Судове рішення #30343665

Справа № 0124/9259/2012

2/121/117/13

УХВАЛА

про повернення позовної заяви


11 червня 2013 року суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим Кулєшова О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про повернення безпідставно набутого майна,

в с т а н о в и в:


Позивач звернувся до Ялтинського міського суду АРК з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення безпідставно набутого майна – грошової суми у розмірі 33260 гривень, та суми у розмірі 2820,80 гривень за користування безпідставно набутими грошовими коштами.

Ухвалою суду від 02 листопада 2012 року відкрито провадження у справі.

На вказану ухвалу суду відповідачем ОСОБА_2 була подана апеляційна скарга.

Ухвалою Апеляційного суду АРК від 17 квітня 2013 року апеляційна скарга ОСОБА_2 задоволена, ухвала Ялтинського міського суду АРК від 17 квітня 2013 року скасована з передачею питання щодо відкриття провадження у справі на новий розгляд до суду першої інстанції.

Вважаю, що позовна заява повинна бути повернута позивачеві для подання до належного суду з наступних підстав:

          З матеріалів справи вбачається, що предметом заявленого позову є стягнення грошових коштів в сумі 33260 грн., сплачених позивачем відповідачу в рахунок укладення в майбутньому договору купівлі-продажу квартири.

Відповідач ОСОБА_2 проживає та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, б. 15, кв. 134 (а.с. 36).

Згідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судоустрій України» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

Як зазначено у п. 4 постанові Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30.03.2012 р. «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин», позови, що виникають із кредитних правовідносин, пред'являються до суду за загальними правилами підсудності, визначеними главою 1 розділу III ЦПК України.

Встановлена ст. 109 ЦПК України підсудність має характер загальних правил і стосується усіх цивільних позовів, за винятком тих, на які поширюються інші правила підсудності (ст.ст. 110-114).

За положеннями ч. 1 ст. 109 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.

Отже, процесуальним законом чітко визначена загальна територіальна підсудність цивільних справ за позовами до фізичної особи.

Крім того, не вбачається правових підстав для застосування ч. 8 ст. 11 і ст. 114 ЦПК України, приймаючи до уваги те, що договір купівлі-продажу квартири у встановленому законом порядку між сторонами не укладався.

Статтею 115 ЦПК України передбачено, що якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України заява повертається у випадках, коли справа не підсудна цьому суду.

Оскільки встановлено, що місце проживання відповідача не зареєстроване на адміністративній території, яка відноситься до юрисдикції Ялтинського міського суду АРК, з таких підстав заява підлягає поверненню позивачу.

Роз’яснити позивачу, що відповідно до ч. 5 ст. 121 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви. Однак, з даним позовом позивачу необхідно звертатися у відповідний місцевий загальний суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідача.


На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, 115, п. 4 ч. 3 ст. 121, 210 Цивільного процесуального Кодексу України, ст. 106 Сімейного кодексу України,


УХВАЛИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про повернення безпідставно набутого майна – повернути позивачу для подання до належного суду.


Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду АРК через Ялтинський міський суд АРК у порядку та строки, передбачені ст. ст. 294-296 ЦПК України.


Суддя





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація