Справа № 2-1907/2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
24 вересня 2008р. Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючої судді Маймур Г.Я.
при секретарі Матвєєвій Г.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Восьма Дніпропетровська державна нотаріальна контора, про визнання права власності в порядку спадкування за законом, суд -
в с т а н о в и в:
4 серпня 2008р. ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2, третя особа - Восьма Дніпропетровська державна нотаріальна контора, про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Позовні вимоги позивачка обґрунтувала тим, що її батькам: ОСОБА_3 та ОСОБА_4, на праві спільної сумісної власності належала квартира АДРЕСА_1.
В зазначеній квартирі були зареєстровані та фактично проживали її батьки, також у цій квартирі була зареєстрована її донька ОСОБА_2, яка є відповідачем по справі.
Дана квартира складається з двох житлових кімнат, кухні, вбиральні, коридору, загальною площею 46,40 кв.м.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_4 Після її смерті відкрилась спадщина на належну їй частку у квартирі АДРЕСА_1. Вона не бажала приймати спадщину після смерті мами, тому було вирішено, щоб спадщину прийняв тільки її батько, тобто вона не подавала заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
При своєму житті її батько документально не оформив спадщину на себе, тобто не отримав свідоцтво про право на спадщину.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько ОСОБА_3 Після смерті батька відкрилась спадщина на всю квартиру АДРЕСА_1.
Після смерті батька вона є єдиною спадкоємицею першої черги, ніяких інших спадкоємців першої черги не існує.
З метою отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, вона звернулась до Восьмої дніпропетровської державної нотаріальної контори, але їй було відмовлено.
Посилаючись на те, що вона користується та володіє спадковим майном, але не може розпорядитися, позивачка просила визнати за нею право власності у порядку спадкування за законом на квартиру АДРЕСА_1.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала і пояснила, що .
Відповідачка не заперечував проти задоволення позову. Пояснила, що домоволодіння належало померлим на підставі Свідоцтва про право власності на житло. Інших спадкоємців не має.
Вислухавши пояснення сторін та свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Згідно ст. 529 ЦК України ( в редакції 1963 р.) спадкоємцями першої черги є у рівних частках діти, чоловік та батьки померлого.
У судовому засіданні встановлено, що спірна квартира АДРЕСА_1 належало ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на підставі Свідоцтва про право на власності на житло від 25.04.1994р.
Квартира складається з двох житлових кімнат, кухні, вбиральні, коридору, загальною площею 46,40 кв.м.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько ОСОБА_3 Після смерті батька відкрилась спадщина на всю квартиру АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_4 Після її смерті відкрилась спадщина на належну їй частку у квартирі АДРЕСА_1. Вона не бажала приймати спадщину після смерті мами, тому було вирішено, щоб спадщину прийняв тільки її батько, тобто вона не подавала заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
Єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є їх дочка - позивачка ОСОБА_1
Згідно ч.1 ст.. 549 ЦК України ( в редакції 1963 р.) вважається що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Встановлено, що позивачка ОСОБА_1 дочка спадкодавців після смерті батьків прийняла спадщину, вступивши в управління домоволодінням.
Ці обставини підтверджені поясненнями сторін, свідків та письмовими доказами: копіями свідоцтва про смерть спадкодавців, про народження спадкоємця, Свідоцтва про право на спадщину, …………(а.с. ).
Свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснили, що батько позивачки фактично після смерті дружини прийняв спадщину та долі їх були рівні. Також підтвердили, що у померлого ОСОБА_3 інших спадкоємців окрім дочки не має.
За таких підстав суд вважає за необхідне задовольнити позов ОСОБА_1 та визнати за нею право власності у порядку спадкування за законом після ОСОБА_3 на квартиру АДРЕСА_1.
Керуючись ст.3 ЦПК України, ст.ст. 524, 529 та ч.1 ст. 549 ЦК України ( в редакції 1963 р.) суд -
в и р і ш и в:
Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування за законом на квартиру АДРЕСА_1.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської обл. через суд першої інстанції шляхом подачі у 10-денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуюча суддя: Г.Я. Маймур