Копія
Справа № 2-930/2008 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М ' Я М У К Р А Ї Н И
28 травня 2008 року Котовський міськрайсуд Одеської області
в складі: головуючого судді - Нікітішина В.П.
при секретарі - БондаренкоН.І
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Котовську Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Котовської райдержадміністрації Одеської області про визнання права на земельний сертифікат
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з цим позовом до відповідача, вказуючи, що в 1990 році переїхав з Молдови на постійне місце проживання до України. При переїзді в Україну в с.Затишшя Котовського району Одеської області він працевлаштувався зі своєю дружиною ОСОБА_2 в КСП «Україна» с.Гонората Котовського району Одеської області. Де працював до пенсії і був членом колгоспу. Після початку паювання колгоспних земель його дружина отримала відповідний сертифікат про право на земельну частку (пай), а подальшому державний акт на землю. Йому ж відмовили в праві на землю, оскільки паспорт громадянина України він отримав тільки 10.05.2007 року. Однак вини його в цьому не має, оскільки він своєчасно в 1990 році здав свій паспорт в секретарю сільради для отримання громадянства України. Як пояснив в суді позивач, з 1996 року не він звертався до суду з цим позовом, із-за своєї юридичної необізнаності. Тому просив визнати пропуск строку позовної давності з поважних причин і поновити його, визнати за ним право на земельний сертифікат (пай), зобов'язавши відповідача внести його в додаткові списки на отримання землі і виписати йому земельний сертифікат (пай) на отримання землі, що раніш належала КСП «Україна» на території Гоноратської сільради Котовського району Одеської області.
Представник відповідача, Осадчий В.Г., проти позову не заперечував за його безпідставністю.
Вислухавши пояснення сторін, покази свідка ОСОБА_2., та дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до наступного.
Згідно ч.8 ст.6 ЗК України (в редакції 1991 року), який був чинним на момент розпаювання земель КСП земельні ділянки іноземцям і особам без громадянства у приватну власність надаватись не могли. Чинний Земельний кодекс, який діє з 01.01.2002 року також передбачає заборону передачі у власність іноземним громадянам і особам без громадянства земель сільськогосподарського призначення, крім спадкування. Як свідчить із документів наданих суду з СГІРФО Котовського МВ ГУ МВС в Одеській області, позивач в 1991 році прибув з Молдови до України і мав статус особи без громадянства до 10.05.2007 року. Громадянином України він став 10.05.2007 року. За таких умов позивач не міг бути включений до списку на право отримання сертифікату на право на отримання частки (паю) землі сільськогосподарського призначення на момент розпаювання земель бувшого КСП «Україна», що відбувалось як загально відомо в 1995-1996 роках. Тому суд не вбачає порушень його прав з боку відповідача при розпаюванні земель. Надані ним письмові докази про роботу в КСП «Україна» з 1993 по 1997 рік, а також покази з цього приводу свідка, не можуть бути підставою в задоволені позову. Виходячи з цього в позові слід відмовити. Крім цього позивачем не представлено доказів, які б свідчили про поважність причин пропуску ним строку позовної давності, щодо звернення в суд з цим позовом. Не знання закону не може бути поважною підставою для поновлення строку позовної давності. Тому згідно ст.ст.71,80,84 ЦК України (в редакції 1963 р.), п.6 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України в позові також слід відмовити із-за пропуску позивачем строку позовної давності.
Питання розподілу між сторонами судових витрат по справі судом не розглядається, оскільки таких вимог вони не заявляли.
Керуючись ст. ст. 10,60,73,212-215 ЦПК України, ч.8 ст.6 ЗК України (в редакції 1991 року), ч.4 ст.22 ЗК України, ст.80 ЦК України (в редакції 1963 р.),Указом Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям», суд -
В И Р І Ш И В :
ОСОБА_1 в задоволені позову відмовити.
По закінченню строків на апеляційне оскарження і не надходження апеляції, а також в разі не скасування цього рішення в апеляційному порядку воно набирає законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області через суд який його ухвалив, шляхом подачі протягом 10 днів з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження, а в подальшому в наступні 20 днів апеляційної скарги. Рішення суду може бути оскаржено також безпосередньо подачею апеляційної скарги в строк для подачі заяви про апеляційне оскарження.
С у д д я - підпис
Суддя -
Секретар -