред”явити позов  про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа , який засвідчує його право власності.

             Згідно ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов”язків  (спадщини) від фізичної особи, яка померла(спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

         Відповідно до ч.3ст. 1296 ЦК України відсутність у позивача  свідоцтва  про право на спадщину не позбавляє його права на спадщину.

         Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 не змогла одержати свідоцтва про право на спадщину з об”єктивних причин і відповідно до вимог ч.3 ст. 1296 ЦК України це не позбавляє її  права на спадщину за заповітом.

            Враховуючи наведе, на підставі  статей 16, 392, 1216,ч.3 ст. 1296  ЦК України, керуючись статтями 11, 60, 130, ч.4 ст.174, статтями 213, 214, 215 ЦПК України, -

             

Р  І  Ш  И  В  :

           

            Позов    ОСОБА_1 до  Вовковиївської  сільської    Рівненської області  про визнання права власності на спадкове майно-  задовольнити.

             Визнати за   ОСОБА_1право   власності на  спадкове майно, а саме на  житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться за юридичною адресою   АДРЕСА_1 .

            Рішення може бути оскаржене до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області через Демидівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням апеляційної скарги у двадцятиденний  строк з дня подання заяви.

            Рішення суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження у десятиденний строк  чи неподання апеляційної скарги у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.

            У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом з моменту проголошення ухвали апеляційного суду.

           

 

 

 

 

СУДДЯ: підпис

 

 

 

Суддя Демидівського районного суду                                                       А.С.Лободзінський

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація