Судове рішення #31017238

Справа № 572/3126/13-к

Провадження № 1-кс/572/156/13

УХВАЛА

17.07.2013                                                                       м. Сарни

Слідчий суддя Сарненського районного суду Рівненської області Галінська В. В. розглянувши скаргу ОСОБА_1 на дії працівників прокуратури Святошинського району м. Києва при розслідуванні скарг та винесені постанови про закриття кримінального провадження,-

В С Т А Н О В И В :

16 липня 2013 року ОСОБА_1 подав до Сарненського районного суду скаргу на дії працівників прокуратури Святошинського району м. Києва при розслідування скарг та винесенні постанови про закриття кримінального провадження (надійшла до суду 17 липня 2013 року).

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені рішення слідчого про закриття кримінального провадження. Згідно ч. 2 ст. 303 КПК України скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора не розглядаються під час досудового розслідування.

Згідно ч.ч. 1, 2, 4 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Скарга повертається, якщо:

1) скаргу подала особа, яка не має права подавати скаргу;

2) скарга не підлягає розгляду в цьому суді;

3) скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

Слідчий суддя, суд відмовляє у відкритті провадження лише у разі, якщо скарга подана на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, прокурора, що не підлягає оскарженню.

Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду, у межах юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, з урахуванням вимог статтей 31 і 33 цього Кодексу щодо територіальної та інстанційної підсудності.

Враховуючи, що постанова про закриття кримінального провадження була винесена, та те, що досудове слідство по скарзі ОСОБА_1 було проведено в Святошинському районі м. Києва, його скарга не може бути підсудна слідчому судді Сарненського районного суду Рівненської області.

Крім того, скаржник не надав суду відомості про дату отримання ним копії постанови, а тому не можливо встановити чи подана скарга до закінчення 10-денного строку на її подання, клопотання про його поновлення не заявляв. Дані обставини є підставою для повернення скарги та усіх доданих до неї матеріалів ОСОБА_1

При розгляді скарги судом встанволено, що скаржник посилається на однобічність розслідування його та ОСОБА_2 скарг і просить розібратися в ситуації, що склалася.

Однак, відповідно, до ст. 303 КПК України такі дії чи бездіяльність слідчого не підлягають оскарженню, що також тягне за собою відмову у відкритті провадження за скаргою.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 303-304 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_1 на дії працівників прокуратури Святошинського району м. Києва при розслідуванні скарг та винесені постанови про закриття кримінального провадження - повернути ОСОБА_1.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляцінйого суду Рівненської області протягом п"яти днів з дня її проголошення, а особою, яка тримається під вартою - з дня отримання її копії.

Суддя - підпис

згідно з оригіналом

Суддя Сарненського районного суду Рівненської області В.В.Галінська



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація