Судове рішення #2965943

Справа №2-8044/07

РІШЕННЯ

іменем України

10 серпня 2007року Рівненський міський суд Рівненської області

у складі: головуючого - судді Денисюка П.Д., при секретарі Аксьоновій Н.М. , з участю адвоката ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визначення частки в спільній сумісній власності, визначення права власності на частину квартири,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка просить визначити частки в квартирі № 351 на вул. Є.Коновальця, 14 в м. Рівне яка є спільною сумісною власністю, її, відповідачів, та ОСОБА_5, який помер 30 жовтня 2006 року, а саме, що частка померлого складає 1/4 частину квартири, та визнати за нею право власності на 1/4 частину №351 по вул. Є.Коновальця, 14 в м. Рівне .

Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 позов визнали повністю. ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився подав заяву про визнання позову та щоб справу заслухали у його відсутність.

Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1, згідно свідоцтва про право власності на житло від 17 січня 2000 року, належить на праві спільної сумісної власності позивачці, ОСОБА_2, відповідачам ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5. 30 жовтня 2006 року помер ОСОБА_5. Після його смерті зашилось спадкове майно, а саме: частина згаданої квартири. Заповіту на день своєї смерті ОСОБА_5 не залишив. Спадкоємцями першої черги за законом є позивачка, як дружина, та відповідачі, як діти померлого. Позивачка в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини в встановлений законом 6-ти місячний строк не зверталась. Однак фактично спадщину прийняла, так як на день смерті проживала разом зі спадкодавцем . Відповідачі є також спадкоємцями за законом, однак на спадщину не претендують.

Відповідно до ч.2 ст. 370 ЦК України, в разі виділу частки із майна, що є в спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними. Таким чином частка спадкодавця, ОСОБА_5, у квартирі АДРЕСА_2 становить 1/4 частину квартири. Відповідно до ст. 12 Закону України "Про власність", громадянин набуває права власності на майно, одержане внаслідок успадкування. Враховуючи, що ОСОБА_2, внаслідок успадкування одержала належну спадкодавцю частину квартири АДРЕСА_1, прийняла спадщину і користується цим майном, є достатні підстави для визнання за нею права власності на це спадкове майно .

На підставі ст. 12 Закону України "Про власність", ч.2 ст. 370, ст. 392, ст. 1268, ст. 1261 ЦК України, керуючись ст. ст. 130, 174, 214, 215, 256, 259, 294 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визначення частки в спільній сумісній власності та визнання права власності на частину квартири задоволити повністю.

Визначити, що спадкова частка квартири АДРЕСА_3, яка належала ОСОБА_5, складає 1/4 частину квартири.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на1/4 частину квартири АДРЕСА_3, яка належала ОСОБА_5 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку .У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення також може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, але у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження .

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація