Судове рішення #3093542
Справа № 1-120

                                                                                                         Справа № 1-120

2008 р.

 

ВИРОК

 

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

 

 

 

  “03” жовтня 2008 року Березнівський районний суд Рівненської області

під головуванням судді  Мельника В.Я.

при секретареві              Середі      Л.А.

з участю прокурора        Люшин     Н.М.

підсудного                    ОСОБА_1.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Березне справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, народився і проживає в с. Бронне Березнівського району Рівненської області, українця, громадянки України, з середньою-спеціальною освітою, одруженого, непрацюючого, судимого 23 грудня 2004 року Костопільським районним судом Рівненської області за ч.2 ст.185, ч.3 185,ч.3 ст.186, ст. 198 КК України до трьох років і одного місяця позбавлення волі, звільненого з місць позбавлення волі 24 вересня 2007 року умовно-достроково на не відбутий термін 4місяці і 3 дні,

 

за ст. 395 КК України,

 

ВСТАНОВИВ:

 

 ОСОБА_1, після звільнення з місць позбавлення волі по вироку Костопільського районного суду Рівненської області від 23 грудня 2004 року за ч.2 ст.185, ч.3 185,ч.3 ст.186, ст.198 КК України у виді трьох років і одного місяця позбавлення волі, звільнившись з місць позбавлення волі 24 вересня 2007 року за постановою Рівненського міського суду умовно-достроково на не відбутий термін 4місяці і 3 дні та перебуваючи під адміністративним наглядом згідно з постановою Березнівського районного суду від 14 листопада 2007 року строком 12 місяців, без дозволу органів внутрішніх справ 20 січня 2008 року виїхав на роботу в с. Чудниця Гощанського району, де знаходився до 24 квітня 2008 року.

  Допитаний як підсуднийОСОБА_1 винним себе в пред'явленому йому обвинуваченні повністю визнав. Показання дав аналогічні обставинам справи, встановленим судом. В скоєному розкаявся. Просить не обирати йому покарання, пов'язане з ізоляцією від суспільства. Показав, що поїхав заробити гроші для дітей, які живуть з батьками дружини.

  Винність ОСОБА_1 в скоєному, крім визнання вини ним особисто, стверджується також показаннями свідків ОСОБА_2., ОСОБА_3 та ОСОБА_4., які пояснили що у січні 2008 року після різдвяних святОСОБА_1 поїхав на заробітки в Гощанський район, повернувся лише перед святом Паски.

  При цьому ОСОБА_2. вказала, що племінникОСОБА_1 живе у неї, вона його прописала, але він протримався лише кілька місяців після звільнення з місць позбавлення волі, після чого почав пиячити, дружити з іншим звільненим з місць позбавлення волі односельчанином.   

  З інших доказів по справі відомо наступне.

  Копія вироку Костопільського районного суду від 23 грудня 2004 року на а. с. 38-41 свідчить, що ОСОБА_1 засуджено за ч.2 ст.185, ч.3 185,ч.3 ст.186, ст. 198 КК України до трьох років і одного місяця позбавлення волі.

  З постанови Рівненського міського суду від 17 вересня 2007 року на а. с.75 відомо, щоОСОБА_1 звільнений від відбуття зазначеного покарання умовно-достроково на не відбутий строк  4 місяці і 3 дні.

   Постановою Березнівського районного суду від 14 листопада 2007 року ( а. с. 10) щодо нього, оскільки той двічі притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 178 КУпАП, що доведено протоколами про адміністративне правопорушення на а. с.13-15, встановлено адміністративний нагляд терміном 12 місяців.

 ОСОБА_1 пояснив в суді, що про обмеженнями щодо особи, яка знаходиться під адміністративним наглядом він знав, а до виїзду на роботу в Гощанський район  з'являвся в Березнівський РВ УМВС.

   Однак, з листка контролю за додержанням встановлених обмежень піднаглядному на а. с. 12 відомо, що протягом дії судового рішенняОСОБА_1 на відмітки в Березнівський РВ УМВС України не з'являвся.

  Сукупність усіх досліджених судом доказів повністю викриває ОСОБА_1 в скоєному.

  Його дії суд кваліфікує за ст. 395 КК України як порушення правил адміністративного нагляду у формі самовільного залишення місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду. Та обставина щоОСОБА_1, з його пояснень, поїхав в Гощанський район на роботу, такої кваліфікації його дій не змінює.

  При обранні ОСОБА_1 покарання суд враховує обставини і характер скоєного ним злочину, його особу, з місця проживання він характеризується негативно, постійної роботи не має, з дітьми не проживає, з його пояснень вони знаходяться на утриманні батьків дружини, та приходить до висновку про обрання йому покарання за пред'явленим обвинуваченням у вигляді арешту.

  Судом встановлено, що злочин ОСОБА_1. скоєно до закінчення строку умовно-дострокового звільнення. Звільнився він з місць позбавлення волі 24 вересня 2007 року на не відбутий строк 4 місяці і 3 дні. Самовільно залишив місце проживання згідно обвинувачення 9 січня 2008 року, з його пояснень - 20 січня 2008 року. В обох випадках строк умовно-дострокового звільнення не минув.

   За таких обставин міру покарання ОСОБА_1 суд призначає, врахувавши його щире каяття як пом'якшуючу його покарання обставину, у виді арешту на строк п'ять місяців.     

  При цьому, в порядку передбаченому п. ”а” ч.1 ст.72 КК України покарання за даним вироком  у вигляді арешту суд переводить в більш суворий вид - позбавлення волі на той же строк і на підставі ст. 71 КК України шляхом часткового складання призначає йому його у виді позбавлення волі.

  Запобіжний захід ОСОБА_1 до набуття вироком законної сили, враховуючи що на виклик в суд він з'явився, в скоєному щиро кається, суд залишає попередній - підписку про невиїзд.

Керуючись ст.ст. 323-324 КПК України, суд

 

ЗАСУДИВ:

 

  ОСОБА_1 визнати винним за ст.395 КК України і призначити покарання у виді арешту на строк п'ять місяців.

  У відповідності зі ст.71 КК України ОСОБА_1 до призначеного за  цим вироком покарання частково приєднати не відбуте ним за вироком Костопільського районного суду від 23 грудня 2004 року за ч.2 ст.185, ч.3 185,ч.3 ст.186, ст. 198 КК України терміном 4 місяці і 3 дні позбавлення волі та із застосуванням ст. 72 КК України остаточне покарання призначити у виді шести місяців позбавлення волі з поміщенням його до кримінально-виконавчої установи.

  Запобіжний захід ОСОБА_1 до набуття вироком законної сили залишити попередній - підписку про невиїзд і відбуття покарання рахувати з дня приведення цього вироку до виконання.

  На вирок сторонами може бути внесена апеляція до апеляційного суду Рівненської області через Березнівський районний суд протягом 15 діб з моменту проголошення вироку.

 

                      

                        Суддя:                                                                                 Мельник  В.Я

    

  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація