Судове рішення #3018070

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493


ПОСТАНОВА

Іменем України


21.10.08Справа №2а-2562/08/2


Окружний  адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Лісецькій Г.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу  

за позовом   Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України у м. Сімферополі АР Крим          

до   Товариства з обмеженою відповідальністю „АТП – 579371”              

про стягнення 4140,08 грн. заборгованості

за участю представників:

Від позивача – Халілова Е.І. – завідуюча сектором з питань правової роботи відділення, довіреність від 14.01.2008 р. № 01-71

Від відповідача – не з’явився

Суть спору: Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Сімферополі АРК звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „АТП – 579371” 4140,08 грн. заборгованості, у  тому числі 3870,50 грн. страхових внесків та 269,58 грн. пені, мотивуючі свої вимоги тим, що відповідачем на здійсненні відрахування страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Представник позивача під час судового засідання наполягав на задоволені позовних  вимог.

Відповідач заперечення на позов до суду не надіслав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в неї матеріалами.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд  

ВСТАНОВИВ:


Товариства з обмеженою відповідальністю „АТП – 579371” зареєстрованийяк платник страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за № 119004673.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі Закон) роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Згідно зі ст. 47 Закону розмір страхових внесків для роботодавців обчислюється у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до  Закону України «Про оплату праці», які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб. В свою чергу, розмір відсотків для страхових тарифів відповідно до класів професійного ризику виробництва встановлений Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Згідно ст. 52 Закону страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, зокрема за несвоєчасну сплату страхового внеску.

Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за ІІ квартал 2008 року (а.с. 5), поданої відповідачем до Фонду соціального страхування від нещасних випадків у порядку звітності, за Товариством з обмеженою відповідальністю „АТП – 579371” склалась заборгованість в сумі 21675,55 грн. (рядок 30 розділ 2 розрахункової відомості). При цьому за період з 01.04.2008 року по 01.07.2008 року сума недоїмки зросла на 3870,50 грн.

Крім того за актом перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України № 221 від 27.06.2008 року за несвоєчасну сплату страхових внесків відповідачу нарахована пеня в сумі 269,58 грн. (додаток 2 до акту, а.с. 8), що також підтверджується довідкою позивача (а.с. 4).    

У разі прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від  нещасних  випадків із страхувальника стягується пеня згідно із законодавством.

Пунктом 5.2 розділу 5 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.04.2001р. №12  встановлено, що не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується з сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.

Частиною 1 ст. 55 Закону встановлено, що спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування,  накладення штрафів та з інших питань вирішуються  в судовому порядку.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати ним заборгованості в сумі 4140,08 грн.

З урахуванням того, що розрахункові відомості складаються наростаючим підсумком з початку року, вимоги позивача про стягнення 4140,08 грн., у тому числі недоїмки в сумі 3870,50 грн. та пені у розмірі 269,58 грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.

За згодою представника позивача в ході судового засідання, яке відбулось 21.10.2008р., оголошено  вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова оформлена та підписана 27.10.2008 року.

Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд  

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „АТП – 579371” (95053, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, 5/2, р/р 26005054904759 в КРУ КБ „Приватбанк”, МФО 384436, ЄДРПОУ 33980262) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сімферополі АРК (95051, АР Крим, м.Сімферополь, вул. Чернишевського 2, р/р 37173400900002 у Головному Управлінні Державного казначейства України в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 25871960) заборгованість у сумі 4140,08 грн.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви  про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне  оскарження.  

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.


Суддя  Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим                                          Яковлєв С.В.


           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація