Справа № 2-2863/2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2007 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді Шалаути Г.І.
секретаря Устинської Н.С.,
з участю позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Івано-Франківського міського суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу
встановив:
ОСОБА_1 подала позов до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Позов мотивувала тим , що зареєструвала шлюб з відповідачем 15.02.1992 року, в шлюбі народилися діти: син- ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 Причиною розірвання шлюбу є те, що міцної сім"ї вони не створили, відповідач тривалий час неправомірно поводився в сім"ї , словживав спиртним, ображав її, агресивно до неї відносився , наносив їй побої, що негативно вплинуло на психіку дітей , які бояться відповідача та призвело до втрати до нього почуття поваги та припинення подружніх відносин , просить шлюб розірвати, витрати пов'язані з оформленням розлучення в органах РАЦСу покласти на відповідача, малолітню дитину дочку- ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 після розірвання шлюбу залишити проживати з нею.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала , пояснила, що відповідач агресивно до неї відносився, застосовував до неї фізичну силу, діти налякані , на примирення не згідна , вважає, що відповідач є неврівноваженою особою , просить шлюб розірвати.
Відповідач в судове засідання не з»явився з невідомих суду причин, хоча про час та день розгляду справи повідомлений був належним чином.
Заслухавши пояснення позивачки , дослідивши обставини справи, суд приходить до висновку, що стосунки, які існують між сторонами виключають можливість подальшого збереження сім'ї, негативно впливають на психіку дітей , примирення між сторонами недоцільне , оскільки позивачка категорично заперечує проти примирення , не має бажання поновити подружні відносини з відповідачем , втратила до нього почуття любові та поваги , має постійне відчуття страху , переживає за безпеку свого життя та життя неповнолітніх дітей а тому суд вважає, що шлюб слід розірвати, витрати пов»язані з оформленням свідоцтва про розірвання шлюбу в державних органах реєстрації актів цивільного стану покласти на відповідача, малолітніх дітей після розірвання шлюбу залишити проживати з матір»ю.
На підставі наведеного, ст.ст. 110, 112 СК України, керуючись ст. ст. 215 - 216 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задоволити. Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який зареєстрований 15.02.1992 року у Дитятинській сільській Раді, Галицького р-ну, Івано-Франківської обл., актовий запис № 3- розірвати.
Малолітю дитину: дочку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 після розірвання шлюбу залишити проживати з матір»ю.
Стягнути з ОСОБА_2 при оформленні свідоцтва про розлучення в державних органах реєстрації актів цивільного стану на користь держави держмито в розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, звільнивши від сплати ОСОБА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається через Івано-Франківській міський суд.