Справа № 214/1657/13-к
1-кп/214/98/13
У Х В А Л А
іменем України
10 липня 2013 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Ковтун Н.Г.,
при секретарі Троценко О.М.,
з участю прокурора Давидова С.В.
захисника ОСОБА_1
обвинуваченої ОСОБА_2
представника потерпілого ОСОБА_3
розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі кримінальне провадження по обвинуваченню:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Кривого Рогу, українки, громадянки України, з вищою освітою, заступника головного лікаря ОКР «Криворізький Шкірно-венерологічний диспансер»,
мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов обвинувальний акт у відношенні ОСОБА_2 за ст.. 367 ч.1 КК України.
Відповідно до обвинувального акту, ОСОБА_2, згідно з наказом № 4-к від 05.01.2006 року призначена на посаду заступника головного лікаря з економічних питань ОКР «Криворізький шкірно-венерологічний диспансер», була службовою особою в обов'язки якої входить організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції скоїла кримінальне правопорушення при наступних обставинах:
Так, заступник головного лікаря з економічних питань ОКР «Криворізький шкірно-венерологічний диспансер» ОСОБА_2 в порушення вимоги п. 2.10 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України «Про впорядкування умов оплати праці працівників установ охорони здоров'я та установ соціального захисту населення», в період з 01.01.2009 року по 31.05.2010 року, неналежним чином виконуючи свої службові обов'язки, в слідстві несумлінного ставлення до них, проявляючи службову недбалість, безпідставно встановила підвищення посадових окладів за шкідливі умови праці 23-ти працівникам ОКР «Криворізький шкірно-венерологічний диспансер», які не зайняті обслуговуванням хворих, що також не зазначено в їх посадових інструкціях, що призвело до зайво витрати бюджетних коштів на загальну суму 86 423,06 грн., що підтверджується перевіркою №64 від 30.07.2012 року головним спеціалістом контрольно-ревізійного відділу при головному управлінні охорони здоров'я облдержадміністрації, що законності встановлення та виплати підвищеного посадового окладу за шкідливі умови
Крім того, на суму підвищення посадових окладів за шкідливі умови праці 23-ти працівникам ОКР «Криворізький шкірно-венерологічний диспансер» неправомірно були нараховані та перераховані внески до загальнообов'язкових державних соціальних фондів на суму 23 063,05 грн.
Таким чином, виконуючи свої службові обов'язки, в слідстві несумлінного ставлення до них, проявляючи службову недбалість, своїми діями заступник головного лікаря з економічних питань ОКР «Криворізький шкірно-венерологічний диспансер» ОСОБА_2 зайво витрачала бюджетні кошти на загальну суму 86 423,06 грн., що заподіяло істотну шкоду державним інтересам.
Дії обвинуваченої кваліфіковані за ч.1 ст. 367 КК України за ознаками службової недбалості, тобто неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам держави.
В підготовчому судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_2 , просила закрити справу на підставі ст.. 49 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності. Наслідки закриття провадження з цих підстав вона розуміє.
Захисник обвинуваченої адвокат ОСОБА_1 підтримав клопотання ОСОБА_2
Представник потерпілого ОСОБА_3 не заперечував проти задоволення клопотання обвинуваченої. За посадовими обов'язками його, головного лікаря, заступник ОСОБА_2 мала контролювати порядок нарахування оплати праці працівникам їхньої установи. З'ясувалось, що 23 працівникам диспансеру безпідставно було підвищено посадовий оклад за шкідливі умови праці на 15% на загальну суму 86423, 06 грн. На цей час заподіяна шкода відшкодована.
Прокурор не заперечував проти закриття провадження по справі на підставі ст.. 49 КК України у зв'язку із закінчення строків давності. Також прокурор просить долучити до кримінального провадження, матеріали зібранні стороною обвинувачення в ході досудового розслідування.
Розглядаючи питання про закриття справи у зв'язку із закінченням строків давності суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 314 ч.3 КПК України у підготовчому засіданні суд може закрити провадження у випадку становлення підстав, передбачених зокрема ч.2 ст. 284 КПК України - звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно ст.. 49 КК України особа, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину невеликої тяжкості минуло два роки.
Суд вважає що ОСОБА_2 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні інкримінуємого їй діяння. ЇЇ дії кваліфіковані вірно за ч.1 ст.367 КК України, як ознаками службова недбалость, тобто неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам держави.
Відповідно до ст. 12 КК України це кримінальне правопорушення відносить до злочинів невеликої тяжкості.
Обвинувачена ОСОБА_2 просить про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності. Заперечень проти її клопотання від участників судового розгляду не надішло.
Виходячи з викладеного, суд прийшов до висновку про можливість закриття провадження у зв'язку зі звільненням обвинуваченої від кримінальної відповідальності.
Запобіжний захід відповідно до видів, передбачених ст. 131 КПК України, не обирався.
Керуючись ст. ст. 314, 284 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності за ч.1 ст. 367 КК України та закрити провадження по обвинувальному акту відносно ОСОБА_2 за обвинуваченням за ч.1 ст. 367 КК України у зв'язку із закінченням строків давності.
Долучити до кримінального провадження матеріали надані прокурором, зібрані в ході досудового розслідування в 2-х томах.
Ухвала суду може бути оскаржений до апеляційного суду Дніпропетровської області через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу протягом 7 днів з моменту проголошення.
Суддя Ковтун Н.Г.