Справа № 2-1305/2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 вересня 2008 року Немирівський районний суд
Вінницької області
в складі головуючого судді Рибчинського В.П.
при секретарі Горбенко Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирів
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
В С Т А Н О В И В :
ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачка з цією позовною заявою звернулась до суду. В судовому засіданні просила суд стягнути з відповідача на її користь на утримання дитини аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходів) відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, посилаючись на те, що від подружнього життя із відповідачем ІНФОРМАЦІЯ_2 вона народила дочку ОСОБА_3 , в свідоцтві про народження, якої відповідач записаний батьком. На даний час дочка знаходиться на її повному утриманні, відповідач добровільно не виконує свій батьківський обов’язок не надає допомоги на утримання дитини, хоча має можливість надавати таку допомогу, оскільки він матеріально забезпечений працює в ювелірній фірмі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та має високий, стабільний дохід, тому вона вимушена звернутися до суду.
Відповідач в судовому засіданні заявлений позов визнав частково, пояснив, що згоден сплачувати аліменти на утримання дитини, але платити аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку щомісячно він невзмозі. Тому просить стягувати з нього аліменти в розмірі ? частини заробітку щомісячно.
Суд заслухавши пояснення сторін вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню зі слідуючих підстав.
Зазначені правовідносини регулюються ст. 182 ч. 2 СК України відповідно до, якої мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього Кодексу.
Приймаючи до уваги, що в судовому засіданні встановлено, що відповідач має постійне місце роботи, його дохід має регулярний характер, він має змогу надавати допомогу на утримання дитини, тому з урахуванням думки відповідача, який просить стягувати із нього аліменти в розмірі ? частини заробітку щомісячно суд приходить до висновку, що з відповідача необхідно стягнути на користь позивачки на утримання дитини аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до повноліття дитини, починаючи з дня подання заяви до суду.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 180, 182 ч. 2 СК України ст. ст. 10, 60, 212 - 215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 народження, уродженця та жителя АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 , яка проживає в АДРЕСА_2 , аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_5 народження, в розмірі ? частини від всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до повноліття дитини, починаючи з ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати понесені нею за надання правової допомоги в сумі 100 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. судового збору та 7,50 грн. витрат з інформаційно – технічного забезпечення судового процесу на користь держави.
Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя: