Справа № 2-3179/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2007р. Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді Мельника О.О.
при секретарі Лесик І.Ю.
представників сторін ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в М.Бориспіль справу за позовною заявою ОСОБА_4 до виконавчого комітету Бориспільської міської Ради Київської області, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду із даним позовом до виконкому Бориспільської міської Ради, і в судовому засіданні, він та його представники підтримали письмовий текст позовної заяви з усними доповненнями про те, що ІНФОРМАЦІЯ_1. померла його рідна мати-ОСОБА_6. Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді житлового АДРЕСА_1, по пров.Новопрорізному. Він є спадкоємцем вищезазначеного спадкового майна за законом 1-ї черги, і після смерті спадкодавиці в 6-ти місячний термін вступив в володіння вищезазначеним спадковим майном, оскільки проживав в даному будинку на час відкриття спадщини разом із спадкодавцем та користувався всім наявним в ньому майном. До нотарільної контори із заявою про прийняття спадщини не звертався. Інші спадкоємці дану спадщину у встановлений строк не прийняли. Тому просить встановити факт прийняття ним спадщини та визнати за ним право власності на даний житловий будинок в судовому порядку.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечує.
Суд, заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши, та оцінивши в сукупності докази по справі, дійшов до висновку, що позовна заява обгрунтована і підлягає задоволенню.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1. померла рідна мати позивача -ОСОБА_6 Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку, що розташований в АДРЕСА_1, який належав померлій на праві особистої власності. Позивач є спадкоємцем даного спадкового майна 1-ї черги за законом, і в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини у встановлений законодавством строк не звертався, як і інші спадкоємці зазначеної черги.
Але позивач, в 6-ти місячний термін, фактично прийняв спадщину, оскільки проживав разом із спадкодавицею на час відкриття спадщини, утримував будинок в належному стані та користувався земельною ділянкою.
Вищенаведене підтверджується даними копії свідоцтва про народження позивача, де в графі "мати" зазначена ОСОБА_6 та копії паспорта останнього (а.с.6,8), копії про смерть ОСОБА_6.(а.с.9), копій свідоцтва на право особистої власності на жилий будинок № 4399 від 10.10.1980 року, за яким померла є власником жилого АДРЕСА_1 та технічного паспорта на даний жилий будинок, що виданий на ім"я ОСОБА_6.(а.с.10-15), довідки КП "Виробниче управління комунального господарства" № 327 від 19.11.2007 року, відповідно до якої спадковий жилий будинок розташований по пров.Новопрорізному (а.с.18) та даними копії матеріалів справи по технічній документації на даний жилий будинок(а.с. 19-27), показами свідків.
Так, свідок ОСОБА_7 в судовому засіданні показав, що знає позивача як сусіда по будинках. Останній з моменту свого народження, за виключенням 2-х років перебування його в інтернаті, до смерті своєї матері, і на час смерті останньої, проживав разом з нею в
АДРЕСА_1 Проживає в даному помешканні і на даний час.
Свідок ОСОБА_8 в судовому засіданні показала, що знає позивача з моменту його народження як сусідка, та знала його померлу матір. Позивач постійно проживав в АДРЕСА_1, в т.ч. на момент смерті матері, користувався даним помешканням та земельною ділянкою, і проживає за вищезазначеною адресою на даний час.
Враховуючи ту обставину, що спадщина, яка відкрилася, була прийнята спадкоємцем до набрання чинності Цивільним Кодексом України в редакції 2004р., відповідно до п.5 Прикінцевих та Перехідних положень вищезазначеного Кодексу, для вирішення даного спору застосовуються норми Цивільного Кодексу України(1963р).
Тому, враховуючи, що згідно з вимогами ст.549 ЦК України(1963р), спадкоємець, який фактично, в 6-ти місячний термін, вступив в володіння спадковим майном вважається таким, що прийняв її, необхідно встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_4
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, і вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність права власності не встановлена судом.
Таким чином, враховуючи, що позивач прийняв спадщину та набув право як спадкоємець на вищевказане спадкове майно, інші спадкоємці надане їм законом право, в 6-ти місячний термін, не використали, не подавши заяви до нотаріальної контори про прийняття ними спадщини та відсутні інші докази про прийняття спадщини такими сообами, суд дійшов висновку, що за позивачем слід визнати право власності на вищевказаний житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування, враховуючи, що набуття такого права позивачем не суперечить нормам закону і є таким, що набуте правомірно.
Керуючись Прикінцевими та Перехідними Положеннями ЦК України, ст.328 ЦК України(2004р.), ст.549 ЦК України ( в редакції 1963р.), ст.ст.10, 11, 60, 62, 64, 212-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Встановити факт прийняття ОСОБА_4 спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в М.Бориспіль Київської області.
Визнати за ОСОБА_4 право власності на житловий АДРЕСА_1, з господарськими будівлями та спорудами, після смерті ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. в м.Бориспіль Київської області, в порядку спадкування за законом.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Київської області через Бориспільський міськрайсуд Київської області на протязі 10 днів, шляхом подачи заяви про апеляційне оскарження, з подальшим поданням, на протязі 20 днів, з дня подачи заяви, апеляційної скарги.