Судове рішення #29739980

Справа № 432/2642/13-к

Провадження №1-кс/432/277/2013



УХВАЛА


18 квітня 2013 р. Слідчий суддя Стахановського міського суду Луганської області О.М.Гончаров, за участю: секретаря судового засідання Я.Е.ОСОБА_1, ., слідчого СВ Стахановського МВ ГУМВС України у Луганській області ОСОБА_2, прокурора прокуратури м. Стаханова О.В.Кудрявцевої,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Стахановського міського суду Луганської області, клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився у м.Первомайськ Луганської області, українець, гр. України, який має середню спеціальну освіту, одружений, не працює, який має малолітнього сина 02.03.2012р.н., мешкає за адресою: м. Ірміно, вул.Донська, 34, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не судимий в силу ст. 89 КК України.

підозрюваного в скоєнні кримінального правопорушення за ч.1 ст.309 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013030380000894 від 13.02.2013 року, -

ВСТАНОВИВ:


          В обґрунтування клопотання слідчого СВ Стахановського МВ ГУМВС України у Луганській області, погодженого з прокурором зазначено, що 10.04.2013 р. у період часу з 13.10 год. до 14.00 год. робітниками міліції Стахановського МВ ГУМВС на підставі Ухвали слідчого судді Стахановського міського суду Луганської області Гончарова О.М. від 02.04.2013 року про дозвіл на проведення обшуку у житлі за адресою: м.Ірміно, вул.Донська, 34, провели обшук за вищевказаною адресою, в ході якого було виявлено та вилучено: два газетних пакунка з речовиною рослинного походження зеленого кольору у висушеному та подрібненому стані, яке згідно висновку експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів № 102/9 від 11.04.2013р. є каннабісом, який внесений до списку 1 таблиці 1 «Особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено», загальною масою 7,39 грамів, яке ОСОБА_3 зберігав за вищевказаною адресою без цілі збуту.

В діях ОСОБА_3 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст.309 КК України.

У вчиненні вищевказаного          кримінального правопорушення підозрюється ОСОБА_3.

Допитаний як підозрюваний ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.309 ч.І КК України, визнав себе винним.

Таким чином, є підстави вважати, що ОСОБА_3 вчинив кримінальне правопорушення, яке відповідно до ч. 1 ст. 309 КК України карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

З метою запобігання спроби підозрюваної переховуватися від органів досудового розслідування та суду, продовжити злочинну діяльність , в подання ставиться питання про необхідність обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Заслухавши доводи прокурора про необхідність задоволення клопотання, пояснення слідчого, підозрюваного, дослідивши матеріали провадження, додані до клопотання, та кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Згідно ст. 178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, оцінює в сукупності всі обставини, у тому числі: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; вік та стан здоров'я підозрюваного, обвинуваченого; міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; репутацію підозрюваного; майновий стан підозрюваного; наявність судимостей у підозрюваного; дотримання підозрюваним умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувались до нього раніше; наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

Підозра ОСОБА_3 у скоєнні кримінального правопорушення повністю підтверджується зібраними в кримінальному провадженні доказами, а саме:

протоколом допиту свідка ОСОБА_4;

протоколом допиту свідка ОСОБА_5;

протоколом обшуку від 10.04.2013р.

висновком експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів № 102/9 від 11.04.2013р.;

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 179 КПК України, особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

Згідно ч.5 ст. 194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов'язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов'язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором, а саме, прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю; не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та або місця роботи і т.д..

Відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України, обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців.

Підставами вважати, що ОСОБА_3. може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, а також продовжити свою злочинну діяльність, є відсутність постійного джерела прибутків, останній офіційно не працює, з міцність його соціальних зв’язків в місці проживання, оскільки місце проживання не співпадає з місцем реєстрації, таким чином у даному випадку метою застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання є забезпечення запобігання спробам підозрюваного вчинити інші кримінальні правопорушення.

Запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання підозрюваного, на думку суду, забезпечить виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків.

З метою забезпечення дієвості даного кримінального провадження уявляється доцільним покладення на підозрюваного частини обов'язків, передбачених у ч. 5 ст. 194 КПК України .

Керуючись вимогами ст. ст. 40, 131, 132, 176 - 179, 184, ч. 5 ст. 194 КПК України, -

УХВАЛИВ


Клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 - задовольнити.

Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання з покладанням на нього на два місяці з дня винесення даної ухвали наступних обов'язків:

1)          прибувати до службового кабінету слідчого Стахановського МВ ГУМВС України у Луганській області, за викликом;

2)          не відлучатися за межі м. Стаханова без дозволу слідчого, прокурора або суду, залежно від стадії кримінального провадження;

3)          повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання.

Попередити підозрюваного, що в разі невиконання покладених, згідно ухвали слідчого судді, обов'язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід / особиста порука, застава, домашній арешт, тримання під вартою/ та може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.

Контроль за виконанням особистого зобов'язання покласти на слідчого у провадженні якого перебуває кримінальне провадження.

Ухвала щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ознайомити та вручити підозрюваному під розпис копію ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Гончаров О.М


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація