Справа № 2 -1364/2008 р.
Р І Ш Е Н НЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2008 року Немирівський районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Рибчинського В.П.
при секретарі Горбенко Л.П.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Немирові
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Немирівського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, визнання права власності на майно в порядку спадкування ,-
В С Т А Н О В И В:
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 . з цією позовною заявою звернувся до суду. В якій просить суд продовжити йому строк для прийняття спадщини, що залишилась після смерті його батька ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 та визнати за ним право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку розміром 2.8757 га призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5 державний акт на право власності на земельну ділянку серія ВН НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_8 , майновий пай в розмірі 6483 грн., або 0,20 відсотків від пайового фонду ІНФОРМАЦІЯ_4 реорганізованого в ІНФОРМАЦІЯ_3 » АДРЕСА_1 свідоцтво про право власності на майновий пай члена КСП (майновий сертифікат) серія НОМЕР_2 посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько , який постійно проживав та був зареєстрований в АДРЕСА_1 . Після його смерті залишилось спадкове майно, яке складається із права на земельну частку пай, майновий пай. Він є спадкоємцем за заповітом. Після смерті батька він не подавав до державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, так як прийняв спадщину фактично, вступив в управління спадковим майном, у нього на зберіганні знаходяться правовстановлюючі документи на спадкове майно. Йому не було відомо про те, що з ІНФОРМАЦІЯ_9 набрав чинності новий Цивільний кодекс України, згідно зі ст. 1270 якого він мав би звернутись на протязі шести місяців з моменту відкриття спадщини із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини. В даний час він звернувся в Немирівську державну нотаріальну контору з метою отримати свідоцтво про право на спадщину , але отримав відмову. Мотиви відмови в тому, що він пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини. Тому він змушений звертатись до суду для вирішення даного питання.
Представник позивача ОСОБА_4 . в попередньому судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити, з мотивів викладених в позовній заяві.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, оголосивши заяву, яка направлена на адресу суду представником відповідача, в якій він просить справу розглянути без його участі, позовні вимоги визнає, не заперечує стосовно їх задоволення, вважає, що справу можливо розглянути у попередньому судовому засіданні , оскільки представник позивача позов підтримує, представник відповідача позов визнає, тому є законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову, оскільки визнання представником відповідача позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб і таким чином позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню зі слідуючих підстав.
Статтею 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, що незаборонені законом, зокрема із правочинів.
Статтею 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред'явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно ч. 1 ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Таким чином приймаючи до уваги , що відповідно до заповіту, посвідченого секретарем ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5 від ІНФОРМАЦІЯ_6 і зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_3 ОСОБА_3 на випадок своєї смерті зробив таке заповідальне розпорядження: все його майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі все те, що буде йому належати на момент смерті і на, що він за законом матиме право заповідає ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 помер, після його смерті відкрилась спадщина, яку позивач прийняв фактично вступивши в управління спадковим майном, але в передбачений законом шестимісячний строк заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини він не подавав , оскільки був не обізнаний зі змінами в законодавстві, тому суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 328, 392, 1223 ч.1 ЦК України та ст. ст.10, 60, 174 ч. 4, 212-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк терміном два місяці для прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_7 після смерті його батька ОСОБА_3 .
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку розміром 2.8757 га призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка належала його батькові ОСОБА_3 померлому ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серія ВН НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на майновий пай в розмірі 6483 грн., або 0,20 відсотків від пайового фонду ІНФОРМАЦІЯ_4 реорганізованого в ІНФОРМАЦІЯ_3 » АДРЕСА_1 , який належав його батькові ОСОБА_3 померлому ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай члена КСП (майновий сертифікат) серія НОМЕР_4 .
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: (підпис)
Рішення набрало законної сили 27жовтня 2008 року.
Згідно оригіналу:
Голова Немирівського районного суду
В.П.Рибчинський