Судове рішення #3100785

Справа №2-3532-1/07

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

7 грудня 2007 року Святошинський районний суд м. Києва в складі, головуючого Морозова М.О.

при секретарі Костюк Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом представника ОСОБА_1-ОСОБА_2 до Святошинської районної Ради м. Києва про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,

 

встановив:

 

Представник ОСОБА_1.- ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Святошинської районної Ради м. Києва про визначення ОСОБА_1. додаткового строку для подання нею заяви про прийняття спадщини в три місяця, що відкрилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_3., достатнього для подання такої заяви. При цьому, посилається на те, що після смерті її рідного брата залишилось спадкове майно, яке складається з однокімнатної квартири АДРЕСА_1. Останні декілька років брат проживав з нею в с. Лосятин і вона вважала , що прийняла спадщину. Нею після смерті брата оплачуються комунальні послуги за договором про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території. Інших спадкоємців не має. Звернувшись до нотаріального органу для прийняття спадщини вона отримала відмову з тих підстав, що пропустила шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини. Визначення додаткового строку для прийняття спадщини необхідно для видачі їй свідоцтва про право на спадщину за законом.

В судовому засіданні представник позивачки позов підтримав.

Відповідач подав заяву про слухання справи без участі його представника, тому суд, враховуючи думку представника позивачки, матеріали та обставини справи, вважає за можливе вирішити без його участі спір.

Судом встановлено, що спірним спадковим майном, яке належало на праві приватної власності ОСОБА_3., є квартира АДРЕСА_1, яка складається з однієї кімнати житловою площею 17, 20 кв.м, загальною площею 28, 70 кв.м. , яка була ним приватизована 3.04.2002 р. на підставі розпорядження Святошинської районної у м. Києві ради від 3.04.2002 р. №608. ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_3. помер. Після смерті ОСОБА_3. відкрилась спадщина, спадкоємцем другої черги по закону є позивачка. Спадкоємців першої черги не має (а.с. 5-14, 30, 34, 35).

Відповідно до ст. 1262 ЦК України у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за законом чи за заповітом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

 

2

Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Суд прийшов до висновку, що знайшло своє підтвердження обґрунтування позивачки та її представника в судовому засіданні про правомірність позовних вимог про визначення ОСОБА_1. додаткового строку для прийняття нею спадщини у вигляді квартири в порядку спадкоємства, бо вона проживала разом з спадкодавцем, який є її рідним братом, фактично прийняла спадщину, від спадщини не відмовлялась, оплачувала квартиру після смерті брата. Крім того, у суду не має даних про визнання спадщини від умерлою.

Таким чином, є всі законні підстави для задоволення позовних вимог. Додатковий строк для прийняття спадщини ОСОБА_1. суд встановлює в три місяця, враховуючи, що позивачка проживає за межами м. Києва і для оформлення спадщини в нотаріальному органі потрібен певний час.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1262, 1268, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 212, 214, 215 ЦПК України, суд

 

вирішив:

 

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини за законом в три місяця на квартиру АДРЕСА_1, яка складається з однієї кімнати житловою площею 17, 20 кв.м, загальною площею 28, 70 кв.м, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду м. Києва через районний суд. Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація