Судове рішення #3067823

№2-3890-1/07

 

РІШЕННЯ

Іменем  України

 

24 грудня 2007 року Святошинський районний суд м.  Києва

в складі                            головуючого судді Петренко Н.О.

при секретарі                                                     Сидоренко Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження до досягнення ним повноліття та аліменти на утримання дружини до досягнення дитиною 3-х річного віку, -

 

встановив:

 

Позивачка ОСОБА_1 звернулася з позовом до суду про стягнення аліментів з ОСОБА_2. на утримання малолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 рок у народження ,  згідно чинного законодавства у розмірі 1/4 з усіх видів заробітку щомісячно,  але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  починаючи з дня пред"явлення позову і до повноліття дитини,  мотивуючи свої вимоги тим ,  що відповідач по справі не приймає участі у вихованні,  не цікавиться життям дитини,  не утримує матеріально. У зв"язку з тим,  що ОСОБА_1 знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною,  не має можливості працювати,  просить стягнути аліменти на власне утримання до досягнення дитиною 3-х річного віку.

Позивачка в судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання з»явився. Погодився з позовними вимогами.

Дослідивши матеріали справи ,  суд вважає ,  що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як достовірно встановлено в судовому засіданні,  згідно свідоцтва про народження ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження відповідач ОСОБА_2 є його батьком.

На даний час малолітній син  проживає  разом зі своєю матір"ю ОСОБА_1 позивачкою по справі.

Відповідно до вимог  ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття ,

При призначенні розміру аліментів суд враховує ,  що відповідач по справі має одну малолітню дитину (про що свідчить копія свідоцтва про народження) і вважає за необхідне визначити розмір аліментів у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку,  але не менше ніж 30% відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно до повноліття сина ОСОБА_3. На підставі ч.2  ст. 84 СК України дружина , з якою проживає дитина,  має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. При визначені розміру аліментів на утримання дружини,  яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною,   суд дійшов

 

висновку про доцільність визначення розміру аліментів на її утримання в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку відповідача.

За таких підстав ,  з метою забезпечення стабільності матеріального утримання дитини та дружини,  з якою проживає дитина,  суд вважає ,  що позовні вимоги підлягають  задоволенню в повному обсязі .

На підставі викладеного,  керуючись  ст.  ст.  84,  180-183, 191 Сімейного Кодексу України,   ст.  ст.  10, 60, 88, 212-215,  ЦПК України ,  суд -

 

Вирішив:

 

Позов ОСОБА_1 задовольнити .

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,  зареєстрованого: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1,  яка зареєстрована: АДРЕСА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку ,  але не менше 30% відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно,  починаючи з 23 листопада 2007 року до його повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,  зареєстрованого : АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1,  яка зареєстрована: АДРЕСА_2 аліменти на її утримання в розмірі 1\4 частини з усіх видів заробітку,  починаючи з 23 листопада 2007 року і до досягнення дитиною трирічного віку. Стягнути з відповідача ОСОБА_2 судові витрати на користь держави у розмірі 51 гривні.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація