Копія:
Справа № 1 - 213 - 08
ВИРОК
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
11 липня 2008 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі: головуючої - судді Ребриної К.Г.
при секретарі Люльчик В.В., Ящук Л.І.
з участю прокурора Менчинського С.В., Горбунова Б.В.
захисників ОСОБА_3., ОСОБА_4.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Умані кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Єрки Катеринопільського району Черкаської області, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, не одруженого , має 1 неповнолітню дитину, до арешту не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1, раніше судимого: 1) 19.05.2000 року Катеринопільським районним судом за ст.ст. 81 ч.3, 89 ч.1, 17, 82 ч.2, 140 ч.2, 42 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією Ѕ частини особистого майна; 2) 10.02.2005 року Катеринопільським районним судом Черкаської області за ст.ст. 185 ч.3, 289 ч.2, 15, 289 ч.2, 70 КК України до 7 років 6 місяців позбавлення волі, згідно ухвали апеляційного суду Черкаської області вирок змінено та скасовано в частині засудження за ст. ст.15, 289 ч.2 КК України , справу в цій частині закрито відповідно до п.2 ст. 213 КПК України і засудженого за ст.ст.185 ч.3, 289 ч.2, 70 КК України до 5 років 6 місяців позбавлення волі, згідно постанови від 14.05.2007 року частина невідбутого покарання замінена більш м'яким - позбавлення волі на виправні роботи строком на 1 рік 6 місяців 17 днів з відрахуванням 20 % в дохід держави , невідбута частина покарання становить 1 рік 2 місяці 17 днів виправних робіт
за ст. 289 ч.3, ст. 146 ч.2 КК України,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця смт. Катеринопіль Черкаської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, до арешту не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_2, раніше не судимого,
за ст. 289 ч.3, ст. 146 ч.2 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1 23.01.2008 року близько 20 години 15 хвилин, повторно, діючи умисно та цілеспрямовано, за попередньою змовою із ОСОБА_2., з метою незаконного заволодіння транспортним засобом, з корисливих спонукань, неподалік перехрестя вул.. Праці - Тімірязєва м.Умані Черкаської області, перебуваючи в салоні легкового автомобіля ВАЗ - 2109 д.н.НОМЕР_1, застосувавши насильство до ОСОБА_5., яке виразилось в тому, що він наніс йому близько 4 - 5 ударів кулаком в область голови, в той же час як він наносив удари , ОСОБА_2. душив за шию потерпілого та при цьому наніс останньому близько 5 ударів кулаками в область голови. Після того , як ОСОБА_5 внаслідок отриманих ушкоджень випав із салону автомобіля, він та ОСОБА_2., продовжили по черзі наносити удари ногами по тулубу та голові потерпілого, внаслідок чого ОСОБА_5 втратив свідомість, чим спричинили потерпілому тілесні ушкодження у вигляді множинних саден, крововиливи тулуба та грудної клітки справа, гематоми поперекової ділянки справа, множинні садна голови, обличчя, крововилив в ділянці повік правого та лівого очей, крововилив під кон'юктиву лівого ока, забій головного мозку, екстракція 1,2 зубів на верхній щелепі справа та 1 зуба на верхній щелепі зліва, що згідно висновку судово - медичної експертизи № 72 від 15 березня 2008 року відносяться до ушкоджень середнього ступеню тяжкості.
Продовжуючи свої злочинні дії ОСОБА_1 та ОСОБА_2., положивши до салону автомобіля потерпілого, який був без свідомості, незаконно заволоділи легковим автомобілем ВАЗ - 2109 д.н. НОМЕР_1, який належить на праві власності ОСОБА_5
Згідно висновку автотоварознавчої експертизи № 011/08 від 13 лютого 2008 року вартість даного автомобіля становить 13657,72 грн., в результаті чого потерпілому ОСОБА_5 було завдано матеріальної шкоди на вищевказану суму.
Він же, 23 січня 2008 року близько 20 години 20 хвилин, перебуваючи неподалік перехрестя вул.. Праці - Тімірязєва м.Умані Черкаської області , за попередньою змовою із ОСОБА_2., з метою заволодіти автомобілем ВАЗ - 2109 д.н. НОМЕР_1, який належить на праві власності ОСОБА_5, після того як внаслідок застосування до потерпілого фізичного насильства, що є небезпечним для життя та здоров'я , він втратив свідомість, діючи проти волі останнього посадили в його ж автомобіль, де його незаконно утримували. Далі, продовжуючи свої злочинні дії, він та ОСОБА_2., незаконно утримуючи потерпілого, по автодорозі Умань - Черкаси направились до с.Харківка Маньківського району Черкаської області і лише прибувши до с.Білашки Тальнівського району Черкаської області близько 23 години 23 січня 2008 року звільнили ОСОБА_5.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у пред'явленому йому обвинуваченні не визнав та пояснив, що 21 січня 2008 року вони разом з ОСОБА_2. поїхали подивитись роботу, заїхали у філіал Київського інституту, подивилися, що там треба стелю пошпаклювати, домовилися за ціну. Їм потрібні були будівельні ліса, тому вони в центрі найняли таксі, домовились з водієм, щоб поїздити, пошукати будівельні ліса. Він дав водію 150 грн., вони доїхали до магазину «Шедевр», вийшли купити продукти, попросили водія почекати. Коли вийшли з магазину, то автомобіля не було. Він повернувся додому злий. На слідуючий день він вирішив пошукати водія, поїхав на базар, запитував таксистів, чи не знають такого, сказали, що не знають. 23 січня знов пішов у центр міста запитав, сказали, що схожий автомобіль стоїть біля залізничного вокзалу. Ввечері вони із ОСОБА_2. чекали до 19 - ї години в районі залізничного вокзалу, під'їхав чорний автомобіль. Він постукав, водій відчинив, він запитав, чи підвезе до магазину «Шедевр» і скільки буде коштувати. Водій сказав, що 12 гривень. Вони сіли і поїхали, по дорозі він запитав водія, чи він його впізнав, почався спір і вони побилися. Бійка проходила хвилин 5. ОСОБА_2. нічого не робив, допоміг тільки пересадити на заднє сидіння таксиста. Кров у нього текла, не знає чи міг сам пересуватися, вони посадили на заднє сидіння. Водій вдарив перший кулаком в правий висок. В область обличчя наносив удари потерпілий, його заділо, що його вдарили і він 4 - 5 разів вдарив, більше не бив. Особисті речі не забирав. Автомобіль забрав з дозволу потерпілого. Потерпілий дозволив їхати куди потрібно. Поїхав на вул. Чайковського до співмешканки ОСОБА_6. Він сів за кермо автомобіля, їй сказав, що збирайся, поїдемо в Маньківку, щоб отримати дитячі гроші. ОСОБА_6 побачили чоловіка ззаду і запитала, може йому швидку допомогу викликати, почала кричати, сваритись. Не доїхавши до Білашок закінчився бензин. Таксист дав 10 грн. на бензин і він з ОСОБА_6 вийшли з автомобіля. На автобусі вони поїхали в Тальне, взяли 2 літри бензину, коли йшли назад зупинився автомобіль і їм дали ще 1,5 літри бензину. Тоді таксист пішов заливати бензин в автомобіль, а він заводив. Коли їхали, таксист сказав, що йому погано і він зупинив автомобіль і той вийшов. Не був впевнений і зараз не впевнений, що потерпілий це та особа, яка взяла 150 грн. Позови потерпілого та прокурора визнає повністю.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2. свою вину у пред'явленому йому обвинуваченні не визнав та пояснив, що 21 січня 2008 року вони з ОСОБА_1 пішли подивитись роботу, їм були потрібні будівельні ліса. Взяли таксі і їхали по місту, шукали, заїхали в магазин, сказали водію почекати, коли вийшли - автомобіля не було. ОСОБА_1 дав таксисту 150 грн. Після обіду 23 січня вони пішли на залізничний вокзал, чекали 3 - 4 години цього таксиста. Під'їхала чорна «дев'ятка» і вони поїхали в «Шедевр», по дорозі запитали, чи впізнає, таксист відповів, що впізнав, вони сказали, щоб віддав гроші. Почалась сутичка, водій сказав, що грошей немає, повезе куди треба. Водій вдарив спочатку ладонею, тоді кулаком, ОСОБА_1 не витримав і теж вдарив. У нього голова боліла від шуму і він накинувся на водія і придушив. Потерпілого він вдарив 2 рази ногою. Вони перевели його на заднє сидіння, бо у нього було побите обличчя, ОСОБА_1 сів за кермо, він сів збоку. Таксист запропонував ОСОБА_1 сісти за кермо , не знає, чи він знав, чи хтось вміє їздити. Потерпілого ніхто не тримав. Цивільні позови потерпілого та прокурора визнає повністю.
Винність підсудних у вчиненні злочинів підтверджується:
- показами потерпілого ОСОБА_5. про те, що 23 січня 2008 року він під'їхав до магазину «Приємний», купив сірників, цигарок, лимон та через 6 - 8 хвилин вийшов з магазину. Він сів в автомобіль і через декілька хвилин хтось підбіг і сів на заднє сидіння, спереду сів ОСОБА_1 і сказав підвезти їх до 12 - ї школи. Він погодився, підвіз їх до магазину «Шедевр», вони сказали повернути ліворуч, ще трохи проїхати. Коли зупинив автомобіль, то його почав душити куском мотузки ОСОБА_2, який сидів за ним. Зашморгом душили, в автомобілі біля нього валялась ручка від сумки. Він почав втрачати свідомість, встиг відкрити двері і вискочити з автомобіля, вони почали його бити руками і ногами біля автомобіля. ОСОБА_1 оббіг автомобіль спереду, разів 10 вдарив кулаком по голові, тоді вдвох били, він впав на землю. Він втратив свідомість, коли побили, кинули в автомобіль. Він лежав між сидіннями на підлозі, нога ОСОБА_2. була на ньому, а рукою він тримав за бік. Він був весь в крові. Коли били вибили зуби, голова впала між сидіннями і зуби випали. Біля Білашок він почав приходити до свідомості. Автомобіль почав глохнути, ОСОБА_1 сидів за кермом, спереду сиділа жінка і дитина, не знає де вони взялися. Жінка з ОСОБА_1 пішли по бензин, залишився ОСОБА_2., просив не випускати, щоб не втік. ОСОБА_1 говорив, що якщо буде чинити опір, то «на пораженіє», сказав це ОСОБА_2., коли йшов за бензином. Принесли пляшку бензину і залляли, завели автомобіль і поїхали в сторону Тального. ОСОБА_1 витягнув документи у Білашках і поклав за вітровим склом. В Білашках він вискочив з автомобіля, сказав, щоб документи віддали, ОСОБА_1 сказав «які тобі документи» і вони поїхали. 21 січня 2008 року він ремонтував автомобіль , нікуди не виїжджав , ніяких грошей не брав - це вимисел. В автомобілі відразу почали душити, без слів. Він не наносив удари, нікого не чіпав. Нікому він не дозволяв керувати автомобілем. У нього пропав годинник «Оріент», він зазнав психологічних та фізичних страждань , місяць лікувався в лікарні , тиждень не ходив , в нього був струс мозку , гематоми, тепер у нього постійно болить голова. Вважає, що підсудних необхідно ізолювати від суспільства, їм не місце біля людей;
- показами свідка ОСОБА_7 про те, що 23 січня 2008 року біля 19 - ї години її чоловік вийшов з дому, сказав під'їде в магазин купити сірників, цигарок і лимон. Мобільного телефону не взяв, сказав, що не довго. До 23 січня у чоловіка автомобіль був поламаний, він не заганяв його в гараж, 22 січня прийшов ОСОБА_8., вони поміняли якусь деталь і 23 січня тільки закінчили ремонт автомобіля. Ввечері пішов в магазин, через деякий час вона почала хвилюватися, а в 2 години ночі прийшли працівники міліції і сказали, що її чоловік живий і знаходиться в Тальному. На нього здійснено напад, автомобіль знайшли. Вона хотіла зразу їхати, але їй сказали, що він там повинен бути до ранку. Вранці вона приїхала в Тальне, вона чоловіка не впізнала, якби він її не покликав. Вона зразу забрала і повезла до Умані в лікарню. Чоловіка поклали в нейрохірургію. Спочатку він нічого не розповідав, а згодом розповів, що взяв хлопців, попросили підвезти до 12 школи. Довіз їх, повернув трохи і ззаду почали душити, він встиг вирватися з автомобіля, тоді били на вулиці, потім кинули між сидіннями. У чоловіка були вибиті зуби, один зуб був у кишені в одного з підсудних, два в салоні автомобіля. Зуби були вибиті з коренем. Коли чоловік ремонтував автомобіль у нього був нормальний стан здоров'я;
- показами свідка ОСОБА_9 про те, що 18 січня 2008 року він йшов з гаража, сусід ОСОБА_5 попросив допомогти з автомобілем, який не заводився. Домовились і 22 січня зняли з його автомобіля агрегат, знайшли причину і автомобіль завівся. До цього автомобіль не працював. 23 січня вночі подзвонила жінка ОСОБА_5. і сказала, що треба їхати в Тальне, побили її чоловіка, забрали машину. Вони поїхали в Тальне . ОСОБА_5 вийшов весь побитий і вони завезли його в лікарню. Він міг через силу пару слів сказати. Він не повідомляв, що сталося. Про те, що сталося він пізніше взнав від дружини ОСОБА_5. та від працівників міліції ;
- показами свідка ОСОБА_6 про те, що вона повністю підтримала покази, дані нею на досудовому слідстві та підтвердила, що дійсно проживала в цивільному шлюбі з ОСОБА_1 та від спільного проживання мають дитину .23 січня ввечері ОСОБА_1 повернувся з Умані, зайшов в будинок і сказав їй, щоб вона збиралась з дитиною та він завезе їх в с.Харківку для отримання коштів на дитину, а вранці вони повернуться на автобусі. Коли вони вийшли на вулицю, вона побачила автомобіль, на якому були шашки таксі. Вона з дитиною сіла на переднє сидіння автомобіля , а ОСОБА_1 сів за кермо. На її запитання, чому він сів за кермо, ОСОБА_1 відповів, що все нормально, що вони завезуть її в с.Харківку, а назад повернуться автобусом. На запитання, де водій автомобіля, ОСОБА_1 відповів, що зараз водій він і немає чого більше про це питати. Коли вона оглянулась на заднє сидіння, то побачила, що поряд з ОСОБА_2. сидить ще один чоловік. По дорозі, не доїжджаючи до с.Білашки Тальнівського району в автомобілі закінчився бензин. Дитина в той час вже спала і вона не знала що робити, так як злякалася, бо події недобре розвивались. ОСОБА_2, той чоловік та дитина залишились, а вони з ОСОБА_1 поїхали на заправну станцію, де купили 2 літри бензину. Коли приїхали , то ОСОБА_1 залив бензин і вони рушили. За Білашками водій вийшов і вони поїхали далі. В її присутності ні ОСОБА_1, ні ОСОБА_2. цього чоловіка не били. Біля м.Тальне в них знову закінчилось пальне. ОСОБА_1 знову вийшов та почав зупиняти автомобілі, але ніхто не зупинився. Після чого вона вийшла із автомобіля . Вони сперечалися на вулиці, вона казала, що « буде всім за це погано, це недобре закінчиться». Після чого знову посідали в автомобіль та стали сидіти, періодично по черзі виходили на вулицю. Через деякий час приїхали працівники міліції на службовому автомобілі та затримали їх в даному автомобілі;
- показами свідка ОСОБА_10, даними ним на досудовому слідстві, про те, що 23.01.2008 року близько 00 години ночі він перебував в себе вдома і до нього у вхідні двері хтось постукав. Коли він вийшов та відчинив двері, то побачив перед собою чоловіка, який був весь в крові, побитий, весь у синцях. Даний чоловік став просити його , щоб він визвав працівників міліції, так як він пояснив, що його побили та відібрали в нього автомобіль. При розмові даний чоловік назвав своє прізвище, але він його не запам'ятав, сказав, що в нього викрали автомобіль ВАЗ - 2109 чорного кольору. Після чого він викликав працівників міліції Тальнівського РВ, які через хвилин 10 - 15 прибули до нього додому і забрали даного чоловіка із собою. Всіх деталей та подробиць він в даного чоловіка не розпитував, та й чоловік навіть не орієнтувався, де він перебуває, тай сам його вигляд не був здоровий, був весь побитий. Також описав даного чоловіка і пояснив, що можливо зможе його впізнати при зустрічі, хоча в нього було досить побите обличчя (а.с.29, т.1);
- показами свідка ОСОБА_11., даними ним на досудового слідстві про те, що він спільно із своїм колегою ОСОБА_12., згідно оперативного орієнтування наданим черговим Тальнівського РВ, 23.01.2008 року затримали перед населеним пунктом с.Мошурів Тальнівського району легковий автомобіль ВАЗ - 2109 д.н. НОМЕР_1, на час затримання поряд із автомобілем перебував ОСОБА_1, в салоні перебував ОСОБА_2., затримання здійснювалось близько 23 години, також в салоні даного автомобіля крім затриманих, ще перебувала жінка з неповнолітньою дитиною. На час затримання опір ніхто не чинив, до затриманих застосовувались прийом рукопашного бою ( загин руки за спину) та спеціальний засіб - наручники. Затримані були одягнені в темний зимовий одяг, після затримання автомобіль та всі затримані були доставлені до Тальнівського РВ УМВС для прийняття законного рішення ( а.с.38 , т.2);
- показами свідка ОСОБА_12, даними ним на досудовому слідстві про те, що він спільно із своїм колегою ОСОБА_11. згідно оперативного орієнтування, наданим черговим Тальнівського РВ, 23.01.2008 року затримали перед населеним пунктом с.Мошурів Тальнівського району легковий автомобіль ВАЗ - 2109 д.н. НОМЕР_1, на час затримання поряд із автомобілем перебував ОСОБА_1, в салоні перебував ОСОБА_2., затримання здійснювалось близько 23 години, також в салоні даного автомобіля крім затриманих, ще перебувала жінка з неповнолітньою дитиною. На час затримання опір ніхто не чинив, до затриманих застосовувались прийом рукопашного бою ( загин руки за спину) та спеціальний засіб - наручники. Затримані були одягнені в темний зимовий одяг, після затримання автомобіль та всі затримані були доставлені до Тальнівського РВ УМВС для прийняття законного рішення ( а.с.37 , т.2);
- показами свідка ОСОБА_13., даними ним на досудовому слідстві про те, що 23.01.2008 року близько 23 години 30 хвилин він перебував на охороні громадського порядку в м.Тальне. В той же час від оперативного чергового Тальнівського РВ УМВС отримав повідомлення про вчинення незаконного заволодіння транспортним засобом в м.Умані, після чого він спільно із своїм колегою ОСОБА_11. та ОСОБА_12. здійснили виїзд на службовому автомобілі, де перед населеним пунктом с.Мошурів Тальнівського району затримали легковий автомобіль ВАЗ 2109 д.н.НОМЕР_1 на час затримання поряд із автомобілем перебував ОСОБА_1, в салоні перебував ОСОБА_2., затримання здійснювалось близько 23 години, також в салоні автомобіля крім затриманих, ще перебувала жінка ОСОБА_6 із неповнолітньою дитиною 3 - 4 років. На час затримання опір ніхто не чинив. На запитання про мету їх перебування в даному автомобілі, затримані пояснили, що даним автомобілем заволоділи в м.Умані Черкаської області. Затримані були одягнені в зимовий одяг, після затримання автомобіль та всі затримані були доставлені до Тальнівського РВ УМВС для прийняття законного рішення ( а.с.28 , т.1);
- даними протоколу огляду місця події від 24.01.2008 року ( а.с.7 - 18, т.1) ;
- даними протоколу огляду предметів( документів на легковий автомобіль ВАЗ 2109 д.н. НОМЕР_1) та особистих речей ОСОБА_5. від 24.01.2008 року (а.с.61 - 64, т.1) ;
- даними протоколу огляду предметів - легкового автомобіля ВАЗ - 2109 д.н.НОМЕР_1 ОСОБА_5. від 24.01.2008 року (а.с.66, т.1);
- даними протоколу огляду предметів - переднього природного зуба людини, від 29.02.2008 року (а.с.68 - 69, т.1);
- даними протоколу огляду предметів - передніх двох природних зубів людини, від 29.02.2008 року (а.с. 18 - 19, т.2);
- даними протоколу впізнання по фото від 20.02.2008 року, згідно якого потерпілий ОСОБА_5 впізнав ОСОБА_1 серед вказаних фото і вказав на нього, що саме він був один із тих нападників, що заволоділи його автомобілем та незаконно позбавили його волі 23.01.2008 року (а.с.177, т. 1);
- даними протоколу впізнання по фото від 20.02.2008 року, згідно якого потерпілий ОСОБА_5 впізнав ОСОБА_2 серед вказаних фото і вказав на нього, що саме він був один із тих нападників, що заволоділи його автомобілем та незаконно позбавили його волі 23.01.2008 року (а.с.179, т.1);
- даними висновку товарознавчої експертизи № 011/08 від 13.02.2008 року, згідно якого вартість легкового автомобіля ВАЗ 2109 наданого на дослідження становить 13657,72 грн. (а.с.96 - 102, т.1);
- даними висновку судово - медичної експертизи № 72 м/д від 15 березня 2008 року, згідно якого у ОСОБА_5. виявлено тілесні ушкодження у вигляді множинних саден, крововиливи тулуба та грудної клітки справа, гематоми поперекової ділянки справа, множинні садна голови, обличчя; крововилив в ділянці повік правого та лівого очей; крововилив під кон'юктиву лівого ока ; забій головного мозку, екстракція 1,2 зубів на верхній щелепі справа та 1 зуба на верхній щелепі зліва, що відносяться до ушкоджень середнього ступеню тяжкості. Утворення вищевказаних тілесних ушкоджень при падінні з висоти власного росту практично виключається. Між нанесеними ОСОБА_5 ударами та отриманими ним тілесними ушкодженнями є прямий причинний зв'язок ( а.с.187 - 188, т.1);
- даними протоколу зводин віч - на - віч від 30 січня 2008 року між обвинуваченим ОСОБА_1 та ОСОБА_2. відносно обставин вчинення злочину (а.с.143 - 144, т.1);
- даними протоколу відтворення обстановки та обставин події за участю обвинуваченого ОСОБА_2. від 28 лютого 2008 року, в якому ОСОБА_2. повністю підтвердив свої покази, вказавши на місце скоєння ним злочинів, що вчиняв 23.01.2008 року та показав як саме він їх вчиняв (а.с.1 - 7 т.2);
- даними протоколу відтворення обстановки та обставин події за участю потерпілого ОСОБА_5. від 28 лютого 2008 року в якому потерпілий ОСОБА_5 повністю підтвердив своїх покази, вказавши на місце скоєння злочинів відносно нього, що вчиняли 23.01.2008 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2. та показав обставини при яких йому наносили тілесні ушкодження, кількість нанесених ударів, в які частини тіла били ( а.с.8 - 13, т.2);
- даними протоколу виїмки двох зубів в потерпілого ОСОБА_5. від 29.02.2008 року ( а.с.17, т.2);
- даними акту амбулаторної судово - психіатричної експертизи № 103 від 12.03.2008 року, згідно якого на період часу , до якого відноситься скоєння інкримінованих йому дій, ОСОБА_2. не виявляв ознак будь - якого хронічного, психічного захворювання, недоумства, тимчасового розладу психічної діяльності або іншого хворобливого стану психіки. Наявність у підекспертного на той час легкої розумової відсталості в ступені легкої дебільності, враховуючи легкість , парціальність та компенсованість вроджених вад інтелекту та пам'яті, збереженість в цілому мислення , емоційно - вольової сфери, критичних і прогностичних функцій при задовільному рівні адаптації не позбавляли його здатності усвідомлювати власні дії та керувати ними . За своїм психічним станом на теперішній час ОСОБА_2. здатний усвідомлювати свої дії та керувати ними , може приймати участь у слідчих діях та судовому засіданні . Застосування будь - яких заходів медичного характеру , передбачених ст. 94 КК України, ОСОБА_2. не потребує ( а.с. 28 - 32, т.2);
- даними постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 27.02.2008 року, згідно якої доводи ОСОБА_1 щодо вчинення неправомірних дій працівниками Тальнівського РВ УМВС України в області не підтвердились та в порушенні кримінальної справи стосовно працівників міліції Тальнівського РВ УМВС , які проводили затримання ОСОБА_1, було відмовлено за відсутністю в їх діянні складу злочину ( а.с.238, т.2).
Зміну показів підсудними ОСОБА_1 та ОСОБА_2. в ході досудового та судового слідства суд розцінює критично, як спосіб їх захисту, намагання ухилитися від відповідальності, пом'якшити свою винність.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності в результаті повного, об'єктивного та всебічного їх розгляду в судовому засіданні суд вважає, що пред'явлене підсудним обвинувачення доказане.
Дії підсудного ОСОБА_1 суд кваліфікує за ст.289 ч.3 КК України як незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, поєднане із застосуванням насильства небезпечного для життя та здоров'я потерпілого, за ст. 146 ч.2 КК України як незаконне позбавлення волі, вчинене з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалось заподіянням фізичних страждань.
Дії підсудного ОСОБА_2. суд кваліфікує за ст.289 ч.3 КК України як незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане із застосуванням насильства небезпечного для життя та здоров'я потерпілого, за ст. 146 ч.2 КК України як незаконне позбавлення волі, вчинене з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалось заподіянням фізичних страждань.
При призначенні покарання ОСОБА_1 та ОСОБА_2, суд враховує ступінь суспільної небезпечності вчинених ними злочинів, особи підсудних, які за місцем проживання характеризуються формально позитивно, ОСОБА_1 по місцю колишньої роботи характеризується позитивно, має 1 неповнолітню дитину.
Обставин, що пом'якшують покарання підсудним ОСОБА_1 та ОСОБА_2., суд не вбачає.
Обставиною, що обтяжує покарання підсудного ОСОБА_1, суд враховує рецидив злочинів.
Обставин, що обтяжують покарання підсудному ОСОБА_2., суд не вбачає.
Враховуючи обставини справи, особу підсудного ОСОБА_1 , який за місцем проживання та колишньої роботи характеризується позитивно, суспільну небезпеку вчинених ним злочинів, вчинення злочинів під час відбування покарання у вигляді виправних робіт, наявність не знятих та не погашених судимостей, думку потерпілого відносно міри покарання підсудному, суд вважає , що його виправлення та перевиховання можливе лише в місцях позбавлення волі.
Враховуючи обставини справи, особу підсудного ОСОБА_2., який за місцем проживання характеризується позитивно, його вік, вчинення злочину вперше, суспільну небезпеку вчинених ним злочинів, думку потерпілого відносно міри покарання підсудному, суд вважає , що його виправлення та перевиховування можливе лише в місцях позбавлення волі.
Цивільний позов, заявлений потерпілим ОСОБА_5, який повністю визнали підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2., необхідно задовільнити повністю, та стягнути з підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2. на користь потерпілого ОСОБА_5. матеріальну шкоду в сумі 3350 грн. та моральну шкоду в сумі 3500 грн. солідарно.
Цивільний позов, заявлений прокурором м.Умані за проведення експертиз, необхідно задовільнити повністю, стягнувши з ОСОБА_1 та ОСОБА_2. солідарно на користь НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області 187, 80 грн. за проведення дактилоскопічної експертизи, на користь Черкаського обласного бюро судово - медичної експертизи 70 грн. 20 коп. за проведення судово - медичної експертизи, на користь Міністерства охорони здоров'я 1632 грн. 20 коп. за лікування ОСОБА_5..
Речові докази по справі - автомобіль ВАЗ - 2109 д.н.НОМЕР_1, посвідчення водія , талон попередження, талон про реєстрацію транспортного засобу ВАЗ - 2109 д.н. НОМЕР_1, свідоцтво про навчання, видані на ім'я ОСОБА_5., дві квитанції про оплату рахунків, гарантійний талон на акумулятор, що знаходяться на збереженні у потерпілого ОСОБА_5., необхідно залишити останньому по належності; три зуба людини, що знаходяться на збереженні в камері зберігання речових доказів Уманського МВ УМВС України, необхідно знищити.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочинів, передбачених ст. 289 ч.3, ст. 146 ч.2 КК України та призначити йому покарання за ст. 289 ч.3 КК України у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, за ст. 146 ч.2 КК України у вигляді 2 років позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_1 покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
На підставі ст. 71 КК України за сукупністю вироків до призначеного покарання частково приєднати покарання за вироком Катеринопільського районного суду Черкаської області від 10.02.2005 року у вигляді 9 місяців виправних робіт , що в перерахунку відповідно до ст. 72 КК України складає 3 місяці позбавлення волі та остаточно призначити ОСОБА_1 покарання у вигляді 10 років 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.
Строк відбуття покарання ОСОБА_1 рахувати з 24 січня 2008 року.
Визнати виннимОСОБА_2 у вчиненні злочинів, передбачених ст. 289 ч.3, ст. 146 ч.2 КК України та призначити йому покарання за ст. 289 ч.3 КК України у вигляді 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна, за ст. 146 ч.2 КК України у вигляді 2 років позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_2. покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Строк відбуття покарання ОСОБА_2. рахувати з 24 січня 2008 року.
Цивільний позов потерпілого ОСОБА_5 задовільнити повністю та стягнути з засуджених ОСОБА_1 та ОСОБА_2. матеріальну шкоду в сумі 3350 грн. та моральну шкоду в сумі 3500 грн. солідарно.
Цивільний позов, заявлений прокурором м.Умані за проведення експертиз, задовільнити повністю та стягнути з засуджених ОСОБА_1 та ОСОБА_2. солідарно на користь НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області 187, 80 грн. за проведення дактилоскопічної експертизи, на користь Черкаського обласного бюро судово - медичної експертизи 70 грн. 20 коп. за проведення судово - медичної експертизи, на користь Міністерства охорони здоров'я 1632 грн. 20 коп. за лікування ОСОБА_5..
Речові докази по справі - автомобіль ВАЗ - 2109 д.н.НОМЕР_1, посвідчення водія , талон попередження, талон про реєстрацію транспортного засобу ВАЗ - 2109 д.н. НОМЕР_1, свідоцтво про навчання, видані на ім'я ОСОБА_5., дві квитанції про оплату рахунків, гарантійний талон на акумулятор, що знаходяться на збереженні у потерпілого ОСОБА_5., залишити останньому по належності; три зуба людини, що знаходяться на збереженні в камері зберігання речових доказів Уманського МВ УМВС України, знищити.
Міру запобіжного заходу засудженим ОСОБА_1 та ОСОБА_2. до вступу вироку в законну силу залишити тримання під вартою.
Вирок може бути оскаржений до Черкаського апеляційного суду на протязі 15 - ти діб з моменту його проголошення, а засудженими ОСОБА_1 та ОСОБА_2. - в той самий строк з моменту отримання копії вироку.
Суддя - підпис
Копія вірна
Суддя
Секретар