Судове рішення #31135091

Справа № 141/533/13-ц


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 липня 2013 року смт. Оратів

Оратівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Гончарук М.М.

при секретарі: Гепко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Скоморошківської сільської ради, Оратівського району, Вінницької області, відділу Держземагенства у Оратівському районі, Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, у відсутність сторін, -

ВСТАНОВИВ:

До Оратівського районного суду Вінницької області звернулася з позовною заявою ОСОБА_1 до Скоморошківської сільської ради, Оратівського району, Вінницької області, відділу Держземагенства у Оратівському районі, Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом.

Позивач ОСОБА_1, будучи належним чином повідомлена про день та час розгляду справи в судове засідання не з'явилася, надавши заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник позивача ОСОБА_3, будучи належним чином повідомлена про день та час розгляду справи в судове засідання не з'явилася, надавши заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача голова Скоморошківської сільської ради, Оратівського району, Вінницької області Ткачук О.М., будучи належним чином повідомлений про день та час розгляду справи в судове засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи без його участі, не заперечує проти задоволення позовних вимог.

Представник відповідача відділу Держземагенства у Оратівському районі, Вінницької області Лошак Г.В., будучи належним чином повідомлена про день та час розгляду справи в судове засідання не з'явилася, надавши заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги на розсуд суду.

Від позивача, преставника позивача, представників відповідачів Скоморошківської сільської ради, Оратівського району, Вінницької області, відділу Держземагенства у Оратівському районі, Вінницької області до суду надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності, що відповідає вимогам ч. 2 ст. 158 ЦПК України, у зв'язку з чим в силу ч. 2 ст.197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи із слідуючого.

Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 19.01.2008 року виданого виконкомом Скоморошківської сільської ради Оратівського району Вінницької області ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Вербівка, Оратівського району, Вінницької області померла мати чоловіка позивачки ОСОБА_6, яка була зареєстрована в АДРЕСА_1.

Факт родинних відносин між позивачем ОСОБА_1 та спадкодавцем ОСОБА_6 підтверджується слідуючими документами.

Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 від 26.06.1972 року виданого Ястребинівською сільською радою Вознесенського району Миколаївської області ОСОБА_7 та ОСОБА_1 уклали шлюб 26.06.1972 року, про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу 26.06.1972 року зроблено запис за № 6. Після укладення шлюбу прізвище позивача змінено на ОСОБА_1.

ОСОБА_6 заповіту не залишила. Після її смерті залишилось спадкове майно, яке складається із права на земельну земельну ділянку (пай) розташованої на території Скоморошківської сільської ради площею 3,5479 га, вартістю 36223 грн.


Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_4 виданого виконкомом Скоморошківської сільської ради Оратівського району Вінницької області ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Вербівка, Оратівського району, Вінницької області помер чоловік позивачки ОСОБА_7, який був зареєстрований в АДРЕСА_1.

Чоловік позивачки не встиг оформити спадщину після смерті матері так як помер, хоча фактично прийняв її так як на день смерті спадкодавця ОСОБА_6 проживав разом із спадкодавцем.

Позивач ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем після смерті її чоловік ОСОБА_7

Відповідно довідки № 699 від 07.08.2008 року виданої відділом земельних ресурсів у Оратівському районі Вінницької області про те, що станом на 07.08.2008 року по САТ "Скоморошківське" с. Скоморошки розмір земельної ділянки (паю) № НОМЕР_4 становить 3,5479 га, віртість 36223 грн. (тридцять шість тисяч двісті двадцять три гривні).

Відповідно довідки № 176 від 29.07.2008 року виданої САТ "Скоморошківське" про те, що згідно Розпорядження Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області від 23 січня 2008 року № 39 на території Скоморошківської сільської ради ОСОБА_6 належить земельний пай № НОМЕР_4 загальною площею 3,5479 га

Згідно розпорядження № 95 від 1 квітня 2005 року Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області про дозвіл на розробку проекту приватизації земель сільськосподарського акціонерного товариства "Скоморшківське" с. Скоморошки, згідно якого САТ "Скоморошківське " с. Скоморошківське дозволено розробку проекту приватизації земель

Згідно протоколу загальних зборів працівників сільськогосподарського акціонерного товариства "Скоморошківське" відкритого типу по вирощуванню насіння цукрових буряків від 31.03.2005 року затверджено списки громадян, які мають право на земельну частку, доручено комісії по розпаюванню доопрацювати їх з урахуванням поправок і звернень.

Згідно протоколу №1 зборів власників часток (паїв) на території Скоморошківської сільської ради Оратівського району Вінницької області від 28.08.2007 року уточнено списки власників земельних паїв та проведено розподіл земельних паїв з врахуванням місця проживання пайовиків та сімейних принципів та доручено комісії по розпаюванню земель проводити розподіл земельних часток з натурі на місцевості.

Згідно додатку до протоколу розподілу земельних часток (паїв) по Скоморошківській сільській раді Оратівського району Вінницької області від 28.08.2007 року за порядковим номером 4 вказана ОСОБА_6, № земельної ділянки НОМЕР_4, її підпис у додатку до протоколу свідчить що вона згіда з розподілом земельних часток (паїв) із земель Скоморошківської сільської ради Оратівського району Вінницької області, спірних питань щодо розподілу немає.

Відповідно до повідомлення вих. № 242/01-16 від 16.07.2013 року приватного нотаріуса Оратівського районного нотаріального округу спадкова справа після смерті ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_7, який померла в с. Вербівка, Оратівського району, Вінницької області не заводилась, спадкоємці померлого не звертались за відкриттям спадкової справи.

До відносин спадкування необхідно застосовувати законодавство чинне на час відкриття спадщини. Спадщина відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_3 в день смерті спадкодавця ОСОБА_6. Відповідно до прикінцевих та перехідних положень ЦК України, який набрав чинності з 1 січня 2004 року застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності.

Юридично оформити прийняття спадкового майна позивачка позбавлена можливості у зв'язку зі смертю спадкодавця, та пропуском строку прийняття спадщини. Підстави поважності пропуску строку звернення до нотаріальної контори у позивача відсутні, тому вона змушена звернутися в суд з позовом про визнання права власності на земельну ділянку.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті.

Відповідно до ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого не майнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав, передбачених ч.2 ст. 16 ЦК України є визнання права. Вважаю, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом слід задовольнити.

На підставі ст.ст. 16, 346, 1223, 1235, 1268 ЦК України, керуючись ст.ст.3, 10, 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Скоморошківської сільської ради, Оратівського району, Вінницької області, відділу Держземагенства у Оратівському районі, Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на земельну ділянку площею 3,5489 га , згідно Розпорядження Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області від 23 січня 2008 року № 39, розташованої на території Скоморошківської сільської ради Оратівського району Вінницької області, після смерті чоловіка ОСОБА_7 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Вербівка, Оратівського району, Вінницької області.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Вінницької області через Оратівський районний суд.


СУДДЯ:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація