Судове рішення #3071713



                                Справа №2-1361/2008р.



Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И


    15 жовтня 2008 року                     Немирівський районний суд

                                Вінницької області


    в складі головуючого судді                 Рибчинського В.П.

    при секретарі                         Горбенко Л.П.

   

Розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Немирів цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2   АДРЕСА_1  про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та визнання права власності на майно,

 

В С Т А Н О В И В :


  ІНФОРМАЦІЯ_1  помер ОСОБА_3  - рідний дядько ОСОБА_1 , який постійно проживав і був зареєстрований в АДРЕСА_2 .

Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається із права на земельну частку (пай), Сертифікат на право на земельну частку (пай) НОМЕР_1 .  

    ОСОБА_1  є спадкоємицею п’ятої черги за законом. Інші спадкоємці, її мати ОСОБА_4 . та брат спадкодавця ОСОБА_5 . спадщини не приймали і на неї не претендують, що підтверджується їхніми заявами.

Однак до закінчення шестимісячного строку з дня смерті спадкодавця ОСОБА_1  не подала в Немирівську державну нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини.  

    В даний час вона звернувся в нотаріальну контору маючи намір оформити правовстановлюючі документи на спадкове майно та отримати свідоцтво про право на спадщину за законом, але отримала відмову, оскільки відсутній правовстановлюючий документ на спадкове майно, яке належало ОСОБА_3  та з набранням чинності нового Цивільного кодексу України залишилась лише одна дія, яка свідчить про прийняття спадщини - подання в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини.

Оскільки 6-ти місячний строк для подання заяви закінчився, то вона змушена  звернутись з заявою про продовження терміну на подачу заяви про прийняття спадщини.

6-ти місячний строк вона  пропустила з поважної причини, не була обізнана із  цивільним законодавством.

З невідомих  причин дядько при житті не оформив спадщини.

    В даний час відповідач відмовляється видати свідоцтво про право власності на земельну частку (пай) ні на ім’я померлого дядька, тому вона змушена звернутись до суду із даним позовом.    

В судовому засіданні представник позивача, ОСОБА_6 , позов підтримав повністю, просить його задовольнити з підстав викладених в позовній заяві.

 Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча надав суду заяву в якій просить справу розглянути в його відсутнійсть, позовні вимоги визнає.

 Суд вислухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи,  приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення так-як ОСОБА_1  пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважної причини,  із цивільним законодавством вона не ознайомлена, після смерті її дядька ОСОБА_3  відкрилась спадщина на його майно, а саме на  земельну частку (пай), Сертифікат на право на земельну частку (пай) НОМЕР_1 , спадкоємцем за законом являється ОСОБА_1 , яка заявила про свої права на спадщину за законом.

   


На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1220,1223,1261,1268,1272 ЦК України, ст. ст.  60,209,212-215,218 ЦПК України, суд, -



В И Р І Ш И В:


    Позов задовольнити.

    Продовжити строк ОСОБА_1   для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 .

Визнати за ОСОБА_1  право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку розміром 3.05 га, сертифікат на право на земельну частку (пай) НОМЕР_1 , що залишилася після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1  в АДРЕСА_2 .

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 діб та апеляційна скарга до апеляційного суду Вінницької області протягом 20 діб з  дня подання заяви.


   

    Суддя: (підпис)


Згідно оригіналу: Голова Немирівського районного суду


                В.П.Рибчинський


Рішення набрало законної сили 27 жовтня 2008 року


Голова Немирівського районного суду                              В.П.Рибчинський



   


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація