Справа №1-246/2007р.
ВИРОК
іменем України
29 листопада 2007р. Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Мельника О.О.
при секретарі Лесик І.Ю.
з участю прокурора Шевченка О.П.
захисника підсудного ОСОБА_1
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду справу по обвинуваченню ОСОБА_2, 01.01.1958р. народження, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, військовозобов"язаного, приватного підприємця, раніше не судимого,
за ст.307 ч.2 КК України, ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_2, 19 липня 2006 року, близько о 15год.00 хв., в м.Біла Церква Київської області, з метою придбання наркотичної речовини, умисно, незаконно, з метою збуту, придбав у невстановленої слідством особи, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, особливо небезпечну наркотичну речовину-опій ацетильований, обіг якого заборонений, в перерахунку на суху речовину, загальною вагою 0,1565 гр., що містився в розчиненому вигляді у 5-ти медичних флаконах, сплативши 250 грн., який того ж дня, незаконно, умисно, з метою збуту, зберігаючи при собі, на транспорті загального користування, умисно, з метою збуту, незаконно перевіз до місця свого проживання в ІНФОРМАЦІЯ_4, де умисно, незаконно, з метою збуту, зберігав даний особливо небезпечний наркотичний засіб.
Реалізовуючи свої злочинні наміри, підсудний ОСОБА_2, того ж дня, о 18год. 00 хв., незаконно, умисно, з метою збуту, збув особливо небезпечний наркотичний засіб-опій ацетильований, обіг якого заборонений, в перерахунку на суху речовину загальною вагою 0,0267 гр, громадянину ОСОБА_3 за грошові кошти на загальну суму 40 грн.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину визнав повністю, щиро розкаявся в скоєному і пояснив, що дійсно при вказаних обставинах, незаконно, з метою збуту придбав, зберігав, перевозив та збув вищевказаний наркотичний засіб..
Крім особистого визнання, вина підсудного, в скоєнні злочину підтверджується даними протоколу огляду місця події та рапорта працівника міліції, відповідно до яких за місцем проживання підсудного було виявлено та вилучено залишки особливо небезпечного наркотичного засобу-опію ацетильованого, що містився у 5-ти медичних пляшках та шприці, який останній зберігав з метою збуту(а.с.3-7), висновку експерта № 331 від 28.07.2006 року, за яким залишки речовини, що містилися у вказаних предметах є особливо небезпечним наркотичним засобом-опієм ацетильованим та загальна маса якого в перерахунку на суху речовину становить 0,1565 гр(а.с,21), даними протоколу огляду та вилучення, а також рапорта працівника міліції, за якими у свідка ОСОБА_3 було виявлено та вилучено залишки придбаного ним у підсудного вищевказаного наркотичного засобу, що містився у медичному шприці ємкістю 5 мл(а.с.54-55), даними протоколу пред"явлення фотознімків для впізнання, за яким свідок ОСОБА_3 вказав на підсудного як на особу, у якої він 19.07.2006 року придбав вищевказаний наркотичний засіб(а.с.86), висновку експерта № 523 від 01.12.2006 року, відповідно до якого залишки речовини, що містилися у медичному шприці, вилученого у свідка ОСОБА_3, є особливо небезпечним наркотичним засобом-опієм ацетильованим та загальна маса якого в перерахунку на суху речовину складає 0,0267 гр(а.с.Ш) та даними постанов про приєднання до справи в якості речових доказів 5-ти медичних флаконів та двох медичних шприців, в яких містився даний наркотичний засіб (а.с.24,123), показами свідка ОСОБА_3
Так, свідок ОСОБА_3 на досудовому слідстві показав, що 19.07.2006 року він, з метою придбання наркотичного засобу, прийшов до підсудного додому та придбав у нього наркотичний засіб-опій ацетильований, який, на прохання останнього, власноручно, зі склянки, що знаходилась на кухні в будинку підсудного, помістив в медичний шприць, сплативши за нього грошові кошти в розмірі 40 грн.
Таким чином, підсудний ОСОБА_2 своїми умисними діями, які виразились в незаконному придбанні, перевезенні та зберіганні, з метою збуту, а також незаконному збуті, особливо небезпечного наркотичного засобу, скоїв злочин, передбачений ст.307 ч.2 КК України.
При призначенні підсудному виду і міри покарання, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, особу винного, обставини, що пом"якшують його відповідальність.
Підсудний скоїв тяжкий злочин.
Разом з тим, останній щиро розкаявся в скоєному, активно сприяв розкриттю злочину, має поганий стан здоров"я, що є обставинами, які пом"якшують його відповідальність та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, і в сукупності з особою підсудного, який є раніше не судимим, позитивно характеризується за місцем проживання, займається суспільно-корисною працею, вказують на те, що виправлення і перевиховання підсудного, можливе без ізоляції від суспільства і йому можливо призначити покарання в вигляді позбавлення волі, звільнивши, на підставі ст.75 КК України, від відбування покарання, з іспитовим терміном та з застосуванням обмежень, встановлених ст.76 КК України, та дають підстави, в порядку ст. 69 КК України, не застосовувати конфіскацію майна як обов»язковий вид покарання, передбачений санкцією ч.2 ст.307 КК України.
На підставі ст.81 КПК України, речові докази по справі-5 медичних флаконів та два медичні шприці з наркотичним засобом слід знищити.
На підставі ст.91 КПК Уркаїни, судові витрати в вигляді оплати проведення судово-хімічної експертизи необхідно стягнути з підсудного.
Керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ст.307 ч.2 КК України і призначити покарання, у вигляді 5-ти років позбавлення волі без конфіскації, на підставі ст.69 КК України, майна.
На підставі ст.75 КК України, звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбування покарання, з випробуванням, з іспитовим строком на 2 роки.
На підставі ст.76 КК України зобов"язати засудженого ОСОБА_2 періодично з"являтись в органи кримінально-виконавчої інспекції на реєстрацію.
Міру запобіжного заходу засудженому, до вступу вироку в законну силу, залишити попередню -підписку про невиїзд з місця постійного проживання.
Початок строку відбування покарання, засудженому рахувати з 29 листопада 2007р.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного Центру Управління МВС України на транспорті 188 грн.30 коп. судових витрат.
Речові докази по справі: 5(п"ять) медичних флаконів та 2(два) медичні шприці з наркотичним засобом, що знаходяться на зберіганні в камері схову речових доказів Бориспільського МРВ ГУ МВС України в Київській області-знищити.
Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд Київської області через Бориспільський міськрайсуд протягом 15 діб з дня оголошення.