АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
88000 м. Ужгород, вул. О.Довженка, №7 тел./факс : (0312)61-53-83
Справа № 22 - 444 Ас/2006 року Головуючий в суді 1-ї інстанції : Большакова О.О.
Суддя - доповідач : Мацунич М.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2006 року м. Ужгород
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області
в складі: головуючого - судді Мацунича М.В.
суддів : Панька В.Ф., Готри Т.Ю. при секретарі: Махмутовій В.Ю.
за участю : представника відповідача в особі Бекер О.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ужгород адміністративну справу за апеляційною скаргоюОСОБА_1 та її представника в особі ОСОБА_2 на ухвалу місцевого Мукачівського міськрайонного суду від 16 березня 2006 року про закриття провадження у справі за позовомОСОБА_1 до Командира військової частини А 1047 в особі Грубого Олега Євгеновича про визнання протиправним і скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу ,-
встановила:
Не погоджуючись з ухвалою суду першої інстанції ОСОБА_1 та її представник в особі ОСОБА_2 подали апеляційну скаргу в якій ставлять питання про повне скасування згаданого судового рішення як такого, що є незаконним, оскільки постановлено без дотримання норм процесуального права. І в зв'язку з цим клопочуть перед апеляційним судом щодо скасування даної ухвали суду, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвалою місцевого Мукачівського міськрайонного суду від 16 березня 2006 року провадження у справі за позовомОСОБА_1 до Командира військової частини А 1047 в особі Грубого Олега Євгеновича про визнання протиправним і скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу -закрито.
Протягом апеляційного розгляду представник військової частини А-1047 в особі Бекер О.Є., який діє на підставі доручення заперечив доводи апеляційної скарги і просить суд апеляційної інстанції відхилити її як таку, що суперечить вимогам процесуального законодавства.
Протягом судового розгляду, судом першої інстанції встановлено, що позивачка не працює на публічній службі, а тому позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторони, яка бере участь у справі, дослідивши матеріали справи та обговоривши наведені в апеляційній скарзі доводи, колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області дійшла висновку, що дана скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступних мотивів.
Матеріалами справи стверджено, що ОСОБА_1 працювала у відповідача на посаді фармацевта в аптеці військової частини та в розумінні п.15 ст.3 КАС України не перебувала на військовій службі.
Таким чином, даний спір не входить в компетенцію адміністративних судів, зважуючи на вимоги ч. 1 ст. 17 КАС України.
Посилання апелянтів на п.1 ч.1 ст.17 КАС України за даних обставин є безпідставним, оскільки в цьому пункті йдеться про спори із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії). Наказ про звільнення не відноситься до таких рішень.
Зважуючи на зазначене, суд першої інстанції повно і всебічно дослідив матеріали справи, перевірив доводи й заперечення сторін, дав належну оцінку зібраним доказам, а тому постановлене у справі рішення відповідає її матеріалам і вимогам закону та підстав для його скасування немає.
А звідси, колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області у відповідності до вимог передбачених статтями 159, 200 КАС України дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а ухвалу суду першої інстанції - без змін .
Виходячи з викладеного та керуючись вимогами статей 199, 200, 205 і 206 КАС України, колегія суддів :
ухвалила:
Апеляційну скаргуОСОБА_1 та її представника в особі ОСОБА_2 - відхилити .
Ухвалу місцевого Мукачівського міськрайонного суду від 16 березня 2006 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді: