ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
15.07.2013 р. Справа№ 914/2720/13
Суддя Юркевич М.В. розглянувши матеріали
за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1
до приватного підприємства «Аспект», с. Рясне-Руське Яворівського району Львівської області
про стягнення 5 000,00 грн. матеріальної шкоди та 5 000,00 грн. моральної шкоди
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до господарського суду Львівської області фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 подано позов до приватного підприємства «Аспект» про стягнення 5 000 грн. матеріальної шкоди та 5 000 грн. моральної шкоди.
Вирішуючи питання про прийняття поданої позовної заяви вих. №3268 від 12.07.2013р. до розгляду, судом встановлено наявність підстав для її повернення без розгляду з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.56 ГПК України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Пунктом 2 ст.57 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з "Правилами надання послуг поштового зв'язку", затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.2002р. №1155, належним доказом направлення копії позовної заяви у справі є бланк опису вкладення, який згідно частини 2 пункту 28 Правил заповнюється відправником у 2-х примірниках. Працівник об'єкта поштового зв'язку перевіряє відповідність вкладення опису, розписується на обох примірниках і проставляє відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.
Вказаних вимог позивачем не дотримано, доказів направлення позовної заяви відповідачу суду не надано.
В силу приписів п.6 ст.63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Крім того, судом також виявлено і інші недоліки поданої позовної заяви та долучених до неї доказів.
Зокрема, суд звертає увагу позивача на те, що при перерахуванні судового збору з рахунка платника - останній примірник платіжного доручення подається до суду, як належний доказ сплати судового збору, з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту: "Зараховано в дохід бюджету_____грн. (дата)". Напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб, відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення (інформаційний лист Державної судової адміністрації України №12/6621/11 від 10.11.2011 р.)
Платіжне доручення позивача № 892 від 11.07.2013р. не відповідає вказаним вимогам.
Форма і зміст документів, які подаються до господарського суду, повинні відповідати вимогам, установленим чинним законодавством для цих документів. Якщо законодавством установлено вимоги до певних документів, то документи повинні відповідати цим вимогам. Зокрема, відповідно до частини 2 статті 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів"(ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють печатку нижче реквізиту, при цьому засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Подані позивачем копії документів незасвідчені належним чином, як того вимагають вищенаведені приписи.
Позовна заява, в силу приписів ч.2 ст. 54 ГПК України, повинна містити ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або індивідуальні ідентифікаційні номери за їх наявності (для фізичних осіб-платників податків). Натомість, заявником в порушення зазначених вимог такі дані не зазначено.
Разом з тим, господарський суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статті 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до суду в загальному порядку після усунення недоліків вказаних судом.
Враховуючи вищевикладене та керуючись п.6 ст.63, ст. 86 ГПК України, суд-
УХВАЛИВ:
1. Повернути фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 позовну заяву і додані документи всього на 11 аркушах без розгляду.
Суддя Юркевич М. В.