Судове рішення #29411381

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



01 квітня 2013 р. Справа № 804/3428/13-а

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 125,41 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Верхньодніпровська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби 05 березня 2013 року звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача податковий борг на загальну суму 125,41 гривень.

Позовна заява обґрунтована тим, що внаслідок несвоєчасної сплати єдиного податку з фізичних осіб відповідач має податковий борг у розмірі 125,41 гривень.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження, просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, шляхом направлення судової кореспонденції на адресу відповідача, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, повідомлення про вручення поштового відправлення повернуто до суду з відмітною пошти «вручено 16.03.2013 р., особисто ОСОБА_1». Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України судові виклики та повідомлення надсилаються фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку письмового провадження.

Згідно статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрована виконавчим комітетом Криничанської районної державної адміністрації Дніпропетровської області та знаходиться на обліку в Верхньодніпровській об'єднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби, як платник єдиного податку.

06 червня 2011 року Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась до позивача із заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності за видом діяльності: 52.62.0 «роздрібна торгівля з лотків та на ринках». Для виду діяльності, зазначеного у заяві, ставка єдиного податку на території Криничанської селищної ради затверджена на рівні 120 грн., відповідно до рішення Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області № 4-63/V від 12.08.2010 року.

20 грудня 2012 Верхньодніпровською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області Державної податкової служби, на підставі п.п. 20.1.4, п.п.20.1.27, п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1, з питання повноти та своєчасності сплати до бюджету єдиного податку з фізичних осіб.

За результатами перевірки було складено акт №268/170/НОМЕР_1 від 20 грудня 2012 року «Камеральної перевірки фізичної особи підприємця ОСОБА_1, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2, з питання повноти та своєчасності сплати до бюджету єдиного податку з фізичних осіб.

Перевіркою було встановлено, що фізична особа підприємець ОСОБА_1 порушила терміни сплати єдиного податку визначені п.п. 295.1 ст.295 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасно сплатила податкові зобов'язання по єдиному податку.

Податковий борг фізичної особи - підприємець ОСОБА_1 виник внаслідок несвоєчасної сплати єдиного податку з фізичних осіб, що підтверджується розрахунком позовних вимог та зворотнім боком облікової картки.

Внаслідок несвоєчасної сплати суми податкових зобов'язань з єдиного податку з червеня по листопад 2011 року по особовому рахунку платника податків фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 обліковується податковий борг в розмірі 125,41 гривень.

Через несплату відповідачем узгоджених грошових зобов'язань з єдиного податку Верхньодніпровською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області Державної податкової служби було винесено податкове повідомлення - рішення форми «Р» № 0025041740 від 20.12.2012 року про сплату суми штрафу у розмірі 125,41 грн., яке було отримано відповідачем 25.01.2013 року та не оскаржено.

Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Податкового кодексу України.

Згідно із частиною 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 3 липня 1998 року №727/98, суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Згідно п. 59.1 ст. 59 Податкового Кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, орган державної податкової служби надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Відповідно до п.58.2. ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до п.58.3. ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Згідно із вимогами п. 42.2 ст. 42 Податкового Кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п.20.1.8, 20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового Кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена, відповідних доказів до суду не надано, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -


ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 125,41 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця - ОСОБА_1, реєстраційний номер НОМЕР_1, місце проживання: - 52306, АДРЕСА_1), податковий борг на загальну суму 125,41 (сто двадцять п'ять гривень 41 копійка) гривень які підлягають зарахуванню на бюджетні реквізити: єдиний податок з фізичних осіб в сумі 125,41 грн. - код платежу 18050400, р/р 31517970700118, ГУДКУ у Дніпропетровській області, ОКПО 38052097, МФО 805012, одержувач місцевий бюджет, Криничанська селищна рада, кошти у рахунок погашення податкового боргу по єдиному податку з фізичних осіб.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.



Суддя С.І. Озерянська







































































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація