Справа № 432/2862/13-к
Провадження №1-кс/432/316/2013
УХВАЛА
29 квітня 2013 р.
Слідчий суддя Стахановського міського суду Луганської області О.М. Гончаров , за участю: секретаря судового засідання Пожидаєвої Я.Е., прокурора прокуратури м. Стаханова ОСОБА_1, ст. слідчого СВ Стахановського МВ ГУМВС України у Луганській області ОСОБА_2, захисника ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Стахановського міського суду Луганської області, клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_3, неодружений, неповнолітніх дітей не має, за станом здоров;я обмежень не має, не працюючий, мешкав без реєстрації за адресою: м. Стаханов, Хрунічева. 5\6, зареєстрований за адресою Стаханов, вул. Маріупольська, 42, не судимий,
підозрюваного в скоєнні кримінального правопорушення за . ст. 187 ч3 КК України , внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013030380002390 від 26.04.2013 року
ВСТАНОВИВ
Згідно клопотання , що надійшло до суду 29.04.2013 року , досудовим розслідуванням встановлено , що 26 квітня 2013 року, приблизно о 01.00 годині ночі, ОСОБА_4, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, через балконні двері, проник у квартиру за адресою: м. Стаханов, вул. Хрунічева, 5/6, розташованої на другому поверху будинку. Знаходячись у квартирі ОСОБА_4 підійшов до ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка мешкає у вказаній квартирі, та погрожуючи їй предметом, схожим на ніж, взятим у цій же квартирі, заволодів грошима у сумі 500 грн., належних ОСОБА_5, після чого ОСОБА_4 зник з місця злочину та був затриманий працівниками міліції 26.04.2013р. о 20.30 год. у с. Передельському Станічно-Луганського району Луганської області.
27.04.2013р. о 01.30 год. у порядку ст. 208 КПК України складено протокол про затримання ОСОБА_4, за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 187 КК України.
27.04.2013р. о 17.35 год. ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 187 КК України.
Допитаний як підозрюваний ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, показав, що у ніч з 25 на 26 квітня 2013 р. проник до квартири за адресою: м. Стаханов, вул. Хрунічева, 5/6, де заволодів грошами у сумі 500 грн., належних ОСОБА_5
Підозра ОСОБА_4 обґрунтовується зібраними по кримінальному провадженню доказами: показаннями потерпілої, свідків, оглядом місця події та іншими матеріалами.
Таким чином, є підстави вважати, що ОСОБА_4, вчинив злочин, передбачений ч. 3 ст. 187 КК України, який згідно зі ст. 12 КК України, відноситься до категорії особливо тяжких злочинів і карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років. Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених у п.п. 1, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, і в обґрунтування застосування запобіжного заходу щодо ОСОБА_4 покладається необхідність запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, вчинити інше кримінальне правопорушення та перешкодити кримінальному провадженню іншим чином.
З метою запобігання спроби ОСОБА_4 переховуватися від органів досудового розслідування та суду та продовжити злочинну діяльність необхідно останньому обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Заслухавши думку слідчого та прокурора , які доводи клопотання підтримали, просили їх задовольнити ; думку підозрюваного та захисника про обрання запобіжного заходу , дослідивши матеріали клопотання та кримінального провадження, суд приходить до наступних висновків.
Підозра ОСОБА_4 обґрунтовується зібраними по кримінальному провадженню доказами: показаннями потерпілої, свідків, оглядом місця події та іншими матеріалами, показами підозрюваного в суді.
Згідно зі змістом ст.ст. 131-132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним
.Ч. 2 ст. 183 КПК України зазначає, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше несудимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад 5 років.
Під час досудового слідства встановлено, що знайшло підтвердження у судовому засіданні, наявність ризиків, передбачених п.п.1, 2 ч.1 ст. 177 КПК України, а саме: можливість переховуватися від органів досудового розслідування та суду , оскільки після скоєння злочину підозрюваний зник, виїхав за межі м. Стаханова, і був затриманий в Станічно-Луганському районі Луганської області .
Судом оцінено репутацію підозрюваного, а саме : тяжкість покарання, що йому загрожує в разі визнання його винуватим у кримінальному правопорушенні, переховування після вчиненого злочину, а також те, що останній не працює, не має постійного джерела прибутку та місця мешкання (з початку 2013р. мешкав не за місцем реєстрації та свого колишнього місця мешкання, а у квартирі де скоїв вищевказані злочинні дії), зловживає спиртними напоями.
Враховуючи зазначені обставини, застосування до підозрюваного більш м’яких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою, не може бути достатнім для запобігання зазначених ризиків.
Як зазначає Європейський суд з прав людини, підозрюваного необхідно звільнити з-під варти, якщо він зможе забезпечити достатні гарантії явки до суду (органу досудового розслідування), в тому числі, через внесення застави.
Враховуючи дані про особу підозрюваного, тяжкість скоєного злочину та те, що тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом; вважаю за необхідне визначити заставу відповідно до ч.5 ст. 182 КПК України у розмірі 200 розмірів мінімальної заробітної плати, оскільки внесення застави саме в такому розмірі може гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов'язків.
Відповідно до ч.7 ст. 182 КПК України у випадках, передбачених ч.3 або 4 ст. 183 КПК України, підозрюваний, обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, встановленому в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Окрім цього, слідчий суддя вважає за необхідне відповідно до ч.3 ст. 183 та ч.5 ст. 194 КПК України у разі внесення застави покласти на підозрюваного такі обов'язки:
1) прибувати до визначеної службової особи - слідчого, прокурора або суду, із визначеною періодичністю;
2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або місця роботи;
4) утримуватись від спілкування з потерпілими, свідками.
Відповідно до ч.4 ст. 202 КПК України, підозрюваний звільняється з-під варти після внесення застави, визначеної у даній ухвалі, якщо в уповноваженої службової особи місця ув'язнення, під вартою в якому перебуває підозрюваний, відсутнє інше судове рішення, що набрало законної сили і прямо передбачає тримання останнього під вартою.
Відповідно ст. 209 КПК України особа є затриманою з моменту, коли вона силою або через покорення наказу змушена залишатися поряд із уповноваженою службовою особою чи в приміщенні, визначеному уповноваженою службовою особою.
Виходячи з викладеного, на підставі ст. ст. 29, 55, 62, 63, 129 Конституції України, керуючись ст. ст. 131,132, 176-178, 182-184, 193, 194,197, 199, 202, 205, 309, 369-372, 395 КПК України слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Застосувати щодо ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 - запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк шістдесят днів із моменту затримання, тобто з 01 год. 30 хв. 27 квітня 2013 року до 01 годин 30 хвилин 26 червня 2013 року.
Розмір застави визначити в межах 200 мінімальних заробітних плат в сумі 234 800 ( двісті тридцять чотири тисячі вісімсот ) гривень 00 коп, у національній грошовій одиниці, яка може бути внесена як самим підозрюваним так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок ( отримувач ТУ ДСА в Луганській області, р/р 37318003000730. МФО 804013, Код 26297948, Банк ГУ ДКУ в Луганській області. )
Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу в розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, протягом дії ухвали.
У разі внесення застави покласти на підозрюваного наступні обов'язки:
1) прибувати до визначеної службової особи - слідчого, прокурора або суду, із визначеною періодичністю;
2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або місця роботи;
4) утримуватись від спілкування з потерпілими, свідками.
Роз'яснити підозрюваному, що у разі внесення застави у визначеному у даній ухвалі розмірі, оригінал документу із відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок коштів , має бути наданий уповноваженій службовій особі місця ув'язнення. Після отримання та перевірки документа, що підтверджує внесення застави, уповноважена службова особа місця ув'язнення має негайно здійснити розпорядження про звільнення з-під варти та повідомити усно і письмово слідчого, прокурора та слідчого суддю Стахановського міського суду.
У разі внесення застави та з моменту звільнення з-під варти у зв'язку із внесенням застави підозрюваний вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у виді застави.
Ухвала слідчої судді підлягає до негайного виконання після її проголошення.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокуратуру Луганської області.
Строк дії ухвали - шістдесят днів.
Про прийняте рішення повідомити зацікавлених осіб.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області протягом п’яти днів з моменту її проголошення, а підозрюваним який перебуває під вартою в той же строк з моменту вручення йому копії ухвали.
Слідчий суддя О.М.Гончаров