Судове рішення #29954672

23.05.2013 року

Справа № 127/9613/13-к

Провадження № 1кп/127/303/13


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


23 травня 2013 року Вінницький міський суд Вінницької області


в складі: головуючого-судді Шлапака Д.О.,

при секретарі Дерун А.С.,

за участю прокурора Музики В.В.

обвинуваченого ОСОБА_1,

представника в/ч А3666

ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Кіровоградської області с. Зелений Гай, українця, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, з середньою освітою, одруженого, на утриманні має неповнолітню дитину, який проходить військову службу за контрактом у військовій частині А 3666, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 409 КК України, -


Встановив


Органами досудового розслідування ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом, в період з 03.10.2011 року по 10.10.2011 року ухилився від несення обов'язків військової служби у військовій частині А3666, що дислокується в м. Вінниці по вул. Червоноармійська 21, шляхом іншого обману командування військової частини А3666, а саме, шляхом повідомлення командиру військової частини завідомо неправдивої інформації та подачі неправдиво виготовленого документу - медичної довідки № 607 від 10.10.2011 року, в якому містилися недостовірні відомості про його хворобу і перебування на лікуванні, та не маючи права на звільнення від виконання службових обов'язків за станом здоров'я, отримав його незаконно.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 409 КК України - ухилення військовослужбовця від несення обов'язків військової служби шляхом іншого обману.

До суду надійшло клопотання командира військової частини А3666 про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності та передачу його на поруки колективу станції ДРН військової частини А3666.

Обвинувачений ОСОБА_1 клопотання командира в/ч А3666 підтримав та просив суд звільнити його від кримінальної відповідальності, закрити кримінальну справу на підставі ст. 47 КК України та п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України та передати його на поруки колективу станції ДРН військової частини А3666, оскільки він вчинив злочин невеликої тяжкості, раніше не судимий, має постійне місце проживання, на утриманні має неповнолітню дитину, позитивно характеризується, в інкримінованому йому злочині винуватість визнає повністю, щиро розкаюється та зобов'язується виправдати довіру колективу і не порушувати громадський порядок.

Представник в/ч А3666 ОСОБА_2 в судовому засіданні також просив передати обвинуваченого на поруки колективу станції ДРН військової частини А3666, оскільки останній проходить військову службу в в/ч А3666 на посаді водія-електрика апаратного відділення станції дальньої радіо навігації, за час служби зарекомендував себе з позитивної сторони як старанний та відповідальний, тому загальні збори особового складу в/ч А3666 відповідно до протоколу від 07 травня 2013 року просять звільнити обвинуваченого від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки колективу станції ДРН військової частини А3666, який зобов'язується проводити з ним виховну роботу.

Прокурор не заперечив проти задоволення клопотання та з приводу закриття даного кримінального провадження з передачею обвинуваченого на поруки колективу станції ДРН військової частини А3666.

Заслухавши думки учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.

Згідно ч. 1 ст. 47 КК України особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів вихованого характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Відповідно до роз'яснень, викладених у п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» підставою звільнення особи від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки є щире розкаяння особи, яке свідчить про її бажання спокутувати провину перед колективом підприємства, установи чи організації та виправити свою поведінку. Особу, яка не визнала себе винною у вчиненні злочину, передавати на поруки не можна. Звільнення від кримінальної відповідальності за ст. 47 КК України можливе лише за клопотанням колективу підприємства, установи чи організації, членом якого є особа, про передачу її на поруки. Звернення з клопотанням крім колективу можуть ініціювати сам обвинувачений. За наявності зазначених вище обставин, а також належно оформленого клопотання суд вправі звільнити особу від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу. Згідно шостого пункту даної постанови звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі ст. 47 КК України має умовний характер, а саме: ця особа протягом року з дня передачі на поруки повинна виправдати довіру колективу, не ухилятися від заходів виховного характеру та не порушувати громадський порядок.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 раніше не судимий, вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, передбачений ч. 1 ст. 409 КК України, в скоєному злочині щиро покаявся, по місцю проживання та роботи характеризується позитивно, на даний час проходить військову службу за контрактом в в/ч А3666, особовий склад якої за добросовісне відношення до роботи просить передати його на поруки, а він бажає спокутувати свою провину перед особовим складом та виправити свою поведінку.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Частиною 7 статті 284 КПК України передбачено, що закриття кримінального провадження або ухвалення вироку з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої цієї статті, не допускається, якщо підозрюваний, обвинувачений проти цього заперечує.

Згідно до ч. 4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

На підставі викладеного, суд вважає, що є всі підстави, передбачені ст. 47 КК України, для звільнення обвинуваченого ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки колективу станції ДРН військової частини А3666, роз'яснивши йому наслідки порушення умов передачі на поруки.

Питання речових доказів, вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.


Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 100, 284, 285, 286, 288, 350, 370, 371, 372 395 КПК України, ст. 47 КК України, суд, -

Ухвалив


Звільнити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 409 КК України в зв'язку з передачею його на поруки колективу станції ДРН військової частини А 3666.

Кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 409 КК України на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України - закрити.

ОСОБА_1 передати на поруки колективу станції ДРН військової частини А3666 за умови, що він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів вихованого характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Роз'яснити ОСОБА_1, що у разі порушення ним умов передачі на поруки, відповідно до ч. 2 ст. 47 КК України він буде притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 409 КК України.

Роз'яснити колективу станції ДРН військової частини А3666, що відповідно до ч. 1 ст. 289 КПК України, якщо протягом року з дня передачі ОСОБА_1 на поруки колективу в/ч А3666, він не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Речові докази по кримінальному провадженню, а саме: оригінал рапорту старшого солдата ОСОБА_1 від 03.10.2011 року та оригінал медичної довідки з Веселівського ФАП на ім'я ОСОБА_1 від 10.10.2011 року, передані на зберігання у кімнату зберігання речових доказів Вінницької прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері - повернути у в/ч А3666.

Речовий доказ по кримінальному провадженню, а саме: паспорт громадянина України ОСОБА_1 для виїзду за кордон, переданий на зберігання у кімнату зберігання речових доказів Вінницької прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері - повернути ОСОБА_1.


На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Вінницької області через Вінницький міський суд Вінницької області протягом семи днів з дня її оголошення.



Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація