Судове рішення #30998738

Справа № 435/5807/13-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


16 липня 2013 року


Жовтневий районний суд м. Луганська у складі:

головуючого судді - Рябуха Ю.В.

при секретарі - Корж Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на ? частку квартири в порядку спадкування,


ВСТАНОВИВ:


Позивачка звернулася до суду з позовом про визнання права власності в порядку спадкування після смерті чоловіка ОСОБА_3, вказавши, що 1/2 частка квартири АДРЕСА_1, належала на праві власності її чоловіку. Після його смерті позивачка, як спадкоємець першої черги за законом, не змогла нотаріально оформити право власності на 1/2 частку вказаної квартири в порядку спадкування, оскільки її чоловік за життя не зареєстрував право власності на 1/2 частку спірної квартири в органах БТІ, а на теперішній час він цього зробити не може, бо помер.

Тому позивачка просила суд визнати за нею право власності на ? частку спірної квартири в порядку спадкування після смерті її чоловіка. Оскільки інша ? частка цієї квартири належить безпосередньо позивачці, просила суд також визнати право власності за нею на всю квартиру АДРЕСА_1.

Сторони по справі до суду не з'явилися, надали заяви про слухання справи у їх відсутність, позивачка на позові наполягає, відповідачка проти позову не заперечує.

Відповідно до ст. 15 ЦПК України розгляд даної справи належить до компетенції суду.

Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих сторонами доказів.

Згідно статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд приходить к наступному висновку.

Судом було встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер чоловік позивачки - ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть.

Після його смерті залишилася спадщина у вигляді ? частки квартири АДРЕСА_1.

На момент смерті позивачка мешкала та була зареєстрована разом зі своїм чоловіком у цій квартирі.

27 січня 1997 року вказана квартира була приватизована позивачкою та її чоловіком в рівних долях згідно із Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду». У зв'язку з чим відділом приватизації житлового фонду Луганської міської ради народних депутатів видано свідоцтво про право власності на житло від 27.01.1997р.


Вказана квартира розташована на 6 поверсі 9 поверхового будинку та складається з 2 кімнат житловою площею 26,00 м.кв., загальна площа - 45,00 кв.м., що підтверджується технічним паспортом, виданим МКП БТІ.

Право власності позивачки на ? частку вказаної квартири підтверджується витягом з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 10.04.2013.

У травні 2013 року позивачка звернулась з документами до п'ятої Луганської державної нотаріальної контори для оформлення спадкового майна, а саме ? частку квартири АДРЕСА_1, яка належала на праві власності її чоловіку.

Але 24 травня 2013 року державним нотаріусом їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на ? частки вказаної квартири, оскільки спадкодавець - ОСОБА_3 не зареєстрував право власності на ? частку спірної квартири в органах БТІ, а на теперішній час цього зробити не можливо.

Згідно з ч.1 ст.1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст.. 1261 ЦК України).

Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Ч.2 ст. 1220 ЦК України передбачено, що часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).

Позивачка не заявляла про відмову від спадщини. Таким чином, позивачка, як спадкоємець першої черги, у відповідності із законом прийняла спадщину.

Згідно із ст. 1261 ЦК України, спадкоємцем першої черги за законом, після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, повинен був бути його син - ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4.

Відповідно з ч.1 ст. 1266 ЦК України спадкоємцем за правом представлення після смерті сина позивачки є його донька - ОСОБА_2 (відповідачка), яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2.

Протягом шести місяців після смерті ОСОБА_3 згідно із вимогами законодавства відповідачка не зверталась із заявою про прийняття спадщини свого діда, разом із спадкодавцем постійно не проживала. Проти позову відповідачка не заперечує.

Згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру № 34351026, виданої 22.06.2013. п'ятою Луганською державної нотаріальною конторою, після смерті ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, 24 травня 2013 року п'ятою Луганською державної нотаріальною конторою відкрита спадкова справа (номер у спадковому реєстрі 54520030). П'ятою Луганською державної нотаріальною конторою 24 травня 2013 року було видано лише одно свідоцтво про право на спадщину (бланк ВТЕ № 120014).

Позивачка надала суду свідоцтво про право на спадщину за законом, видане 24 травня 2013 року п'ятою Луганською державної нотаріальною конторою ОСОБА_1 (позивачці) на спадщину, яка складається з вкладів на рахунках у банківських установах (бланк свідоцтва ВТЕ № 120014).

Свідоцтво про право на спадщину, яка складається з ? частки квартири АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_3 нікому не видавалося.

Стаття 328 ЦК України, передбачає, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Виходячи з того, що позивачка проживала разом з ОСОБА_3 на час його смерті, вчасно заявила свої права на спадщину, вступила у користування майном, а тому вважається такою, що фактично прийняла спадщину після смерті чоловіка у вигляді ? частки квартири АДРЕСА_1.

Враховуючи що інша ? частка цієї квартири належить безпосередньо позивачці на праві власності, що підтверджується витягом з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 10.04.2013., вона має право власності на всю квартиру АДРЕСА_1.

На підставі ст. ст. 328, 1261, 1268 Цивільного Кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд -


ВИРІШИВ:


Позов задовольнити у повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ід. код НОМЕР_1, право власності на 1/2 частку квартири АДРЕСА_1, загальною площею 45 кв.м., житлова площа 26 кв.м., в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ід. код НОМЕР_1, право власності на цілу квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 45 кв.м., житлова площа 26 кв.м.


Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області через Жовтневий районний суд м. Луганська шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк після оголошення рішення. Особам, які не були присутні при оголошенні рішення в той же строк з дня отримання копії рішення.



Суддя






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація