Справа № 2-727 - 2008 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
“2” червня 2008 року м. АДРЕСА_1
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Клапоущака С.Ю.,
при секретарі Чудак І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. АДРЕСА_1 справу за позовомОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовною заявою, в якій зазначила, що з відповідачем по справі перебувала у шлюбі, який розірвано ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Від шлюбу мають неповнолітнього синаОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, який проживає з позивачкою та перебуває на її утриманні. З грудня 2007 року сторони разом не проживають, спільного господарства не ведуть. Відповідач не працює, має мінливий дохід, однак добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання дитини. Просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина в твердій грошовій сумі в розмірі 300 гривень щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду до повноліття дитини.
В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені вимоги та пояснила, що відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, хоча має таку можливість, оскільки має мінливий дохід. Просила позов задовольнити.
Відповідач не з”явився в судове засідання 19 травня та 2 червня 2008 року, хоча завчасно та належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, письмових пояснень в справі та можливі заперечення проти позову не надав. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 224 ЦПК України суд визнав за можливе розглядати справу та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. Позивачка не заперечувала проти заочного розгляду справи.
Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши докази і давши їм належну правову оцінку, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття та згідно ч. 3 ст. 181 за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Відповідно ч. 1 ст. 184 Сімейного кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. За ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних
чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
В судовому засіданні встановлено, що сторони перебували у шлюбі, який розірвано ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с. 3). Згідно свідоцтва про народження мають неповнолітнього синаОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, який проживає з позивачкою та перебуває на її утриманні, що стверджується довідкою від 6.05.2008 року квартального комітету “Першотравневий” (а.с. 5).
Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, з грудня 2007 року проживає окремо від позивачки, що стверджується поясненнями позивачки, які суд оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, визнає правдивими.
За таких обставин суд вважає, що позов слід задовольнити.
При винесенні рішення про задоволення позову суд при визначенні розміру аліментів був позбавлений можливості врахувати обставини, визначені ст. 182 Сімейного кодексу України стосовно відповідача, оскільки він в судові засідання не з”являвся, а тому у відповідності до ч. 1 ст. 224 ЦПК України судом виноситься рішення на підставі наявних у справі доказів.
Виниклі правовідносини врегульовані ст. ст. 180, 181, 182 сімейного кодексу України.
Керуючись статтями 10, 15, 60, 82, 88, 208, 209, 213-215, ч. 1 ст. 224, 226, 292, 294, 367 ЦПК України, ст.ст. 180, 181, 182, 191 Сімейного кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього синаОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження в твердій грошовій сумі в розмірі 300 (триста) гривень щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 6 травня 2008 року до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 (п'ятдесят одна) гривень державного мита та 7 гривень 50 коп. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ на рахунок банка одержувача ГУДКУ у Вінницькій області (р/р 31213259700006, код бюджетної класифікації 22050000, символ звітності 259, МФО 802015, код ЄДРПОУ 34701261, одержувач держбюджет м. АДРЕСА_1).
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
С У Д Д Я : підпис
З оригіналом вірно :
Суддя Жмеринського міськрайонного суду
Вінницької області С.Ю. Клапоущак
Секретар: