Справа № 2-1409/08 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2008 року Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Байбари Г.А.
при секретарі Драгунцевій С.М.,
за участю сторін,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини»,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на її користь, на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження до досягнення нею повноліття, у розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця.
Відповідач повністю визнав заявлений до нього позов.
В попередньому судовому засіданні позивачка підтримувала свої позовні вимоги по викладеним в позовній заяві підставам.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що відповідно ч.4 ст.130, ст.174 ЦПК України рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, оскільки визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує свобод і інтересів інших осіб.
В попередньому судовому засіданні позивачка пояснила, що з 11 вересня 1993 року вони з відповідачем знаходяться в зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу вони мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Сімейно-шлюбні відносини між нею та відповідачем припинені. Вони не ведуть спільного господарства, не мають загального бюджету. Дочка проживає з нею знаходиться на її утриманні. Відповідач матеріальної допомоги на її утримання не надає.
Відповідач в попередньому судовому засіданні дав пояснення, аналогічні поясненням позивачки та додав, що понад двох років дочка ОСОБА_3 живе з батьками позивачки, яким він давав гроші на утримання дитини. Він не заперечує проти стягнення з нього аліментів на утримання дочки, на користь позивачки, у зазначеному в позові розмірі.
Вислухавши сторони, дослідивши письмові докази справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що 11 вересня 1993 року сторони зареєстрували шлюб у Відділі РАЦС Баглійського РВК м.Дніпродзержинська, про що видане свідоцтво про укладення шлюбу та зроблено актовий запис №НОМЕР_1.
Від шлюбу сторони мають неповнолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, про що свідчить свідоцтво про її народження.
Сторони припинили спільне проживання з жовтня 2007 року. Дочка проживає з позивачкою, знаходиться на її утриманні. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього Кодексу.
Згідно ст. 183 ч.1 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Суд вважає, що відповідач повинен надавати матеріальну допомогу своїй неповнолітній дочці до досягнення нею повноліття.
Оскільки відповідач не заперечує проти заявленого позивачкою розміру аліментів, то позов підлягає повному задоволенню.
Керуючись ст. 10, 60, 84, 88, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини»- задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області, проживаючого АДРЕСА_1у, зареєстрованого по АДРЕСА_2, не працюючого, аліменти на утримання неповнолітньої дочки АДРЕСА_3 ОСОБА_3 Максимівни, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 29 липня 2008 року до досягнення нею повнолітнього віку, на користь ОСОБА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені нею затрати в сумі 80 грн. за надання їй юридичної допомоги адвоката.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір по справі в сумі 51 гривна.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 гривень.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання, у межах суми платежу за один місяць.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку встановленому ч.4 ст.295 ЦПК України
Суддя Г.А. Байбара
- Номер: 6/216/94/16
- Опис: про заміну сторони
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1409/08
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Байбара Г.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.05.2016
- Дата етапу: 17.06.2016