ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.10.08 | Справа №АС18/7-08. |
За позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Ромни
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Магістраль», м. Ромни, Сумська область
Про стягнення: 210 грн. 76 коп.
Суддя С.В. Заєць
При секретарі судового засідання Ж.. М. Гордієнко
За участю представників:
Від позивача – Привалов О.М.
Від відповідача – не з’явився
Суть спору: позивач, відповідно до позовної заяви, просить суд стягнути з відповідача на свою користь 210 грн. 76 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, з яких 126 грн. 72 коп. – основна заборгованість, 84 грн. 04 коп. - пеня.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, в судове засідання не з’явився, хоча про час і місце засідання був повідомлений належним чином. Тому справа розглядається за наявними в ній доказами, відповідно до ст. 71 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази, господарський суд встановив:
Законами України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про пенсійне забезпечення”, “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, інструкцією “Про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями, та громадянами збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України” передбачені порядок, строк і розмір сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" відповідач є страхувальником відповідно до цього Закону і зареєстрований як платник страхових внесків в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Ромни.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" відповідач зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески у розмірах, передбачених Законом України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” прострочена заборгованість (недоїмка) стягується в примусовому порядку; орган Пенсійного фонду має право звернутись до господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідач у встановлені строки зобов’язаний подавати позивачу розрахунки
зобов’язання зі сплати внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування, в яких самостійно визначає розмір зобов’язань перед Пенсійним Фондом, але порушує строки сплати зазначеного платежу.
Відповідач був зобов’язаний перераховувати до Управління Пенсійного фонду України страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, які не були сплачені в строки, встановлені статтею 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а саме до 20 числа місяця, наступного за звітним.
Факт заборгованості відповідача по сплаті внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування повністю підтверджується розрахунками відповідача за серпень 2008р., згідно яких загальна сума нарахованих внесків становить 126 грн. 72 коп.
Таким чином, на день розгляду справи, несплачена заборгованість відповідача по страхових внесках становить 126 грн. 72 коп.
Оскільки відповідач не подав ні доказів погашення заборгованості, ні аргументованих заперечень вимогам позивача, тому вимоги позивача в частині стягнення заборгованості по сплаті внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за серпень 2008р визнаються судом правомірними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Крім того, відповідачу, згідно п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за несплату (неперерахування), несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальником страхових внесків та відповідно до вимог п. 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління ПФУ 19.12.2003 р. № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 р. за № 64/8663, рішенням № 299 від 28.08.2008р. нарахована пеня в сумі 84 грн. 04 коп. Зазначене рішення отримане відповідачем у встановленому порядку та на день розгляду справи не оскаржувалось.
Таким чином, вимоги позивача в частині стягнення 126 грн. 72 коп. основної
заборгованості та 84 грн. 04 коп. пені є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідач доказів сплати заборгованості в розмірі 210 грн. 76 коп. не подав, не подав
заперечень проти позову, в засідання суду не з’явився, позовні вимоги повністю підтверджуються матеріалами справи, тому є обгрунтованими, правомірними і такими, що підлягають задоволенню, шляхом стягнення з відповідача 126 грн. 72 коп. основної заборгованості та 84 грн. 04 коп. пені.
Керуючись ст. ст. 71, 157, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Магістраль» (42000, Сумська обл., м. Ромни, вул. Горького, 124, код 31766001) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ромни (42000, Сумська обл., м. Ромни, бул. Шевченка, 8, код 22977066) 126 грн. 72 коп. основної заборгованості та 84 грн. 04 коп. пені.
3.Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
4. Згідно ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
5. Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ С.В. ЗАЄЦЬ