Справа № 764/4463/13-к
1-кп/764/127/2013
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2013 року Ленінський районний суд міста Севастополя у складі:
головуючого - судді Василенка А.М.,
при секретарі - Бєлокопитовій О.М.,
за участю прокурора - Романенка Д.М.,
потерпілого ОСОБА_2,
захисника - адвоката ОСОБА_3,
обвинуваченого - ОСОБА_4,
розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Севастополі кримінальне провадження № 12013140060002882 від 10 квітня 2013 року за обвинуваченням:
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Зугдіді Грузії, грузина, громадянина Грузії, маючого вищу освіту, неодруженого, офіційно не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, тимчасово зареєстрованого в АДРЕСА_2, який мешкає за адресою: АДРЕСА_3, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 186, ч. 1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 10 квітня 2013 року в період часу з 14 години до 14 години 10 хвилин, діючи умисно, з корисливих мотивів, перебуваючи біля будинку № 2 по вул. Генерала Петрова в м. Севастополі, з метою незаконного заволодіння чужим майном, усвідомлюючи злочинний характер своїх дій, шляхом розбиття скла вікна задньої лівої пасажирської двері автомобіля «Ssаng-Yоng Асtyоn sроrts», державний номерний знак НОМЕР_1, із салону якого відкрито викрав майно, що належить ОСОБА_2, а саме: рюкзак вартістю 65 гривень, в якому знаходились грошові кошти у сумі 200 гривень, шкільні канцелярські приладдя вартістю 120 гривень, шапка вартістю 50 гривень. Після чого ОСОБА_4 з викраденим майном з місця скоєння злочину зник, маючи реальну можливість розпорядитися ним, тим самим заподіявши своїми злочинними діями ОСОБА_2 матеріальний збиток на загальну суму 435 гривень.
Дії ОСОБА_4 кваліфіковані за ст. 186, ч. 1 КК України, як відкрите викрадення чужого майна (грабіж).
На підставі ст. 473, ч. 1 КПК України до суду разом із обвинувальним актом надійшла угода про примирення від 24 квітня 2013 року, укладена між потерпілим ОСОБА_2 та обвинуваченим ОСОБА_4
Виходячи зі змісту даної угоди, ОСОБА_4 під час досудового розслідування повністю визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 186, ч. 1 КК України, і до підписання угоди у повному обсязі відшкодував завданий ОСОБА_2 матеріальний збиток та моральну шкоду на загальну суму 6500 гривень. Сторони визначили, що ОСОБА_2 не має майнових та моральних претензій до ОСОБА_4
Згідно угоди сторони погодилися на призначення обвинуваченому ОСОБА_4 покарання, передбаченого ст. 186, ч. 1 КК України, у виді штрафу у розмірі 850 гривень.
Розглядаючи в порядку ст. 314, ч. 3, п. 1 КПК України питання про можливість затвердження даної угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.
Відповідно до правил ст. ст. 468, 469 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення, може бути укладена угода між потерпілим та підозрюваним про примирення.
Прокурор в судовому засіданні вважаючи, що при укладенні даної угоди дотримані вимоги і правила КПК України та КК України, просив цю угоду затвердити і призначити обвинуваченому узгоджену в угоді міру покарання.
Обвинувачений в судовому засіданні також просив вказану угоду з потерпілим затвердити і призначити узгоджену в ній міру покарання, при цьому беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 186, ч. 1 КК України, в обсязі підозри, дав згоду на застосування узгодженого виду та розміру покарання.
Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого ОСОБА_4 визнав себе винуватим, згідно зі ст. 12 КК України є злочином середньої тяжкості, завдана ним матеріальна та моральна шкода відшкодована потерпілому у повному обсязі, визначеному за згодою сторін.
Суд шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. При цьому, судом з'ясовано, що ОСОБА_4 повністю усвідомлює зміст укладеної з потерпілим угоди про примирення, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винуватим, цілком розуміє свої права, визначені ст. 474, ч. 5, п. 1 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди, передбачені ст. 473, ч. 1, п. 1 КПК України, та наслідки її невиконання, передбачені ст. 476 КПК України.
Враховуючи викладене, оскільки умови зазначеної угоди про примирення відповідають вимогам КПК та КК України, суд, врахувавши доводи сторін кримінального провадження, дійшов висновку про наявність всіх правових підстав для затвердження цієї угоди.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 314, 315, 373, 374, 468-475 КПК України,
ЗАСУДИВ:
Затвердити угоду від 24 квітня 2013 року про примирення, укладену між потерпілим ОСОБА_2 та обвинуваченим ОСОБА_4.
ОСОБА_4 визнати винуватим у пред'явленому обвинуваченні у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 186, ч. 1 КК України, та призначити йому узгоджене сторонами угоди про примирення від 24 квітня 2013 року покарання у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Запобіжний захід ОСОБА_4 до набрання вироком законної сили залишити без змін - особисте зобов'язання.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, до Апеляційного суду міста Севастополя через Ленінський районний суд міста Севастополя шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок, якщо інше не передбачено КПК України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.
Головуючий (підпис)
З оригіналом згідно:
Суддя Ленінського районного суду
міста Севастополя А.М. Василенко