Судове рішення #3032113
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне рішення)

 

15 вересня 2008 року.                                                                             м. Шепетівка.

 

            Шепетівський міськрайсуд Хмельницької області в складі судді Борисова О.А. при секретарі Каправчук Г.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Колективного будівельно-монтажного підприємства «Промжитлобуд» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та виселення без надання іншого жилого приміщення

 

ВСТАНОВИВ

 

            В заявленому позові позивач вказав, що відповідачка з трьома неповнолітніми дітьми проживає в кімнаті АДРЕСА_1. Вказаний гуртожиток перебуває на балансі та є власністю позивача.

            Підставою для вселення відповідачів в даний гуртожиток являвся ордер на вселення №3 від 02.10.2002 року, яким відповідачам надано право на вселення в кімнату АДРЕСА_1 терміном до травня 2003 року. На даний час відповідачка не перебуває в трудових відносинах з КБМП «Промжитлобуд» і укласти договір найму жилого приміщення з позивачем-відмовляється. Станом на 01.02.2008 року, сума заборгованості по квартплаті та електроенергії відповідача становить 186 грн 28 коп.

            Позивач просить стягнути з ОСОБА_1 на свою користь суму заборгованості по квартплаті та електроенергії в розмірі 186 грн 28 коп та виселити ОСОБА_1 з кімнати АДРЕСА_1, без надання іншого жилого приміщення, стягнувши з відповідача на користь позивача судові витрати.

            В судовому засіданні представники позивача, заявлений позов підтримали, виклавши обставини, зазначені в позовній заяві. Підставою для виселення відповідача з дітьми із займаного жилого приміщення, без надання іншого житла, представники позивача вважають ст.ст.116 ч.3, 124 Житлового Кодексу України та п.18 Постанови Ради Міністрів Української РСР «Про затвердження Примірного положення про гуртожитки».

            В судовому засіданні ОСОБА_1 заявлений позов не визнала та пояснила, що працює в Шепетівській центральній районній лікарні і при сприянні бувшого головного лікаря, їй була надана житлова площа в гуртожитку, з трьома дітьми, оскільки на той час в гуртожитку було багато вільних місць. Час проживання в гуртожитку конкретно не вказувався. На даний час, ОСОБА_1 погасила заборгованість по оплаті за електроенергію та за проживання в гуртожитку. Іншого житла ОСОБА_1 не має і тому просить в задоволенні позову відмовити.

            Представник третьої особи на стороні відповідачів- органу опіки та піклування  виконкому Шепетівської міської ради, заявлений позов не визнав та пояснив, що відповідачка з дітьми вселилась в гуртожиток на законних підставах- на підставі ордеру на вселення. Підстави для виселення відповідачки з дітьми з гуртожитку- відсутні.

            В судовому засіданні з пояснень сторін та наявних в справі матеріалів встановлено, що на підставі спільного рішення адміністрації та профспілки КБМП «ПЖБ»- протокол №9 від 2.10.2002 року, було видано ордер №3 ОСОБА_1 на право зайняти кімнату АДРЕСА_1 по травень 2003 року, з дітьми: ОСОБА_2, 1991 року народження, ОСОБА_3, 1993 року народження, ОСОБА_4, 2001 року народження.

            Відповідно до п. 17 Примірного положення про гуртожитки, громадяни, які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відособленому користуванні, вправі вселити в займані приміщення своїх неповнолітніх дітей, чим на законних підставах скористалась відповідачка. Відповідно до п.18 підпункт 8 Примірного положення про гуртожитки, особи, які проживають в гуртожитках, зобов'язані своєчасно вносити плату за користування жилою площею і за комунальні послуги. Квитанції до прибуткового касового ордера №56 та № 430891 свідчать про те, що відповідачкою ліквідовано заборгованість по оплаті за користування житловою площею та надані комунальні послуги.

            Згідно із п.41.5 Примірного положення про гуртожитки, з гуртожитку без надання іншого жилого приміщення не може бути виселено одиноких осіб з неповнолітніми дітьми, які проживають разом з ними, в зв'язку з чим, заявлений позов в частині виселення без надання іншого житла, до задоволення не підлягає.

            Підставою для виселення відповідача без надання іншого житла, позивач вказав ст.116 ч.3 та ст. 124 ЖК України. Відповідно до ст.116 ч.3 ЖК України, виселенню підлягають без надання іншого житла, особи, які самоправно зайняли житлове приміщення, а відповідачка вселилась в житлове приміщення з дітьми на підставі ордера на вселення і тому вона не підлягає виселенню з цієї підстави. Не підлягає виселенню відповідачка без надання іншого житла на підставі ст.124 ЖК України, оскільки  вона не знаходилась в трудових відносинах з позивачем при наданні житлового приміщення.

            На підставі викладеного, керуючись ст.ст 224-226 ЦПК України, суд

 

ВИРІШИВ

 

            В задоволенні позову Колективного будівельно-монтажного підприємства «Промжитлобуд» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та виселення без надання іншого житла- відмовити за безпідставністю.

 

 

            Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

 

            Суддя:                                                                                                    А.Борисов.

 

 

            КОПІЯ ВІРНА: Суддя Шепетівського міськрайсуду                        А.Борисов

  • Номер:
  • Опис: інформація щодо виплати суддям вихідної допомоги при виході у відставку, ДСА України
  • Тип справи: Запит на інформацію
  • Номер справи:    
  • Суд: Восьмий апеляційний адміністративний суд
  • Суддя: Борисов О.Г.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.06.2019
  • Дата етапу: 27.06.2019
  • Номер:
  • Опис: про визнання договору недійсним
  • Тип справи: З інших судів
  • Номер справи:  
  • Суд: Господарський суд Одеської області
  • Суддя: Борисов О.Г.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.01.2023
  • Дата етапу: 01.01.2023
  • Номер:
  • Опис: про визнання договору недійсним
  • Тип справи: З інших судів
  • Номер справи:  
  • Суд: Господарський суд Одеської області
  • Суддя: Борисов О.Г.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.01.2023
  • Дата етапу: 01.01.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація