Судове рішення #2970579
1-п-1/2008

1-п-1/2008

_________ ВІЙСЬКОВИЙ МІСЦЕВИЙ СУД СІМФЕРОПОЛЬСЬКОГО ГАРНІЗОНУ______

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

11 лютого 2008 року                                                                                                м. Сімферополь

Суддя військового місцевого суду Сімферопольського гарнізону ГАПОНОВ Д. Ю., при секретарі АМЕТОВІЙ В. Г., за участю старшого помічника військового прокурора Феодосійського гарнізону МЯГКОГО В. М., обвинуваченого ОСОБА_1, його захисника - адвоката ОСОБА_2, розглянувши при попередньому розгляді матеріали кримінальної справи, які надійшли до суду разом з постановою про направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності внаслідок зміни обстановки за обвинуваченням військовослужбовця військової частини А2934 сержанта служби за контрактом ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у селі Міжріччя, Алатирського району, республіки Чувашія, громадянина України, з середньо - спеціальною освітою, раніше не судимого, одруженого, маючого на утриманні малолітню дитину 2003 року народження, призваного на контрактну військову службу у липні 2007 року Нижньогірськім - Совєтським ОРВК АР Крим, учасника бойових дій, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 407 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Органом досудового слідства ОСОБА_1 пред'явлено обвинувачення в тому, що він, з 15 жовтня до 9 листопада 2007 року, з надуманих підстав, вважаючи, що його звільнять за сімейними обставинами, без поважних причин з метою тимчасово ухилитися від виконання обов'язків по військовій службі не з'явився на службу, та проводив цей час на власний розсуд у місті Феодосія та селищі Присивашне, тобто у вчиненні злочину передбаченому ч. 2 ст. 407 КК України.

9 листопада 2007 року ОСОБА_1 добровільно прибув до військової частини та приступив до виконання службових обов'язків.

Кваліфікація дій обвинуваченого сторонами не оспорювалась.

Кримінальна справа за наведеним обвинуваченням надійшла до суду разом з постановою слідчого, погодженою військовим прокурором Феодосійського гарнізону про звільнення обвинуваченого ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності у зв'язку із зміною обстановки.

Постанова обґрунтована тим, що ОСОБА_1 вперше вчинив злочин, та цей злочин відноситься до категорії злочинів невеликої тяжкості, після вчинення злочину ОСОБА_1 щиро покаявся у вчиненому, по службі характеризується виключно позитивно, окрім цього, в ході досудового слідства знайшли своє підтвердження сімейні обставини, які необхідні для звільнення з військової служби.

Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_1 винним себе у вчиненні цього злочину визнав повністю, не заперечував про закриття проти нього кримінальної справи і просив звільнити його від кримінальної відповідальності.

Вина обвинуваченого в самовільному залишенні військової частини та обставини наведені в постанові слідчого грунтуються на сукупності зібраних по справі доказів, які не викликають сумнівів в їх належності, достовірності та допустимості, наслідки закриття справи з нереабілітуючих підстав обвинуваченому в суді роз'ясненні і він з їх настанням погодився.

За таких обставин, ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши висновок прокурора, який вважав за можливе звільнити обвинуваченого від кримінальної відповідальності, а справу закрити, думки обвинуваченого та його захисника, які просили закрити справу, слід прийти до висновку що постанова слідчого про направлення кримінальної справи відносно ОСОБА_1 до суду для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності обґрунтована, та підлягає задоволенню за наступних підстав.

Відповідно до ст. 48 КК України особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.

Відповідно до ст. 248 КПК України, при наявності обставин, передбачених ч. 1 ст. 7 цього Кодексу, суддя своєю мотивованою постановою закриває справу, скасовує запобіжні заходи.

Частина 1 ст. 7 КПК України передбачає можливість суду звільнити підсудного від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене особою діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.

Приймаючи до уваги, що обвинувачений ОСОБА_1 вперше притягується до кримінальної відповідальності, вчинений ним злочин відноситься до злочинів невеликої тяжкості, по військовій службі ОСОБА_1 характеризується в цілому позитивно, щиро розкаявся у вчиненому, враховуючи сімейні обставини

 

2

 

ОСОБА_1, та те, що на цей час він звільняється з військової служби, слід прийти до висновку, що на даний час, внаслідок зміни обстановки ОСОБА_1 перестав бути суспільно небезпечною особою. На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 244, 248 КПК України,

 

ПОСТАНОВИВ:

 

На підставі ст. 48 КК України звільнити ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 407 КК України, від кримінальної відповідальності в зв'язку із зміною обстановки, а кримінальну справу відносно нього на підставі ст. 7 КПК України закрити.

Запобіжний захід ОСОБА_1 - підписку про невиїзд - скасувати.

На постанову протягом семи діб з дня її винесення сторони можуть подати апеляції до військового апеляційного суду Військово - Морських Сил через військовий місцевий суд Сімферопольського гарнізону.

Згідно.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація