Судове рішення #29610519

30.04.2013 року

Справа № 127/8146/13-к

Провадження № 1-кп/127/270/13


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


30 квітня 2013 року Вінницький міський суд Вінницької області


в складі : головуючого - судді Шлапака Д.О.,

при секретарі Дерун А.С.,

за участю прокурора Семчука М.В.,

обвинуваченої ОСОБА_1,

потерпілої ОСОБА_2


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Вінниці, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, -


В С Т А Н О В И В :


В ході судового розгляду кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_1 суд поставив на обговорення питання про призначення амбулаторної судової-психіатричної експертизи обвинуваченій ОСОБА_1, для встановлення її психічного стану на момент вчинення злочину, чи була вона осудна і чи могла усвідомлювати значення своїх дій, оскільки ОСОБА_1 перебуває на диспансерному наркологічному обліку в КЗ ВОНД «Соціотерапія» з 13.09.2007 року з діагнозом: розлади психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів.

Прокурор вважає необхідним проведення обвинуваченій амбулаторної судово-психіатричної експертиз та просив суд призначити дану експертизу.

Обвинувачена ОСОБА_1 заперечила щодо призначення їй амбулаторної судово-психіатричної експертизи.

Потерпіла ОСОБА_2 не заперечила з приводу призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи обвинуваченій.

Заслухавши думки учасників судового провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження, вважає, що для всебічного та об'єктивного розгляду даного кримінального провадження необхідно призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу, з наступних підстав.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 332 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених статтею 242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам.

Згідно ст. 242 КПК України експертиза проводиться за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Частиною 2 зазначеної статті визначено, що слідчий або прокурор зобов'язаний звернутися до експерта для проведення експертизи, серед іншого, щодо визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності.

В матеріалах кримінального провадження наявна довідка видана КЗ ВОНД «Соціотерапія» № 611-м від 04.03.2013 року з якої вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на диспансерному наркологічному обліку в їхній установі з 13.09.2007 року з діагнозом: розлади психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів (а. дод. мат. 50), а також висновок амбулаторної судово-наркологічної експертизи № 44 від 22.03.2013 року, відповідно до якого ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, не вявляє ознаки алкоголізму. Виявляє ознаки опійної наркоманії ІІ ст. в стані ремісії. Примусового лікування не потребує (а. дод. мат. 67).

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.1997 року № 8 «Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах» судово-психіатрична експертиза призначається, коли вирішення кримінальної справи залежить від визначення психічного стану особи на час вчинення нею певного діяння (бездіяльності) за наявності сумнівів щодо її спроможності усвідомлювати значення своєї поведінки внаслідок психічної хвороби або тимчасового розладу душевної діяльності.

З метою усунення будь - яких сумнівів та протиріч, суд вважає клопотання прокурора задовольнити та призначити обвинуваченій амбулаторну судово-психіатричну експертизу.


На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 242, 332, 350, 395, 509 КПК України, суд -


П О С Т А Н О В И В :


Призначити по кримінальному провадженню по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України амбулаторну судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам комунального закладу «Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка», попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України, а саме за відмову від дачі висновку та за дачу завідомо неправдивого висновку.

На вирішення експертів поставити питання :

1. Чи страждала ОСОБА_1 під час інкримінованого їй діяння (діянь) психічним розладом, внаслідок якого вона не могла у той період усвідомлювати свої дії або керувати ними?

2. До якої категорії хворобливих станів належить даний психічний розлад - хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства, іншого хворобливого стану психіки?

3. Чи страждає ОСОБА_1 у даний час психічною хворобою, що позбавляє її можливості усвідомлювати свої дії або керувати ними? Якщо так, то коли почалася ця психічна хвороба?

4. Чи потребує ОСОБА_1 застосування до неї примусових заходів медичного характеру, якщо так, то яких саме?

5. Чи потребує ОСОБА_1 лікування і якого саме?

В розпорядження експертів надати матеріали кримінального провадження № 127/8146/13-к по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Копію постанови направити до комунального закладу «Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка», для виконання.

Розгляд кримінального провадження відкласти до отримання висновку експертизи.


На ухвалу може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області на протязі семи днів з дня її оголошення.



Суддя:


  • Номер: 1-в/127/508/15
  • Опис:
  • Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
  • Номер справи: 127/8146/13-к
  • Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
  • Суддя: Шлапак Д.О.
  • Результати справи: подання, заяву, клопотання задоволено, у тому числі частково;
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.06.2015
  • Дата етапу: 27.07.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація