Судове рішення #2944396
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Справа 22ц -1072/ 2007                                            Головуючий по 1 -й інстанції Марущак P.M. Суддя-доповідач: Дорош А.І.

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

25 квітня 2007 року                                                         м. Полтава

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого: Дорош А.І.

Суддів: Гасія Ю.В., Карнаух П.М.

при секретарі Адамській О.В.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Глобинського районного суду Полтавської області від 24 травня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до СФГ "Промінь" про витребування майнового паю та стягнення моральної шкоди , -

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача Дорош А.І., -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

Ухвалою Глобинського районного суду Полтавської області від 24 травня 2006 позовна заява ОСОБА_1 до СФГ "Промінь" про витребування майнового паю та стягнення моральної шкоди залишена без розгляду позовна заява ОСОБА_1 до СФГ "Промінь" про витребування майнового паю та стягнення моральної шкоди залишена без розгляду позовна заява ОСОБА_1 до СФГ "Промінь" про витребування майнового паю та стягнення моральної шкоди залишена без розгляду.

В апеляційній скарзі позивач ОСОБА_1 просить скасувати вищевказану ухвалу суду, посилаючись на те, що суд безпідставно залишив його позов без розгляду, оскільки він був неналежним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.

Апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно п.4 ч. 2 ст. 307 ЦПК України за наслідками розгляду скарги на ухвалу суду першої інстанції апеляційний суд має право скасувати ухвалу і передати питання на новий розгляд суду першої інстанції.

 

2

Згідно п.3 ч.1 ст. 312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.

Постановляючи ухвалу від 24.05.2006 р., суд першої інстанції встановив, що 19 та 24 травня 2006 року позивач ОСОБА_1 не з'явився у судові засідання, був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, повістки отримав завчасно, про причини своєї неявки суду не повідомив, заява про розгляд справи у його відсутності не надходила.

Проте, з таким висновком суду першої інстанції погодитися неможливо, виходячи з наступного.

Згідно п.3 ч. 1 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним повідомлений позивач повторно не з"явився в судове засідання без поважних причин або повторно не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшла заявла про розгляд справи за його відсутності.

Як вбачається із протоколу судового засідання від 19.05.2006 p., який не підписаний головуючим суддею, позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з"явився, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, що підтверджується розпискою(а.с. 113), розгляд справи був перенесений на 9 год. 30 хв. 24.05.2006 р.

Згідно ч. 4 ст. 74 ЦПК України судова повістка про виклик повинна бути вручена з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи, але не пізніше ніж за сім днів до судового засідання.

Як встановлено колегією суддів, призначаючи 19.05.2006 р. розгляд справи на 24.05.2006 p., тобто через 5 днів, місцевий суд порушив вимоги вищевказаної норми. Крім цього, як вбачається із розписки, позивач ОСОБА_1 отримав судову повістку на 24.05.2006 р. лише 19.06.2006 р. (а.с. 130).

З врахуванням викладеного, колегія суддів приходить до висновку про те, що при постановленні ухвали суд порушив порядок, встановлений для його вирішення, а тому апеляційна скарга підлягає задоволенню, ухвала суду - скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції.

Керуючись ст. ст. 303, 304, 307 ч.2 п.4, 312 ч.1 п.3, 315 ЦПК України, колегія суддів, -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовільнити .

Ухвалу Глобинського районного суду Полтавської області від 24 травня 2006 року скасувати, а справу направити на новий розгляд.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена

шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом

двох місяців з дня набрання нею законної сили.        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація