Справа № 22ц -2586/ 2007 Головуючий по 1-й інстанції
Кудря З.В. Суддя-доповідач:Дорош А.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2007 року м. Полтава
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Дорош А.І.
Суддів: Карнаух П.М., Гасія Ю.В.
при секретарі Гнатюк О. С
за участю
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача Матяш Ю.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою представника позивача - ОСОБА_1
на заочне рішення Шишацького районного суду Полтавської області від 21 серпня 2007 року
по справі за позовом ОСОБА_2 до відділу освіти Шишацької районної державної адміністрації про стягнення матеріальної допомоги на оздоровлення, моральної і матеріальної шкоди , -
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача Дорош А.І., -
ВСТАНОВИЛА:
Заочним рішенням Шишацького районного суду Полтавської області від 21 серпня 2007 р. позов задоволений частково.
Стягнуто з відділу освіти Шишацької РДА на користь ОСОБА_2 невиплачену матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі 375 грн. і судові витрати в сумі 8 грн.64 коп. ( витрати на проїзд), а всього стягнуто 383 грн. 64 коп.
Стягнуто з відділу освіти Шишацької РДА на користь держави судові витрати в розмірі 58 гн. 50 коп. (51 грн. - державне мито, 7 грн. 50 коп. - витрати на ІТЗ).
В апеляційній скарзі представник позивача - ОСОБА_1 просить вищевказане рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити повністю позовні вимоги, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
2
Згідно ч.1 ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як встановлено судом першої інстанції і це не заперечується сторонами, позивач ОСОБА_2 була прийнята прибиральницею Сагайдацької загальноосвітньої школи І-Ш ступенів на час відпустки по догляду за дитиною до 3-х річного віку постійного працівника з 09.06.2003 року. Наказом № 13 від 31.07.2006 року їй було надано відпустку з 01.08.2006 року (а.с. 25). Наказом № 212 від 16.08.2006 року по Шишацькому районному відділу освіти передбачено проведення виплати матеріальної допомоги на оздоровлення молодшому обслуговуючому персоналу (а.с. 46).
Вірно встановивши фактичні обставини справи та визначивши відповідно до них правовідносини, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про задоволення позову в частині стягнення розміру матеріальної допомоги на оздоровлення 375 грн. на користь позивача, достатньо повно мотивувавши підстави.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог в частині стягнення моральної шкоди, суд першої інстанції обгрунтовано прийшов до правильного висновку про те, що діями відповідача позивачеві не завдана моральна шкода, яка б вимагала від нього додаткових зусиль для організації свого життя, оскільки матеріальна допомога на оздоровлення є одноразовою виплатою, яка проводиться за умови наявності коштів у відповідача; на час надання відпустки позивачеві такі виплати не проводилися. Виходячи із припципу змагальності сторін, позивач не довела суду спричинення їй діями відповідача моральної шкоди.
Беручи до уваги викладене, колегія суддів приходить до висновку про те, що доводи апеляційної скарги не заслуговують на увагу та не спростовують висновків місцевого суду, рішення суду першої інстанції ухвалене з дотриманням норм матеріального і процесуального права, підстав для його скасування не вбачається, тому апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення суду залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 307 ч.1 п.1, 308 ч.1, 313 - 315, 319 ЦПК України, колегія суддів, -
У ХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника позивача - ОСОБА_1 відхилити, а рішення Шишацького районного суду Полтавської області від 21 серпня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.