Справа № 2/769-2007р.
РІШЕННЯ
Іменем України
17 жовтня 2007 року. Шаргородський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Дубчака А.Г.
при секретарі Голованчук О. П.
з участю позивача ОСОБА_1
пр-ка відповідача Куцолапської З. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Мурафської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про продовження строку для прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
20.09.2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду із даним позовом, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2, яка проживала в с. Мурафі Шаргородського району Вінницької області і після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається із житлового будинку, розташованого АДРЕСА_1. В вересні місяці 2007 року вона звернулася в нотаріальну контору для оформлення спадщини, але їй було відмовлено зв'язку з тим, що вона пропустила строк для прийняття спадщини та не звернулася в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини. Причиною пропуску терміну звернення в державну нотаріальну контору для оформлення спадщини послужило те, що вона займалася організацією похорон і всі кошти витратила на поховання і не мала можливості оформити спадщину, а тому просить суд позов задоволити.
В судовому засіданні представник відповідача Мурафської сільської ради Куцолапська 3. В. позовні вимоги визнала повністю і заперечень щодо задоволення вимог не має так, як дійсно їй стало відомо, що позивачка через свій важкий матеріальний стан пов'язаний з організацією похорон матері та не знанням чинного законодавства пропустила шестимісячний строк звернення із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини, хоча фактично вона прийняла спадщину шляхом вступу у фактичне володіння спадковим майном.
Заслухав позивачку та представника відповідача, оглянув матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задоволити повністю, поскільки:
Згідно ст. 1270 ЦК України , для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Як слідує із зібраних по справі доказів, а саме : свідоцтва про смерть ОСОБА_2 від 20.06.2006 року, часом відкриття спадщини є день настання смерті ОСОБА_2, яка сталася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Мурафі Шаргородського району Вінницької області.
Згідно копій свідоцтв про народження та одруження позивачки, а також довідки Мурафської сільської ради Шаргородського району № 614 від 14.09.2007 року, в сукупності позивачка являючись рідною донькою померлої ОСОБА_2 прийняла спадщину шляхом вступу у фактичне управління та володіння спадковим майном.
Таким чином, враховуючи дані обставини справи , а також те, що на думку суду, позивачка пропустила шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважних причин, пов'язаних з організацією нею похорон матері, відсутністю коштів на оформлення спадщини та не знанням спадкового законодавства, що призвело до прийняття спадщини шляхом фактичного вступу у володіння та управління спадковим майном без оформлення свого права на спадщину, позивачці для прийняття спадщини шляхом подання в Шаргородську державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини після смерті її матері ОСОБА_2 не обхідний строк в один місяць, а тому,-
Керуючись ст.5-10, 13-15, 60, 79, 88, 213-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 1270, 1272 СК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовільнити повністю.
Визначити ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканці АДРЕСА_1, додатковий термін в один місяць для подання нею заяви в Шаргородську державну нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті її матері ОСОБА_2, яка мала місце ІНФОРМАЦІЯ_1 в
с. Мурафі Шаргородського району Вінницької області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду можна подати протягом 10-ти днів з дня його проголошення, а апеляційну скаргу протягом 20-ти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.