КОПИЯ
Справа № 2-4120
2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2008 року Краснолуцький міський суд Луганської області
У складі: головуючого-судді Чехова Є.М.
при секретарі Ховрат І.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Красний Луч справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ майна,
В с т а н о в и в :
Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 08.06.1988 року. Шлюб зареєстровано у Р АЦС м. Мурманск, про що зроблено актовий запис № 2075. Дошлюбне прізвище відповідачки ОСОБА_2. Брак зареєстрували вдруге.
Від шлюбу дітей не мають.
Одруження з відповідачкою виявилося невдалим. Навпаки, її ставлення до сім'ї стало негативним, що привело до розладу шлюбних відносин, втрачено взаємне почуття. Шлюбні відносини не підтримують протягом 4 років.
Тому позивач звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу з відповідачкою, а також про поділ квартири, розташованої за адресою , що була придбана подружжям у період шлюбу.
У попередньому судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та заявив, що вони з відповідачкою дійшли згоди, що позивач сплатив їй 4135 грн., за ½ частину квартири, вартість якої, за визначенням сторін, складає 8271 грн.
Відповідачка у попередньому судовому засіданні позов визнала. Не заперечує проти відшкодування позивачем 4135 грн. за її частку спільної квартири.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, при визнанні позову у попередньому судовому засіданні, суд ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Так, судом встановлено, що сторони перебувають у неприязнених стосунках, втратили усяку повагу один до одного. Дану сім`ю зберегти неможливо. Шлюб сторін існує формально і може бути розірваним.
У відповідності зі ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя чоловіка та дружини й збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Крім того, на підставі договору купівлі продажу, посвідченому 09 липня 2004 року приватним нотаріусом Краснолуцького нотаріального міського округу ОСОБА_3., та зареєстрованому в реєстрі за № 1523, позивачем придбана однокімнатна квартира, розташована за адресоюАДРЕСА_1
У відповідності зі ст.60 СК України, вважається, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, є об”єктом їх спільної сумісної власності.
На підставі ч.3 ст.61 СК України,якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім”ї, то майно, яке було одержано за цим договором є об”єктом права спільної сумісної власності подружжя. У разі поділу майна, що є об”єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна чоловіка та дружини є рівними ( ст. 70 СК України).
У відповідності з ч.4 ст.71 СК України, за згодою подружжя допускається присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на квартиру.
На підставі викладено, керучись ст.ст.70,71Сімейного кодексу України, ст.ст.10,11,14,57,79, 213-215 ЦПК України, суд -
В и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Шлюб, зареєстрований у РАЦС м. Мурманск, актовий запис №2075, між ОСОБА_1 таОСОБА_2 (дошлюбне прізвище ОСОБА_2)ОСОБА_2, розірвати.
При видачі свідотства про розлучення стягнути з ОСОБА_1 держмито у розмірі 17,00 грн. ОСОБА_2 від витрат звільнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру, що розташована за адресоюАДРЕСА_1 загальною площею 34,60 кв.м., житловою площею 17,40 кв.м., з урахуванням сплати повної грошової компенсації у сумі 4135,00 грн.,сплаченої ОСОБА_1 за ½ частку зазначеної квартири, що належитьОСОБА_2
Договір купівлі-продажу однокімнатної квартири, що розташована за адресоюАДРЕСА_1 посвідчений 09 липня 2004 року приватним нотаріусом Краснолуцького нотаріального міського округу ОСОБА_3., та зареєстрований в реєстрі за № 1523, погасити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через Краснолуцький міський суд Луганської області шляхом подачі в 10-деннсаий строк с дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Головуючий: Підпис
З оригіналом згідно. Суддя:
Оригінал рішення знаходиться у матеріалах цивільної справи №2-4120/2008 у Красно луцькому міському суді. Суддя:
Довідка: рішення набрало чинності 25 вересня 2008 року.
Суддя:
25 вересня 2008 року
Справа № 2- 4120
2008 рік
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
10 вересня 2008 року суддя Краснолуцького міського суду Луганської області Чехов Є.М. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ майна,-
В С Т А Н О В И В :
що позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ майна.
Відповідно до ч.1 ст. 122 ЦПК України суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому ЦПК України.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 119-122 ЦПК України, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або для відмови у відкритті провадження у цивільній справі не вбачається, тому вважаю за можливе відкрити провадження у цій справі.
Керуючись ст.ст. 3,119-122,127,129,210 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В:
Відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ майна.
Призначити зазначену цивільну справу до слухання у попередньому судовому засіданні на 15 вересня 2008 року на 10 годину 30 хвилин у кабінет № 5 з викликом сторін.
Направити відповідачеві копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати подати в строк до 15 вересня 2008 р. письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються.
Копію ухвали направити сторонам у справі.
В попереднє судове засідання викликати сторони.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності у встановлений законом строк і порядок, в іншій його частині ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: