справа № 2-649-2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2007 року м. Городище
Городищенський районний суд Черкаської області у складі : судді Синиці Л.П., при секретарі судових засідань Хіжняк В.Л.,
розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Орловецької сільської ради Городищенського району, третя особа без самостійних вимог Городищенської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Орловецької сільської ради Городищенського району про визначення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини.
Обґрунтовуючи свою позовну заяву позивач посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_2. У спадщину від чоловіка їй залишилося майно. Шість місяців з дня смерті чоловіка минуло 17.04.1997 року. Вчасно звернутись до нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину вона не змогла через постійні хвороби та відсутність коштів для оформлення спадщини. Просить визначити додатковий строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала та зазначила про надання позивачу місячного строку, як достатнього, для прийняття спадщини, одразу ж після вступу рішення суду у законну силу, вказавши, що про спадщину, яка залишилась від її покійного чоловіка, позивач дізналася випадково, у жовтні місяці 2007 року. Представник відповідача позов визнала в повному обсязі, не заперечує проти його задоволення. Представник третьої особи без самостійних вимог - Городищенська державна нотаріальна контора, в судове засідання не з'явився, але надав суду заяву в якій просять справу слухати в їх відсутності, не заперечуючи проти задоволення позовних вимог. Суд, вважає, що неявка представника третьої особи без самостійних вимог, не перешкоджає розглядові справи по суті. За таких обставин, суд, вважає, що у справі достатньо доказів для
2
об'єктивного розгляду справи і слухає справу у відсутності представника державної нотаріальної контори Городищенського нотаріального округу.
Суд, розглянувши позов в межах заявлених позовних вимог та при відсутності зустрічних вимог відповідача, вислухавши представника позивача, яка пояснила, що позивач дійсно була дружиною ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 році, є хворою сімдесятисеми річною жінкою, яка і не знала, що після смерті її чоловіка відкрилася спадщина на земельний пай та майновий сертифікат у земельному та майновому фонді КПС «Орловець» с Орловець, Городищенського району, Черкаської області, де працював небіжчик, а тому і не могла вчасно звернутись до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини та представника відповідача, яка підтвердила той факт, що у жовтні місяці поточного року сільському голові с Орловець, Городищенського району Черкаської області стало відомо, що окремі особи, серед них і покійний ОСОБА_2 не отримали свідоцтво на майнові сертифікати та сертифікати на земельні паї після розпаювання колгоспів ім. Мічуріна та ім. Калініна, хоча дані документи знаходяться у земвідділі району, дослідивши та оцінивши всі докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає до задоволення в силу слідуючого.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , як спадкоємець мала б у шестимісячний строк після смерті свого чоловіка ОСОБА_2.3вернутися до Городищенської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Даний строк закінчився 17.04.1997 року. Однак, позивач не змогла цього зробити у зв'язку із необізнаністю щодо наявності майна у чоловіка, після відкриття спадщини та через постійні хвороби, відсутності коштів, тому є підстави вважати пропущений строк для прийняття спадщини, поважним. Інших спадкоємців, які б бажали успадкувати дане майно судом не встановлено.
Позов підтверджується копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2, копією паспорта ОСОБА_1 , довідкою виданою виконкомом Орловецької сільської Ради Городищенського району Черкаської області, копією сертифікату на право земельну частку (пай), копією свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 524-527, 529, 550 ЦК України в редакції 1963 року, ст. ст. 5, 10, 30, 60, 212, 213, 215, 294 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, урожениці та жительці АДРЕСА_1 додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини на земельний та майновий пай, що відкрилася після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, на протязі одного місяців з дня набрання чинності рішення суду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про його оскарження чи розгляд справи в апеляційному порядку в разі залишення його без змін.