Судове рішення #2994067

Справа № 2-125-2008р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2008 року                                                                                                    м. Городище

Городищенський районний суд Черкаської області у складі : судді Синиці Л.П., при секретарі Хіжняк В Ж,

розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,

встановив:

30 січня 2008 року позивач ОСОБА_1. звернулася до суду з позовною заявою до відповідача ОСОБА_2. в якій просить стягнути з останнього аліменти на користь матері на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1/4частини усіх видів заробітку, щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення ним повноліття та відповідно до ст. ст. 84, 88 ЦПК України - стягнути з відповідача на її користь 40 грн. за надання правової допомоги.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач посилається на те, що у шлюбі з відповідачем проживали з вересня 2005 року, від якого мають спільного сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Після народження дитини відповідач залишив їх та проживає окремо і жодним чином не допомагає сім'ї. Батько дитини в добровільному порядку не бажає надавати матеріальної допомоги на утримання сина, не спілкується з ним.

В судовому засіданні позивач відмовилась від стягнення з відповідача витрат на правову допомогу, врешті позовні вимоги підтримала і пояснила суду, що дитина від батька не отримує ніякої фінансової допомоги. Враховуючи, те, що батьки мають рівні права на виховання та утримання дитини, позивач просить суд, стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина. Відповідач позов визнав повністю і не заперечує проти стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 у розмірі, що визначений дружиною, адже це відповідає діючому законодавству.

 

2

Суд, вислухавши пояснення сторін, проаналізувавши наявні докази, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно свідоцтва про народження, батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с. 3) являється відповідач по справі, який відповідно до ст. ст. 180, 181 Сімейного Кодексу України зобов'язаний матеріально утримувати дитину до досягнення нею повноліття, способи виконання батьками даного обов'язку визначаються за домовленістю між ними. В разі коли такої згоди не досягнуто, то кошти на утримання дитини присуджуються за рішенням суду у розмірі визначеному ст.182 СК України. Відповідач по справі ОСОБА_2. є працюючим, отримує середньомісячний заробіток у розмірі 520 грн., що підтверджується довідкою про його доходи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 180 - 182 Сімейного Кодексу України; ст. ст. 10, 11, 15, 30, 208 -210, 212-215Цивільно-процесуального Кодексу України, суд -

вирішив:

Позов задоволити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження,

уродженця АР Крим, проживаючого с АДРЕСА_1

АДРЕСА_1, працюючого у ІШ «ВФ» «МЖОМ»,

аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження у

в розмірі V* частини всіх видів заробітку, але не менше 30 % прожиткового

мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитини

повноліття,     починаючи     з30.01.2008     року, в     особі     матері

ОСОБА_1.

Рішення підлягає до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави мито в сумі 51 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на розрахунковий рахунок № 31212259700011 Держказначейства в Городищенському районі, УСДРГГУ 22809201, банк одержувача ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018, код бюджетної класифікації 22050000 в розмірі 7 (сім) гривень 50 копійок за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення, заяви про апеляційне оскарження, і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація