Судове рішення #3101960

Справа 2о-369-1/07

РІШЕННЯ

Іменем України

25 грудня 2007 року Святошинський районний суд м. Києва

в складі головуючого судді Петренко Й.О.

при секретарі Савченко Т.О.

за участю народних засідателів: Волкотруба Г.В., Богомаза О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою Святошинського дитячого будинку - інтернату, зацікавлена особа орган опіки та піклування Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації про визнання недієздатним ОСОБА_1, суд -

 

встановив:

 

Заявник звернувся до суду з заявою про визнання недієздатним ОСОБА_1, мотивуючи свої вимоги тим, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на повному державному утриманні в Святошинському дитячому будинку-інтернаті в наслідок хронічного, стійкого психічного розладу. На даний час йому виповнилося 18 років.

ОСОБА_1 є інвалідом дитинства. Він також перебуває на обліку у психіатра у зв'язку зі своєю психічною хворобою. Він не може розуміти значення своїх дій та керувати ними і потребує постійної опіки.

В судовому засіданні представник заявника повністю підтримав свої вимоги за вищенаведеними обставинами та просить суд визнати ОСОБА_1 недієздатним .

Зацікавлена особа орган опіки та піклування Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації в судовому засіданні не заперечила проти задоволення вимог Святошинського дитячого будинку - інтернату та визнання ОСОБА_1 недієздатним .

Вислухавши пояснення заявника та зацікавленої особи, дослідивши матеріали справи, вважаю, що вимоги заяви обґрунтовані і як такі, що підлягають задоволенню з наступних підстав .

У відповідності до вимог ст. 16 ЦК України, громадянин, який внаслідок своєї душевної хвороби або недоумства не може розуміти значення своїх дій або керувати ними може бути визнаний судом недієздатним в порядку передбаченим ЦПК України .

ОСОБА_1 з вересня 2007 року є інвалідом другої групи дитинства безстроково. З квітня 2006 року і по теперішній час знаходиться в Святошинському дитячому будинку - інтернаті з діагнозом:" шизофренія, параноідної форми з вираженим апатико-дисоціативним дефектом".

У відповідності до Акту амбулаторної судово-психіатричної експертизи за № 1330 від 13.11.2007 року ОСОБА_1 на даний час страждає „шизофренією параноідної форми з вираженим апатико-дисоціативним дефектом" (F20.0 згідно МКХ-10) і по своєму психічному стану не розуміє значення своїх дій і не може ними керувати.

За наведених вище обставин вимоги заявника обґрунтовані і як такі, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

У відповідності до вимог ст. 240 ЦПК України судові витрати по провадженню справи про визнання громадянина недієздатним відносяться за рахунок держави .

 

2

Згідно викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 212-215, 236-240 ЦПК України , суд, -

 

Вирішив:

 

Заяву Святошинського дитячого будинку - інтернату, зацікавлена особа орган опіки та піклування Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації про визнання недієздатним ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація