Судове рішення #2996780

 

                  Справа № 2-999/08р.

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е  м   У к р а ї н и

 

         10 червня 2008р. Самарський районний  суд м. Дніпропетровська у складі:   

                   головуючої судді                                                                Маймур Г.Я.

                   при секретарі                                                                      Матвєєвій Г.П.

                                                                                       

     розглянувши  у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дніпропетровської міської ради, треты особи: Комунальне підприємство «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» та Восьма Дніпропетровська державна нотаріальна контора,  про визнання права власності у порядку спадкування за заповітом, суд -

в с т а н о в и в:

24 березня 2008р. ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до Дніпропетровської міської ради, треті   особи: Комунальне підприємство «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» та Восьма Дніпропетровська державна нотаріальна контора,  про визнання права власності у порядку спадкування.

Позовні вимоги позивачка обґрунтувала тим, що що  у 1994р. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 приватизували займану ними квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 49,4м2. Вказана квартира належить їм на праві спільної сумісної власності.

Квартира складається з двох кімнат житловою площею 38,1м2, кухні - 7,3м2, ванної - 2,8м2, вбиральні - 1,2м2, коридору - 7,1м2.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 Після його смерті відкрилась спадщина на усе належне йому майно, а саме: на грошові внески з відповідними відсотками та компенсаціями, що знаходяться у філії ощадбанку № 8420/0155 у м. Дніпрпетровську.

ОСОБА_2 є єдиним спадкоємцем ОСОБА_3, інших спадкоємців та таких, що мають право на обов»язкову частку у спадщині не має.

Для прийняття спадщини ОСОБА_2 звернулась до Восьмої дніпропетровської державної нотаріальної контори та їй було видано свідоцтво про право на спадщину за законом на грошові внески з відповідними відсотками та компенсаціями. Спадкові права на ½ частку квартири АДРЕСА_1, не  отримувала.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 - померла, та за заповітом від 25 квітня 2005р. заповідала усе належне їй майно позивачці. Після її смерті відкрилась спадщина на її частку приватизованої квартири.

Інших спадкоємців за заповітом, а також таких, хто має право на обов»язкову частку у спадщині, не існує.

Позивачка у встановлений строк подала до Восьмої ДДНК відповідну заяву про прийняття спадщини, але нотаріус відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину, доки не визначені частки, що належали померлим у спільній сумісній власності.

Позивачка просила визнати за нею право власності у порядку спадкування після ОСОБА_2, на квартиру АДРЕСА_1.

В судовому засіданні позивачка та її представник позов підтримали і пояснили, що спірна квартира належала ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на праві спільної сумісної власності в  рівних долях і інших спадкоємців немає.

Вислухавши пояснення сторін та їх представників, свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.

Згідно ч.1 ст. 1226 ЦК України частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.

У судовому засіданні встановлено, що  у 1994р. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 приватизували займану ними квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 49,4м2. Вказана квартира належала їм на підставі свідоцтва про право власності від 21 червня 1994р. Встановлено, що кожному із них належало по 1\2 частині квартири.      .

Квартира складається з двох кімнат житловою площею 38,1м2, кухні - 7,3м2, ванної - 2,8м2, вбиральні - 1,2м2, коридору - 7,1м2.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 Після його смерті відкрилась спадщина на усе належне йому майно, а саме: на 1\2 спірної квартири та на грошові внески з відповідними відсотками і компенсаціями, що знаходяться у філії ощадбанку № 8420/0155 у м. Дніпропетровську.                                     

Згідно ст.529 ЦК України ( в редакції 1963 р.) спадкоємцями першої черги є у рівних частках діти, чоловік та батьки померлого.

Згідно ч.1 ст.549 ЦК України ( в редакції 1963 р.) вважається що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

ОСОБА_2 як дружина була єдиним спадкоємцем ОСОБА_3 за законом, інших спадкоємців не має.

Для прийняття спадщини ОСОБА_2 звернулась до Восьмої Дніпропетровської державної нотаріальної контори та їй було видано свідоцтво про право на спадщину за законом на грошові внески з відповідними відсотками та компенсаціями. Але спадкові права на ½ частку квартири АДРЕСА_1  вона не встигла отримули.

Суд вважає, що ОСОБА_2 прийняла спадщину після смерті чоловіка, оскільки звернулася до нотаріуса в шестимісячний строк і проживала в квартирі із спадкодавцем.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 - померла. Відкрилася спадщина на приватизовану квартиру. Згідно заповіту ОСОБА_2  від 25 квітня 2005р. усе належне їй майно повинно належати позивачці. 

Інших спадкоємців за заповітом, а також таких, хто має право на обов»язкову частку у спадщині, не існує.

Позивачка у встановлений строк подала до Восьмої ДДНК відповідну заяву про прийняття спадщини, але нотаріус відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину, доки не визначені частки, що належали померлим у спільній сумісній власності.

Суд вважає, що частки квартири ОСОБА_3 та ОСОБА_2 були рівними - по 1\2частці  квартири.

Позивачка просила визнати за нею право власності в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 на квартиру АДРЕСА_1.

 Ці обставини підтверджені поясненнями сторін, свідків та письмовими доказами: копіями свідоцтв про смерть спадкодавців, про шлюб,  про право приватної власності на квартиру, технічного паспорту спірної  квартири, поясненнями представників третіх осіб та висновком спеціаліста про вартість нерухомості(а.с. 6-33).

      Свідок ОСОБА_4 в судовому засідані підтвердила, що інших спадкоємців  немає, а також що частки ОСОБА_3 та ОСОБА_2 у праві власності квартири були рівними.

За таких підстав суд вважає за необхідне задовольнити позов ОСОБА_1 та визнати за нею право власності у порядку спадкування після ОСОБА_2 на квартиру АДРЕСА_1.

Керуючись ст.529, ч.1 549ЦК України в редакції 1963р. та  ч.1 ст.1226 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 57-64, 209, 214, 215 ЦПК України суд -

в и р і ш и в:

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на квартиру АДРЕСА_1.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської обл. через суд першої інстанції шляхом подачі у 10-денний строк, з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

 

 

       Головуюча суддя:                                                                                   Г.Я. Маймур

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація